hengl
09.03.13,14:38
Dobry den potreboval by som poradit: Asi pred tyzdnom mama dostala telefonat od exekutora ze mame exekuciu ale nakoniec sa ukazalo ze na mojho brata v 4-tom mesiaci (april) minuleho roku dala ex-manzelka na exekuciu . Exekutor sa domaha aby niekto z rodiny alebo brasko prevzal exekucne upovedomenie . Lenze bracho je v zahranici a on nam povedal ze v 5-tom mesiaci (maj) minuleho roku jej pohladavku zaplatil kde nam aj poslal vypis z banky ze jej to uhradil. Tak by som rad vedel ci moze exekutor este nieco exekuovat, ved jej to vyplatil sice1 mesiac po tom co zacala exekucia ale zaplatil ci ? A teraz ako mame postupovat ? Dakujeme za pomoc
Xanti
09.03.13,13:59
No kedže to dala ex exekútorovi, tak bratovi vzniká povinnosť platiť aj trovy exekúcie, takže poplatky exekútorovi ... a tam sa to nabalí ... ak bude brat hrať mrtveho chrobáka roky ... treba sa spojiť s exekútorom a opýtať sa o čo vlastne ide. Brat nech mu zo zahraničia volá , že akú sumu treba zaplatiť ...
mattto
09.03.13,15:06
ešte by ma zaujímalo, ako môžeš exekútor žiadať, aby niekto prevzal upovedomenie o začatí exekúcie miesto povinného §49 EP Upovedomenie o začatí exekúcie sa doručí oprávnenému a povinnému do vlastných rúk. Náhradné doručenie upovedomenia o začatí exekúcie povinnému, ktorý je fyzickou osobou, je vylúčené.

keďže oprávnenou je exmanželka, asi pôjde o výživné (opakujúce sa plnenie) a tam sa trovy exekúcie tak nezmyselne počítajú, že brat bude musieť zaplatiť možno ešte raz toľko
hengl
09.03.13,16:54
nie tam islo o vyporiadanie Bespodieloveho vlastnictva
hengl
09.03.13,17:00
ale ked je pohladavka uz zaplatena tak bude musiet zaplatit 10% exekutorovi zo sumi + jej pravnika a este co vlastne? A kolko si moze uctovat jej pravnik ,lebo tiez si nemoze narubat cenu len tak hala -bala ale zo zakona: neviete nahodou kolko si moze uctovat pravnik od-do podla zakona