Iva Grejtakova
09.03.13,15:29
Ako zaúčtovať príjem manžela-živnostníka,ktorého firma poslala do Rakuska ako zamestnanca?fakturu má vystavenú na 700€.Tá mu aj dosla.Lenže na ucet mu dosla este 2 krat suma,ktoru neviem kde a ako zauctovat.Na tieto dve sumy nemá ziadnu FA ani nič podobné.Pracujem v ALFE.
Mila123
09.03.13,15:08
Ako zaúčtovať príjem manžela-živnostníka,ktorého firma poslala do Rakuska ako zamestnanca?fakturu má vystavenú na 700€.Tá mu aj dosla.Lenže na ucet mu dosla este 2 krat suma,ktoru neviem kde a ako zauctovat.Na tieto dve sumy nemá ziadnu FA ani nič podobné.Pracujem v ALFE.
úhrada čoho to bola? podľa zmluvy či ako?
Zita5
09.03.13,15:19
Ako zaúčtovať príjem manžela-živnostníka,ktorého firma poslala do Rakuska ako zamestnanca?fakturu má vystavenú na 700€.Tá mu aj dosla.Lenže na ucet mu dosla este 2 krat suma,ktoru neviem kde a ako zauctovat.Na tieto dve sumy nemá ziadnu FA ani nič podobné.Pracujem v ALFE.

Však manžel Vám musí povedať resp.definovať , že čoho sa týka prijatá platba a podľa toho sa dá aj odpovedať .
Tweety
09.03.13,15:23
Len mi akosi nepasuje jedno, príjem manžela živnostníka miešať v účtovníctve s príjmom zamestnanca alebo je to inak?
Mila123
09.03.13,15:24
asi tak, že za prácu , ktorá je závislou činnosťou vystavuje faktúru, preto je tam ten zamestnanec spomínaný......
Tweety
09.03.13,15:26
asi tak, že za prácu , ktorá je závislou činnosťou vystavuje faktúru, preto je tam ten zamestnanec spomínaný......mimotemy
Asi soudruzí z NDR nekde udelali chybu.
Zita5
09.03.13,15:34
Len mi akosi nepasuje jedno, príjem manžela živnostníka miešať v účtovníctve s príjmom zamestnanca alebo je to inak?

Manžel ako živnostník, ktorého firma vyslala ako zamestnanca ...závislá činnosť tzv "zamestnanec na živnosť " :)To mi vychádza zo zadania ...
Tweety
09.03.13,15:38
Manžel ako živnostník, ktorého firma vyslala ako zamestnanca ...závislá činnosť tzv "zamestnanec na živnosť " :)To mi vychádza zo zadania ...
Veď chňapem, len som chcela povedať, či napísať, že to všetko nie je akosi kóšer.
Zita5
09.03.13,15:42
Možno nakoniec tie nneznáme sumy sú na základe ZCN ...len tak ...:)
Tweety
09.03.13,15:46
aj to môže byť, jeden nikdy nevie, chi,chi
Tweety
09.03.13,15:48
písala, že tam išiel ako zamestnanec
Iva Grejtakova
10.03.13,13:04
Rakusania potrebovali zamestnancov,a firma pre ktoru manžel pracoval ako zivnostnik poslala jeho.Suma,ktorá je na faktúre-tych 700€,je akoby výplata zamestnanca.My sme si mysleli,že zbytok penazí im da cash,ale on ich poslal na účet.Mam papieriky na ktorych su zrejma odvody ako za zamestnanca.......Vsetky peniaze dokopy su za tu istu vykonanu pracu.Firma mu doplatila peniaze,ktoré by zarobil ako zivnostnik.Neviem,ci som to dobre vysvetlila....
Iva Grejtakova
10.03.13,13:08
Ziadnu zmluvu nemal,a bola to práca vyroba konštrukcií.........proste na učet prisli peniaze,ktoré nie su na ziadnej fakture a neviem ako ich uctovat.....a k tomu este to potvrdenie...budem ho vôbec niekde potrebovat???
Iva Grejtakova
10.03.13,13:27
Bola to práca vyroba konštrukcií.........proste na učet prisli peniaze,ktoré nie su na ziadnej fakture a neviem ako ich uctovat.....a k tomu mam papieriky,kde su zrejma odvody,ktore za nho platili a este potvrdenie o zdanitelnych prijmoch FO zo záv.činnosti........budem ho vôbec niekde potrebovat???
Anik
10.03.13,14:10
keď píšeš, že máš potvrdenie o zdaniteľnom príjme to je z SVK, alebo z AT?
Iva Grejtakova
11.03.13,05:48
To je zo Slovenska
Zita5
11.03.13,05:51
To je zo Slovenska

Ak je zo Slovenska , tak presne definujte aké to je potvrdenie - Názov a položky .
Tweety
11.03.13,05:54
Bola to práca vyroba konštrukcií.........proste na učet prisli peniaze,ktoré nie su na ziadnej fakture a neviem ako ich uctovat.....a k tomu mam papieriky,kde su zrejma odvody,ktore za nho platili a este potvrdenie o zdanitelnych prijmoch FO zo záv.činnosti........budem ho vôbec niekde potrebovat???
Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo ZČ- pracoval ako zamestnanec- tieto príjmy nedávaš do účtovníctva živnostníka. Idú ale do DP.
Iva Grejtakova
11.03.13,06:23
Je to Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch FO zo závislej činnosti,o preddavkoch na dan...a na dalsom papieri je napisané nieco akoHrubá mzda,Poistné,nezdanované,Cista mzda,atd........Tweety...ked ich davam len do DP,tak kde??
Iva Grejtakova
11.03.13,06:26
Zitka tu su polozky:Uhrn zučtovanych a vyplatenych prijmov,Poistné a prispevky,CZD,Uhrn preddavkov na dan,Znizenie ZD podla par.11,
Tweety
11.03.13,06:28
Je to Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch FO zo závislej činnosti,o preddavkoch na dan...a na dalsom papieri je napisané nieco akoHrubá mzda,Poistné,nezdanované,Cista mzda,atd........Tweety...ked ich davam len do DP,tak kde??
Do príjmov zo ZČ. Oddiel V.
veronikasad
11.03.13,06:28
Je to Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch FO zo závislej činnosti,o preddavkoch na dan...a na dalsom papieri je napisané nieco akoHrubá mzda,Poistné,nezdanované,Cista mzda,atd........Tweety...ked ich davam len do DP,tak kde??
Ide o príjem podľa § 5. V DP typu B ho uvádzaš samostatne.
Iva Grejtakova
11.03.13,06:38
Veronika...Uhrn zuctovaných a vyplatenych Prijmov?Je to toto?A potom tu mam este znizenie ZD podla§11....tuto sumu dam kam??
Zita5
11.03.13,06:41
Ivka a to sú tie sumy, ktoré ste písala , že neviete ako ich máte zaúčtovať ? Ak áno, tak o príjmoch z § 5 neúčtujete .Účtujete len o príjmoch a výdavkoch zo živnosti , pokiaľ vediete JU .
Iva Grejtakova
11.03.13,07:30
Nie nie Zitka....dostali sme sa už trochu inam........1-krát prisla manželovi na učet suma700€,ktorú má na fakture.(to je ok)...o tzžden neskor dalšia suma 745€,a znovu o tyzden 263€.Tieto posledné dve sumy nemam nijako zdokladované,a neviem co s nimi.
Zita5
11.03.13,07:45
Tak to sme o tu písali .....mieša sa nám to nejako .http://www.porada.sk/t211928-zivnostnik-pracuje-ako-zamestnanec.html#post2272225
Čiže riešime :

1) 700 euro je to jasné na to je vystavená FA
2) suma 745eur a 263 eur ....neviete definovať ,alebo patria k bodu 3 ?
3) potom príjem na dohodu - závislá činnosť §5

Lebo ja osobne už prestávam chápať :)
Iva Grejtakova
11.03.13,14:05
ano,ano...patria k bodu 3...prepáčte Zitka,že som Vás poplietla...:-)
Iva Grejtakova
12.03.13,20:29
Poradí mi nieto???