Danuulienka
10.03.13,08:13
Dobrý deň,

riešim problém daňového bonusu na deti, ktoré žijú v Rakúsku, tam navštevujú školu a matka pracuje taktiež v Rakúsku. Ale trvalý pobyt majú na Slovensku v byte, ktorý zároveň prenajímajú. Takže je povinná podať DP na Slovensku. Neviem, či tento problém riešim správne myslím ohľadom tohto bonusu, že nárok má aj na Slovensku( k žiadosti v tom prípade predložím rodné listy? potvrdenie o návšteve školy v Rakúsku?prídavky poberá v Rakúsku), ale pokiaľ má väčšinu záujmov v Rakúsku nakoľko je tam zamestnaná a žije tam síce na prechodnom pobyte s deťmi nemala by požiadať o určenie rezidencie a tým pádom by všetko zdaňovala len v Rakúsku?
Je to môj názor, len neviem, či sa nemýlim ak budem rada, keď ma niekto s takýmito skúsenosťami usmerní. Viem, že sa už aj písalo, že niektoré štáty nechcú týchto ľudí prijať ako rezidentov
ďakujem:):):):)
Anik
10.03.13,09:07
na ten prenájom je prihlásená na DÚ a má DIČ?
Ak áno, má trvalý pobyt na SVK, prenajímala by tu byt tak aj keby mala určenú rezidenciu v Rakúsku tam by zdaňovala celosvetové príjmy - živnosť v AT + prenájom na SVK. Na SVK len príjmy z prenájmu.
Alebo to bude opačne na SVK AT živnosť + prenájom a v AT iba živnosť-predpokladám,že podáva DP aj v AT.
Danuulienka
10.03.13,11:08
áno podáva aj v AT priznanie a na SK dáva príjem z prenájmu, ale upozornila som ju,
že je povinná vpísať aj príjem z AT aj keď je vyňatý, ale mal by v DP byť. Neviem ešte
mi nikto nedal odpoveď na ten daňový bonus
Danuulienka
10.03.13,11:09
DIČ má samozrejme určené a ešte menila adresu trvalého pobytu na SK a
nenahlásila to Dú, čo si myslím,že takúto zmenu je povinná nahlásiť