dada0309
10.03.13,10:23
Dobrý deň,

chcem sa len uistiť. Klient je SZČO a pracoval aj na dohodu. Príjem mu bol posielaný na podnikatelský účet. Tento príjem z dohody neúčtujem ako príjmy ovplyvňujúce základ dane nakoľko má potvrdenie zo závislej činnosti? A ešte jedna otázka. Príjem z dohody mal za mesiace oktober, november a december. Problém ale je že za december mu príjem nabehol na účet až v januári2013. Môžete mi poradiť ako to mám zaúčtovať kvôli daňovému? Ďakujem
ewita888
10.03.13,09:32
príjem z dohody účtuješ ako neovplyvňujúci ZD..

pri vpisovaní príjmu z dohody do DP postupuješ na základe potvrdenia o príjme..
Anik
10.03.13,09:33
príjem podľa § 6 - príjmom vtedy kedy nabehne úhrada.
príjem podľa § 5 - mala by si mať potvrdenie o zdaniteľnej mzde a vychádzaš z toho - ak je to zaplatené do 31.1.13 tak sa zahrŕňa do roku 2012 -ale preto píšem o potvrdení o zd.mzde
_Ajuska
10.03.13,09:54
Este sa opytam, ked SZČO plati napr. odvody, ratame do r. 2012 len tie, ktore v skutocnosti odisli z uctu v r. 2012, alebo ich ratam od januara do januara? myslim, ze to by nebola zavazna chyba, ale aby to bolo celkom spravne. *Dakujem
ewita888
10.03.13,11:29
Este sa opytam, ked SZČO plati napr. odvody, ratame do r. 2012 len tie, ktore v skutocnosti odisli z uctu v r. 2012, alebo ich ratam od januara do januara? myslim, ze to by nebola zavazna chyba, ale aby to bolo celkom spravne. *Dakujem
bola by to chyba, pretože ako výdavok v JÚ je len to, čo sa skutočne zaplatilo v danom roku..
luciana1
17.03.13,13:52
SZČO sa zúčastnil telefonického prieskumu: spoločnosť GFK Slovakia, za ktorý mu bola vyplatená odmena 10,-- Euro na účet. V dohode je uvedené, že je to odmena v čistom, v hrubom je to 12,34 Euro, ale nemám žiadny doklad o tom, že zrazenú daň odviedli. Ako to zaúčtujem? Prosím poraďte
Mila123
17.03.13,13:58
SZČO sa zúčastnil telefonického prieskumu: spoločnosť GFK Slovakia, za ktorý mu bola vyplatená odmena 10,-- Euro na účet. V dohode je uvedené, že je to odmena v čistom, v hrubom je to 12,34 Euro, ale nemám žiadny doklad o tom, že zrazenú daň odviedli. Ako to zaúčtujem? Prosím poraďte
v piatok som osobne telefonovala do GFK Slovakia, do BA, sľúbil mi pán, že mi tlačivo zašle.....(inak prieskum, kt, vykonával lekár)
a myslela som si, že klient niekde zapotrošil, ale nie, oni ho neposlali....:eek:
inak § 5 ZDP
luciana1
17.03.13,14:06
Takže skúsim zajtra zavolať aj ja.
A môžem ešte poprosiť o pomoc so zaúčtovaním. Dám to ako príjem do peňažného denníka, alebo len do DP?
Mila123
17.03.13,14:25
Takže skúsim zajtra zavolať aj ja.
A môžem ešte poprosiť o pomoc so zaúčtovaním. Dám to ako príjem do peňažného denníka, alebo len do DP?
do PD????? max. ak by prišiel na podnikateľský účet tak ako PNZD, ak bol vyplatený na osobný účet do PD sa neúčtuje, veď to bola dohoda- zamestnanecký príjem, patrí iab do DP
luciana1
17.03.13,14:29
áno, odmena mu bola vyplatená na podnikateľský účet. Takže podľa výpisu to bude PNZD a podľa potvrdenia o príjme to už len vypíšem do DP. Vďaka za pomoc a vysvetlenie. Prajem príjemný zvyšok nedele.:)