verads
10.03.13,13:44
Dobry den , vedel by mi niekto poradit , že ako mám dat text napr: číselnik na kalendár z wordu do formatu png ? alebo ako si mám vyhotovit číselnik v PNG ? skúšala som s programom formát factory ale mi to nejde. dakujem
frenkacik
11.03.13,14:01
Dobry den , vedel by mi niekto poradit , že ako mám dat text napr: číselnik na kalendár z wordu do formatu png ? alebo ako si mám vyhotovit číselnik v PNG ? skúšala som s programom formát factory ale mi to nejde. dakujem

ak dobre rozumiem a teda potrebujete word previest na obrazok PNG, tak potom skuste program PDF creator
on dokaze z akehokolvek programu "vytlacit" do PDF-ka alebo aj ako obrazok
verads
11.03.13,18:45
ano, lenže ja by som potrebovala PNG priesvitny format , podarilo sa mi previest obrazok do PNG ale pozadie bolo aj tak biele , spravila som to tak , že v Zan image virtualnej tlačiarne som previedla obrazok do JPG a potom v Photoshope do Png s vrsvtvou , lenže pismenka sa mi nejak vtlačili do seba a niektore aj chybali , takže nič, chcela som číselník na rok 2013 na kalendár v PNG neviem ho odkial zohnat, ale zato dakujem
frenkacik
11.03.13,19:00
ano, lenže ja by som potrebovala PNG priesvitny format , podarilo sa mi previest obrazok do PNG ale pozadie bolo aj tak biele , spravila som to tak , že v Zan image virtualnej tlačiarne som previedla obrazok do JPG a potom v Photoshope do Png s vrsvtvou , lenže pismenka sa mi nejak vtlačili do seba a niektore aj chybali , takže nič, chcela som číselník na rok 2013 na kalendár v PNG neviem ho odkial zohnat, ale zato dakujem

Tak to vyzera na komplexny problem. Na kazdy problem existuje riesenie. Skuste mi napisat co vlastne potrebujete. Zrejme existuje aj jednoduchsi postup... Nieco vymyslim
verads
11.03.13,19:26
poslala som vam spravu
verads
12.03.13,09:38
Tak to vyzera na komplexny problem. Na kazdy problem existuje riesenie. Skuste mi napisat co vlastne potrebujete. Zrejme existuje aj jednoduchsi postup... Nieco vymyslim

Dakujem Vám pekne za pomoc . teším sa , že ste mi pomohli upravit formát. Úprimná vďaka
PotPalo
12.03.13,22:47
Žeby PrintScreen, potom v IrfanView vložiť, orezať si len tú časť ktorú chcem, a uložiť ako PNG? Dá sa nastaviť aj priesvitná farba.
frenkacik
13.03.13,07:38
Žeby PrintScreen, potom v IrfanView vložiť, orezať si len tú časť ktorú chcem, a uložiť ako PNG? Dá sa nastaviť aj priesvitná farba.

printscreen vam zoberie aj to biele pozadie...
ako ho potom v tom IrfanView odstranite?
a to uz nehovorim, ze DPI (kvalita obrazku) bude biedna
PaloPa
13.03.13,10:58
... word dokument previest na obrazok PNG, tak potom skuste program PDF creator, on dokaze z akehokolvek programu "vytlacit" do PDF-ka alebo aj ako obrazok ...

Súhlasím, toto je najjednoduchší spôsob.

Ak sa uloží ako PDF a potom načíta do Photoshopu, zobrazí ho ako obrázok s priesvitným pozadím.
Potom stačí uložiť celý alebo výrez ako PNG-24 (CTRL+SHIFT+ALT+S - "Uložiť pre web").

Ale PDF Creator má možnosť uložiť výstup ako priesvitné PNG priamo. Stačí si pridať profil, jeden pre voľbu Uložiť - do PNG, predvolený zostane pre ukladanie do PDF a pri tlači si zvoliť požadovaný.

Palo

!!! Novšie verzie inštalátora PDF Creatora obsahovali SpyWare (NOD to ohlási), určite neinštalujte žiadne toolbary. Používam verziu 1.5.1
frenkacik
13.03.13,11:25
ok, ja som pouzil postup s Photoshopom :-)
verads
13.03.13,19:57
a nemôžte mi to prezradit ako ? ja som skúšala v Photoshope , ale mne sa tie čislice a pismenka tam zle zobrazili , viem je viac postupov, spôsobov
frenkacik
14.03.13,09:23
a nemôžte mi to prezradit ako ? ja som skúšala v Photoshope , ale mne sa tie čislice a pismenka tam zle zobrazili , viem je viac postupov, spôsobov

Z wordu som urobil PDF-ko a to som otvoril v Photoshope. Pri otvarani PDF suboru sa Photoshop opyta kolko dpi. Kedze su tam ciselka s tenkymi nohami, tak som mu riekol, ze 600dpi.
To je vsetko. :-)
vlado 33
14.03.13,19:36
Word zmeníš na PDF jednoducho, dáš ho uložiť ako PDF: http://office.microsoft.com/cs-cz/word-help/ulozeni-ve-formatu-pdf-HA010064992.aspx#BM17
V Adobe Bridge (súčasť Photoshopu) klikneš na dokument PDF, otvorí ho Photoshop na priehľadnej vrstve. Alebo jednoducho klikneš pravým tlačítkom myši na PDF a dáš otvoriť vo Photoshope. Priehľadná vrstvanie nie je konečný produkt. Pokiaľ ho dáš uložiť v PNG formáte, budeš mať vrstvu na priehľadnom pozadí, s ktorou môžeš robiť čo chceš. Keď ju dáš uložiť v inom formáte napr. JPG, bude vrstva nepriehľadná. PNG nie je konečný produkt ale pracovný. Ale to som už raz písal. Pokiaľ chceš nejakú priehľadnú vrstvu, použi gumu vo Photoshope, máš tam tri druhy gúm + nastavenia účinku ale to si musíš vyskúšať. Plus ďalšie nástroje v kombinácií s gumou.
Tu máš také jednoduché video nástroja guma: http://www.youtube.com/watch?v=1Gvx3-7srfI
verads
16.03.13,23:58
Z wordu som urobil PDF-ko a to som otvoril v Photoshope. Pri otvarani PDF suboru sa Photoshop opyta kolko dpi. Kedze su tam ciselka s tenkymi nohami, tak som mu riekol, ze 600dpi.
To je vsetko. :-)

Dakujem . skúsim to