lubica2403
10.03.13,13:49
Dobrý deň, rada by som poznala váš názor:
Príklad: vždy v sobotu je v e-shope zľava 20% na všetky prijaté objednávky. Oznámenie je na stránke - banner, na facebooku a iných spriatelených web-stránkach :-)
Zákazník si chce objednať tovar v piatok večer - upozorníte ho, nech počká, že v sobotu môže dostať zľavu 20% ?
Alebo jednoducho zaevidujete objednávku a nič mu nepoviete?
Čo je podľa vás z pohľadu obchodu lepšie ?
Ďakujem za reakcie :-)
calimero1
10.03.13,20:56
Ja to v takychto hranicnych pripadoch robim tak, ze ho neupozornim, ale rovno mu nauctujem nizsiu cenu.
Inak zaujimave, akcia v sobotu. Ja mavam v pondelok najvacsi binec, kedze vybavujem objednavky z celeho vikendu :)
lubica2403
11.03.13,09:03
Ďakujem za reakciu :-)

Akcia v sobotu nie je, to bol len hypotetický príklad :-) Chcem zostať v anonymite, takže sa tu vyjadrujem opatrne - asi ako väčšina :-) Pekný deň
I. V. B.
11.03.13,13:20
Alebo jednoducho zaevidujete objednávku a nič mu nepoviete?
Čo je podľa vás z pohľadu obchodu lepšie ?
Ďakujem za reakcie :-)

Tema sa asi mala volat etika v podnikani. To ako ktoru objednavku ste mali namysli zaevidovat a nic nepovedat? Viem ze nie tu piatkovu... , len sa pytam. :)
lubica2403
12.03.13,15:32
Tema sa asi mala volat etika v podnikani. To ako ktoru objednavku ste mali namysli zaevidovat a nic nepovedat? Viem ze nie tu piatkovu... , len sa pytam. :)

Hm, asi ste vašu správu príliš komplikovane formulovali, nepochopila som,ako to myslíte....

Alebo ste nepochopili vy mňa?
Tak polopate : V piatok zákazník zatelefonuje - chce si objednať tovar. Ja mám dve možnosti : 1. povedať - dobre, objednávku evidujeme, tovar posielame
2. Povedať - bude pre vás výhodnejšie, ak si vyplníte objednávku priamo v e-shope až zajtra - získate tak zľavu 20%

Neviem, kde je aký problém s etikou.
I. V. B.
12.03.13,17:25
Usudil som , neviem preco, ze ta zlava je na stranke zobrazena len v sobotu. Ta tam asi je zobrazena stale. .... ci?
Je zaujimave na co vsetko sa da dnes opytat na porade. To fakt.
Dakujem za vyjasnenie a spatnu vazbu.
Mimochodom, co si myslite vy?
lubica2403
12.03.13,19:50
Usudil som , neviem preco, ze ta zlava je na stranke zobrazena len v sobotu. Ta tam asi je zobrazena stale. .... ci?
Je zaujimave na co vsetko sa da dnes opytat na porade. To fakt.
Dakujem za vyjasnenie a spatnu vazbu.
Mimochodom, co si myslite vy?

Samozrejme, že je tam zobrazená stále - a aj na iných stránkach a facebooku - denne aktualizovaná.
Ja si myslím, že je dobré zákazníka na zľavu upozorniť - aj napriek tomu, že sa tým e-shopu znižuje obrat.
Zaujímal ma len názor iných prevádzkovateľov e-shopov.

Mám pocit, že vo vašom hlase by som počula "ľahkú iróniu", keby sa dal cez PC počuť - len nechápem,prečo. Čo sa vám zdá na otázke čudné? A už vôbec nechápem "dnes opytat" ... V minulosti sa tu pýtali na čo?

Prepáčte,ale ja zas mám pocit, že je zbytočné reagovať, ak nemám hovoriť k veci a strácať zbytočne vzácny čas premýšľaním nad pohnútkami iných ľudí ku kladeniu "nezmyselných" otázok.

Pekný večer .
I. V. B.
12.03.13,20:00
nerozoberajte. len som sa zasmial :) nic zle za tym urcite nie je. ... slubujem.

PS: Ved nereagujte. ja vas predsa nenutim. :)
lubica2403
12.03.13,21:22
nerozoberajte. len som sa zasmial :) nic zle za tym urcite nie je. ... slubujem.

PS: Ved nereagujte. ja vas predsa nenutim. :)

Asi máme rozdielny spôsob myslenia :-) Mala som na mysli skôr to, že PRE VÁS je zbytočná strata času reagovať na " dnešné (nahlúple) otázky na porade " :-))
I. V. B.
12.03.13,21:30
aha . aj ja vas mam rad. Dufam ze to z tejto nasej komunikacie vyplynulo. :)