Marsyl
10.03.13,14:04
Dobrý deň, mám taký problém s dcérinou učiteľkou na ZŠ. Dcéra sa po chorobe vrátila do školy a učiteľka jej hneď ten deň dala písať písomku z opakovania z predmetu, ktorý ten deň ani nemali. Takže dcéra samozrejme dostala zlú známku lebo na ten deň nebola pripravená, keďze ten predmet ani nemali v rozvrhu. Ospravedlnila sa učiteľke, ukázala pečiatku od lekára, no učiteľka povedala, že aj tak si to vymyslela, že je chorá a písomku musela písať. Dosť ma to naštvalo, lebo ona tam predsa nie je od toho, aby posudzovala zdravotný stav detí a tú písomku pokaldám za poriadnu zákernosť. Už to v sebe spracúvam asi týždeň a stále bojujem s tým, ísť sa porozprávať s tou učiteľkou. Dcéra a muž mi radia, aby som nešla, že to bude mať potom v škole ešte horšie. Vy by ste mi poradili čo? Dopredu ďakujem za každú vašu radu.
Nella_2
10.03.13,13:59
A doteraz ste s touto učiteľkou nemali žiadny problém? Je to divné správanie od nej. Určite by som to išla riešiť do školy osobne.
Marsyl
10.03.13,14:03
Nie, doteraz nebol žiadny problém. Dcéra sa bojí, že keď za ňou pôjdem, tak si na ňu zasadne.
Nella_2
10.03.13,14:09
Ja by som šla - slušne sa opýtať, prečo to urobila a vysvetliť jej, že dcéra bola naozaj chorá (že o tom vieš) a že ako teda mala vedieť, že bude písať písomku z predmetu, ktorý v ten deň nemali mať. Neodkázala jej náhodou učiteľka po nejakej spolužiačke, že bude po príchode do školy písať písomku z toho predmetu?
Marsyl
10.03.13,14:11
Nie, neodkázala. Ale mala by som za ňou ísť s nejakým cieľom. Vysvetliť jej, že dcéra bola chorá, ale čo s tou známkou?
Nella_2
10.03.13,14:15
Nie, neodkázala. Ale mala by som za ňou ísť s nejakým cieľom. Vysvetliť jej, že dcéra bola chorá, ale čo s tou známkou?
Áno, povedať jej, že bola naozaj chorá a že o tom ako rodič vieš. V dnešnej dobe si veľa detí dokáže vyrobiť falošné potvrdenia, preto treba tej učiteľke ukázať, že o dcérinom nechodení do školy vieš.
Čo so známkou? Uvidíš, ako učiteľka zareaguje. Ak nič neporiešiš, máš možnosť ísť za triednou učiteľkou alebo sa obráť rovno na vedenie. Ale najprv by som to riešila zdola, teda u konkrétnej učiteľky. Slušne, bez hnevu a nejakých urážok...aby si jej nedala zámienku na to "zasadnutie" si na dcéru.
alaya1
10.03.13,20:56
Tak teda, nepises, ci je ziacka 1.alebo 2 stupna, lebo, ak je na 1.stupni a uci ju stale ta ista ucitelka, mohla jej dat pisat pisomku na inom predmete, co si vsak na 2.stupni neviem vysvetlit, kedy by ju pisala. Aj tak ucitel nema pravo svojvolne zamienat predmety vyucby na dane dni.
V ziadnom pripade nemala pisomku pisat, precitaj si aj skolsky poriadok skoly, je na www.strankach skoly, pise sa tam aj o ospravedlnovani ziaka po prichode do skoly po marodke.Nie si absolutne povinna dovod PNky vysvetlovat, ani oznamovat. A myslim si, ze hned na druhy den si za ucitelkou mala ist a vsetko v klude vysvetlit. Ak sa nebude dat, chod rovno za riaditelom, skoly.
branislavp
10.03.13,21:45
no, to závisí od toho, aký je učiteľka človek. Úplne chápem dcéru, že sa bojí, ja by som sa tiež bála.
branislavp
10.03.13,22:17
No, ja by som poradila ísť osobne za p. učiteľkou a povedať jej o čo ide. Zvolila by som opatrnosť v jednaní, lebo človek nevie, ako to bude učiteľka chápať.
Niektoré učiteľky sú ješitné, preto tá opatrnosť.
_Ajuska
10.03.13,22:31
tazko povedat, ucitelky su specialna kategoria....vedia nam ublizit tam, kde sme najviac zranitelni, bez citu kolkokrat, nie vsetky su rodene ucitelky a same maju problem so sebou alebo v rodinach, potom casto reaguju tak, ako by nemali. V kazdom pripade niektore su schopne takych veci, ze sa nam zastavuje rozum. Ale su nedotknutelne presne tak, ako je zranitelne nase dieta. Tak kvoli pokoju dietata asi nekonat, resp. ist sa s nou porozpravat v pripade, ze je rozumna a malo by to efekt.... co podlaVasich riadkov nepredpokladam... prajem vela sil.
misstka
10.03.13,22:34
Nebýva v poslednej dobe častejšie chorá? Lebo to jej správanie by možno vysvetlovalo to ak bola často chorá a že či sa už aj učiteľke predtým nestalo, že mala problém s jej klasifikáciou a známkovaním, kedže po chorobe jej písomky nedávala a ani ju neskúšala a neskôr bola zasa doma.
alaya1
11.03.13,07:31
Preco nas specifikujes rovnako, pre par negatinyvch pripadov, smer mnohe, ktore mame svoju pracu rady, deti tiez a neublizujeme im, skor pomahame. Mne vsak stacilo ist na jeden urad, tak tam som zase videla, ako sa spravaju tam.Je to na konkretnom cloveku
Žabinka
11.03.13,07:49
Dobrý deň, mám taký problém s dcérinou učiteľkou na ZŠ. Dcéra sa po chorobe vrátila do školy a učiteľka jej hneď ten deň dala písať písomku z opakovania z predmetu, ktorý ten deň ani nemali. Takže dcéra samozrejme dostala zlú známku lebo na ten deň nebola pripravená, keďze ten predmet ani nemali v rozvrhu. Ospravedlnila sa učiteľke, ukázala pečiatku od lekára, no učiteľka povedala, že aj tak si to vymyslela, že je chorá a písomku musela písať. Dosť ma to naštvalo, lebo ona tam predsa nie je od toho, aby posudzovala zdravotný stav detí a tú písomku pokaldám za poriadnu zákernosť. Už to v sebe spracúvam asi týždeň a stále bojujem s tým, ísť sa porozprávať s tou učiteľkou. Dcéra a muž mi radia, aby som nešla, že to bude mať potom v škole ešte horšie. Vy by ste mi poradili čo? Dopredu ďakujem za každú vašu radu.
Písomku písala len dcéra ako jediná? V tom prípade by som to určite išla prediskutovať najprv s učiteľkou, a potom aj s riaditeľom školy.
Obvykle takto neočakávane , neohlásene a mimo rozvrhu sa píšu riaditeľské testy, ale to píše celá trieda. No aj v tomto prípade by mala byť choroba zohľadnená, aj keď riaditeľské testy sa píšu nie z posledne prebranej látky, ale z celého učiva..
terezamaria
11.03.13,08:14
Dobrý deň, mám taký problém s dcérinou učiteľkou na ZŠ. Dcéra sa po chorobe vrátila do školy a učiteľka jej hneď ten deň dala písať písomku z opakovania z predmetu, ktorý ten deň ani nemali. Takže dcéra samozrejme dostala zlú známku lebo na ten deň nebola pripravená, keďze ten predmet ani nemali v rozvrhu. Ospravedlnila sa učiteľke, ukázala pečiatku od lekára, no učiteľka povedala, že aj tak si to vymyslela, že je chorá a písomku musela písať. Dosť ma to naštvalo, lebo ona tam predsa nie je od toho, aby posudzovala zdravotný stav detí a tú písomku pokaldám za poriadnu zákernosť. Už to v sebe spracúvam asi týždeň a stále bojujem s tým, ísť sa porozprávať s tou učiteľkou. Dcéra a muž mi radia, aby som nešla, že to bude mať potom v škole ešte horšie. Vy by ste mi poradili čo? Dopredu ďakujem za každú vašu radu.
No bol to riadny podraz, píšu tu aj učiteľky, že je to v rozpore so školským poriadkom. Rozhodne zájdi za učiteľkou a problém si vyjasnite s tým, že známku nebude brať do úvahy a písomku si napíše v inom termíne, keď budú mať ten konkrétny predmet.
Pokiaľ by si videla, že nie je možná dohoda, zájdi za riaditeľom a porozprávaj sa s ním. Keď nepôjdeš vec riešiť, učiteľka bude " na koni " a môže sa to do budúcnosti opakovať.
alaya1
11.03.13,08:16
Písomku písala len dcéra ako jediná? V tom prípade by som to určite išla prediskutovať najprv s učiteľkou, a potom aj s riaditeľom školy.
Obvykle takto neočakávane , neohlásene a mimo rozvrhu sa píšu riaditeľské testy, ale to píše celá trieda. No aj v tomto prípade by mala byť choroba zohľadnená, aj keď riaditeľské testy sa píšu nie z posledne prebranej látky, ale z celého učiva..

Ake su to riaditelske testy? V zivote som tento pojem nepocula.
Žabinka
11.03.13,09:36
Písomku písala len dcéra ako jediná? V tom prípade by som to určite išla prediskutovať najprv s učiteľkou, a potom aj s riaditeľom školy.
Obvykle takto neočakávane , neohlásene a mimo rozvrhu sa píšu riaditeľské testy, ale to píše celá trieda. No aj v tomto prípade by mala byť choroba zohľadnená, aj keď riaditeľské testy sa píšu nie z posledne prebranej látky, ale z celého učiva..

Ake su to riaditelske testy? V zivote som tento pojem nepocula.

No neviem to definovať, čo je to, ale moje deti to píšu z MAT, SJ, GEO, DEJ, BIO a posledne aj z AJ. Hodnotí sa percentuálne aj známkou. Prítomná ako dozor býva riaditeľka alebo zástupkyňa školy. A vždy je to neohlásený test.
alaya1
11.03.13,09:39
Divne, ako to mas pomenovane, je to vzdy pisomna polrocna previerka vedomosti- polrocna praca, ale este som nepocula, aby bol pritomny riaditel. Asi specifikum danej skoly, preveruje pedagoga, ci nenapomaha-)
Žabinka
11.03.13,09:49
Divne, ako to mas pomenovane, je to vzdy pisomna polrocna previerka vedomosti- polrocna praca, ale este som nepocula, aby bol pritomny riaditel. Asi specifikum danej skoly, preveruje pedagoga, ci nenapomaha-)

Nie, nie, nie je to polročná práca, tie píšu zvlášť, s učiteľom daného predmetu. Tie predmety, z ktorých sa píšu riaditeľské testy sa menia, podľa ročníka. Nie sú vždy tie isté.
alaya1
11.03.13,09:55
Nie, nie, nie je to polročná práca, tie píšu zvlášť, s učiteľom daného predmetu. Tie predmety, z ktorých sa píšu riaditeľské testy sa menia, podľa ročníka. Nie sú vždy tie isté.


Asi je to interna previerka vedomosti na tej jednej skole, toto som este nepocula.
branislavp
11.03.13,21:01
máš pravdu alaya1, všade ide o to, s akým človekom máš do činenia, nielen v šklstve