galesand
10.03.13,15:16
Našla som 2 účty za mobil po mojom otcovi splatne ešte v oktobri 2010 (cca spolu 100 EUR)
Po otcovej smrti sme telefon odhlásili ale nikto nás neupozornil, že je tu dlh. Doteraz neprišla ani žiadna upomienka. Mám to teraz zaplatiť, aj keď to mobilné číslo je ešte v r. 2010 zrušené ? Nebudú žiadať úroky z omeškania? Ďakujem.
misoft
10.03.13,15:24
Môj názor laika: neplať.
Nakoľko iste prebehlo dedičské konanie , mala spoločnosť možnosť si v rámci konania pohľadávku vymôcť.

Po otcovej smrti sme telefon odhlásili ale nikto nás neupozornil, že je tu dlh.
Mali možnosť už vtedy upozorniť.
Pokiaľ tak neurobili - je to (zdá sami) - po troch rokoch pasé (premlčané).
galesand
10.03.13,16:12
Ďakujem za názor. Dedičské konanie je uzatvorené. Len ide mi o to, že aj keby som to dnes zaplatila a teda priznala dlh po mojom otcovi, ci by mi nenapálili ešte aj úroky z omeškania.
misoft
10.03.13,23:00
Pokiaľ nežiadali o splatenie dlhu - tento je po troch rokoch premlčaný. Skontroluj si splatnosť a pripočítaj 3 roky. Ak sa neozvali - istotne ho považujú za nevymožiteľný (ani sa predsa neprihlásili s pohľadávkou do dedičského konania).
Pokiaľ sa neozývajú - tak sa netrhaj! Pokiaľ by aj - pripomeň im, že nežiadali, vy ste nevedeli, dlh je premlčaný a basta.
pepsikova
11.03.13,05:11
..a číslo ste zrušili u operátora s tým, že všetko je vyrovnané?..lebo viem, že operátor nezruší číslo, pokiaľ je na ňom dlh, ale upozornuje majiteľa a dlh vymáha...dokonca volajú aj po susedoch, ako mne pre dlh môjho suseda(podľa adresy čo najbližšie)
..ale pre pokoj by som zašla k operátorovi a spýtala sa, ako to je...lebo tu sa názory môžu rôzniť a ty furt budeš mať dylemu-dať, či nedať!..
pepsikova
11.03.13,05:13
Pokiaľ nežiadali o splatenie dlhu - tento je po troch rokoch premlčaný. Skontroluj si splatnosť a pripočítaj 3 roky. Ak sa neozvali - istotne ho považujú za nevymožiteľný (ani sa predsa neprihlásili s pohľadávkou do dedičského konania).
Pokiaľ sa neozývajú - tak sa netrhaj! Pokiaľ by aj - pripomeň im, že nežiadali, vy ste nevedeli, dlh je premlčaný a basta...

..naozaj?..neverím, susedovi vymáhali od roku 2006...a bol veru hodne navýšený úrokmi..
mattto
11.03.13,05:27
..

..naozaj?..neverím, susedovi vymáhali od roku 2006...a bol veru hodne navýšený úrokmi..

súd prihliada na premlčanie až na námietku, nie ex offo
inuvik
11.03.13,05:53
Je možné,že otec zaplatil dlh priamo u operátora.
buchač
11.03.13,06:43
Našla som 2 účty za mobil po mojom otcovi splatne ešte v oktobri 2010 (cca spolu 100 EUR)
Po otcovej smrti sme telefon odhlásili ale nikto nás neupozornil, že je tu dlh. Doteraz neprišla ani žiadna upomienka. Mám to teraz zaplatiť, aj keď to mobilné číslo je ešte v r. 2010 zrušené ? Nebudú žiadať úroky z omeškania? Ďakujem.
Našli , milí rádcové , našli ....???.....nenašli ????

Opýtam sa ...
Vieš , či boli alebo neboli zaplatené ???
Veď príde domov poukážka s faktúrou a aj dobou splatnosti ...
Platba mohla predsa prebehnúť aj na predajnom mieste operátora a potvrdenka sa niekde zapotrošila ...
Keby otec nezaplatil , tak ho predsa po určitej dobe vyšmaria zo siete ...
Najprv však upozorňujúce sms chodia ...alebo sa mýlim ???
alaya1
11.03.13,09:48
ked zomrela moja mama, u operatora sme boli nahlasit umrtie aj s kopiou umrtneho listu. Na druhu kopiu som si dala potvrdit, ze som ju bola odhlasit a neplatila som ani posledny pausal, ktory bol nezaplateny, povedali, ze smrtou matky mne nevznika povinnost to po nej uhradzat.