Robici
10.03.13,17:35
Vlastním budovu ktorú používam ako sklad,pozemok pod budovou nie je v mojom vlastníctve .Budovu som kúpil pred šiestimi rokmi,celú som ju zrekonštruoval a upravil som aj časť pozemku okolo budovy.V decembri 2011 prišiel za mnou majiteľ pozemku s čerstvým LV a upozornil ma že pozemok používam bez právneho titulu.Ponukol pozemok na predaj,jedná sa o 400 štvorcových metrov pod budovou a 150 štvorcových metrov pod rampou a pristupovou cestou,za 25eur mš alebo prenájom 2,5eur mš.Budova sa nachádza 5metrov od cesty v polnohospodarskej lokalite.V tejto lokalite je podľa mesta určená cena 14eur za mš,ponukol som 10eur za kúpu alebo 1eur prenájom.Odpoved prišla onedlho:obsypal budovu a rampu zo strany od cesty 250 metrami kubickými sutiny a bagrom roztrhol elektrickú pripojku pod zemou v hĺbke 1,3m.Najal som si advokáta a stretli sme sa na mieste aj s majiteľom pozemku dohodli sme sa na tom že odpreda pozemok pod budovou a pod rampou 700 štvorcových metrov za 20 eur/mš,o niekoľko dni u advokáta prišiel podpísať zmluvu ale s tým že si to rozmyslel a predaj nebude,moze byť len prenájom.Podnikam a mám v sklade množstvo tovaru a zariadeni nemôžem existovať bez zásob:súhlasil som s nájmom,natiahol som si provizornu elektrickú pripojku a podnikal ďalej.Pred ukončením zmluvy o najme ma oslovil majiteľ pozemku a pýtal sa či mám záujem aj naďalej o nájom.Na celom asi 1 hektarovom pozemku je len moja budova,pozemok nie je oploteny.Samozrejme som súhlasil len medzitým som si zisťoval aké sú ceny nájmov v tejto oblasti a zistil som že platím 4nasobok oproti ostatným a platím za 1100 metrov pričom mne stačí 700 metrov.odpoveď ber alebo neber a odišiel.Poslali sme list s návrhom na odkupenie za trhovú cenu 13.40eur/mš až do výšky 20000 eur.Od skončenia nájmu sme,, chodili "do budovy pomocou plošiny aby sme nevkročili na jeho pozemok.Obratili sme sa na sud o zriadenie vecneho bremena a požiadali o predbežne opatrenie.Medzičasom majitel pozemku odpojil elektrickú pripojku a zatarasil vchod do budovy aj rampu betónovými prekladmi o vahe 8 až 10 ton,znemožnil nam vchod do budovy.Na sud sme doložili fotky o montaznej plošine a zatarasoch a čakali sme na predbežne opatrenie.dostali sme odpoved aby sme montažnou plosinou umiestnili na budovu výstražnu tabuľku pretože od váhy prekladov sa mohla narušiť statika a môže dôjsť k ublíženiu na zdraví osôb.Za jeden mesiac čo sme sa nedostali do skladu mame stratu okolo 9000 eur.Podnikaj aj ty!!!!!
Mária27
11.03.13,19:19
No a čo?
Katy a R
11.03.13,19:32
Vlastním budovu ktorú používam ako sklad,pozemok pod budovou nie je v mojom vlastníctve .Budovu som kúpil pred šiestimi rokmi.
tak vitaj na Porade:) .. a to si sa chcel len pochváliť :confused: či?

Tak po doplnení témy - dopĺňam aj ja ... Že nechcela by som to zažiť - a utekala by som kade ľahšie. Možno by som mu ja ponúkla budovu - nech kúpi :confused::confused:.
Luna
11.03.13,19:43
skôr vypadol z netu
Robici
13.03.13,09:36
Doplnil som tému.
mattto
13.03.13,09:50
Doplnil som tému.

doplnil, ale stále tam nevidím otázku

P.S. teraz je na trhu voľných skladovacích priestorov, že si môžeš vyberať, nemusíš riešiť tieto problémy