nanab
10.03.13,19:15
Daňovník si uplatňuje odpočitateľnú položku na manželku, ktorá je momentálne na rodičovskej dovolenke. Prvé štyri mesiace bola na materskej ale materskú brala zo zahraničia kde predtým pracovala. Je materská zo zahraničia považovaná za príjem manželky? Aký doklad treba doložiť? Ďakujem za odpoveď
Katy a R
10.03.13,18:28
Daňovník si uplatňuje odpočitateľnú položku na manželku, ktorá je momentálne na rodičovskej dovolenke. Prvé štyri mesiace bola na materskej ale materskú brala zo zahraničia kde predtým pracovala. Je materská zo zahraničia považovaná za príjem manželky? Aký doklad treba doložiť? Ďakujem za odpoveď
V zákone o dani z príjmu je presne definované - čo do príjmu manželky nejde! Všetko ostatné tam ide - čiže nielen materská zo zahraničia, ale aj všetky iné príjmy tam idú (čokoľvek čo dostane;))
Ty si zodpovedný za správnosť svojho DP. Doklady si treba dobre odložiť
- a už je tu o tom toľkokrát písané - čo tak vyhľadávač ?
nanab
10.03.13,18:36
No veď hej, aj som si myslela, pozerala som vyhľadávač ale nenašla som tam celkom takúto situáciu a myslela som či nejaké milé prekvapenie. Ale nič. Aj tak ďakujem a prajem pekný večer. A už nerobme veď je nedeľa.