bengoro232
10.03.13,21:32
kupil som dom cez drazbu . uz asi rok cakame na sudny proces a stale nic ziadna odpoved.byvali majitelia si uzivaju nas dom a ja platim hypoteku 8-(...chcem sa opytat niekoho ze ako dlho to trava .a ci sa neda neako urychlit ..
Xanti
10.03.13,20:36
Na aký proces čakáš?
Definuj presnejšie.
mackoivan
11.03.13,08:24
a viete, že ja osobne ľuďom, ktorí sa chcú nasťahovať do nehnuteľností po niekom kto ju roky užíval ako svoje vlastníctvo a exekútor im ju odobral, prajem potiaže ktoré s nevysporiadanou nehnuteľnosťou sú. Kupovať niečo lacno nemusí byť vždy terno...
mattto
11.03.13,08:28
a viete, že ja osobne ľuďom, ktorí sa chcú nasťahovať do nehnuteľností po niekom kto ju roky užíval ako svoje vlastníctvo a exekútor im ju odobral, prajem potiaže ktoré s nevysporiadanou nehnuteľnosťou sú. Kupovať niečo lacno nemusí byť vždy terno...

a prečo? vydražitelia sa niečim previnili? povinný je vždy ten chudáčik, ktorému zlý exekútor a ešte horší oprávnený chcú zobrať majetok?
mackoivan
11.03.13,08:52
a prečo? vydražitelia sa niečim previnili? povinný je vždy ten chudáčik, ktorému zlý exekútor a ešte horší oprávnený chcú zobrať majetok?
píšem aj z vlastnej skúsenosti- suseda meškala s dvoma splátkami 2 000 eurového úveru- splatila pozdejšie- prišli štytia svalnáči nábytok z bytu jej vyhádzali na schodište. 1, 5 roka trvalo súdom, pokiaľ nezrušili dražbu. teraz tam opäť býva a spláca prerobenie bytu, ktoré urobili vydražitelia( 5 000 eur) Myslím, že väčinou sa to dohadzuje po známostiach- málokto má príležitosť kúpiť takúto "výhodnú" nehnuteľnosť
Xanti
11.03.13,11:49
píšem aj z vlastnej skúsenosti- suseda meškala s dvoma splátkami 2 000 eurového úveru- splatila pozdejšie- prišli štytia svalnáči nábytok z bytu jej vyhádzali na schodište. 1, 5 roka trvalo súdom, pokiaľ nezrušili dražbu. teraz tam opäť býva a spláca prerobenie bytu, ktoré urobili vydražitelia( 5 000 eur) Myslím, že väčinou sa to dohadzuje po známostiach- málokto má príležitosť kúpiť takúto "výhodnú" nehnuteľnosť
Vieš sú rôzne prípady.
A také čosi ako sa stalo tvojej susede by sa stávať nemalo. Hlavne ak úver je minimálny v pomere k hodnote nehnuteľností.

Ale mnoho krát sa stáva práve opak, že vlastníci si žijú nad pomery a ich dlžoby daleko vysoko prevyšujú hodnotu nehnuteľnosti. A vtedy je jediným riešením dražba, aby sa aspoň časť veriteľov dostala k svojim peniazom. A veru poznám veľa takých prípadov. Pár krát do roka na dovolenku, čo na tom že nezarobím doprajem si úver. Pár krát do roka nové auto, čo na tom že nezarobím doprajem si úver. Ked sa toho nakopí veľa, a aký problém vezmem americkú hypo na byt. Dostanem peniaze vyplatím úvery a hypo sa spláca málo to zvládnem. A tu jejda, dali mi viac ešte mi ostane na dovolenku a auto ... ale auto nechcem nové tak vezmem úver šak teraz málo splácam ... a zase bludný kruh ... Prečo mám ľutovať príživníkov, čo sa priživujú na iných. Čo nesplácajú svoje dlhy? Prečo???
mackoivan
11.03.13,12:19
Vieš sú rôzne prípady.
A také čosi ako sa stalo tvojej susede by sa stávať nemalo. Hlavne ak úver je minimálny v pomere k hodnote nehnuteľností.

Ale mnoho krát sa stáva práve opak, že vlastníci si žijú nad pomery a ich dlžoby daleko vysoko prevyšujú hodnotu nehnuteľnosti. A vtedy je jediným riešením dražba, aby sa aspoň časť veriteľov dostala k svojim peniazom. A veru poznám veľa takých prípadov. Pár krát do roka na dovolenku, čo na tom že nezarobím doprajem si úver. Pár krát do roka nové auto, čo na tom že nezarobím doprajem si úver. Ked sa toho nakopí veľa, a aký problém vezmem americkú hypo na byt. Dostanem peniaze vyplatím úvery a hypo sa spláca málo to zvládnem. A tu jejda, dali mi viac ešte mi ostane na dovolenku a auto ... ale auto nechcem nové tak vezmem úver šak teraz málo splácam ... a zase bludný kruh ... Prečo mám ľutovať príživníkov, čo sa priživujú na iných. Čo nesplácajú svoje dlhy? Prečo???
ja si zas myslím, že väčšina prípadov je o negramotnosti a chudobe. Ďalší príklad z domu - majiteľka meškala s platbami za byt 4040 eur. dostala splátkový kalendár- nedoržiavala ho. O byt prišla vo vraj dobrovolnej dražbe. Keď som všetko spočítal čo zaplatila v splátkach a trovách exekúcie a súdov bolo to 7600 eur - ostal jej už len dlh 2400- za ten išla na dražbu- čiže pôvodný znížila o polovicu- znižovala ho pomaly, pretože musela platiť aj normálne platby za byt. Niekto zarába aj na ľudskej hlúposti nielen svojim chytračením
pepa78
11.03.13,12:24
Ja sa divím prečo banka poskytla hypoúver nanehnuteľnosť z dražby...veď im predsa musí byť jasné, že bývalí majiteľ má možnosti ako sa brániť aj po dražbe...jedine, že by hypo bola založená inou nehnuteľnosťou ako tou z dražby...
Xanti
11.03.13,12:25
ja si zas myslím, že väčšina prípadov je o negramotnosti a chudobe. Ďalší príklad z domu - majiteľka meškala s platbami za byt 4040 eur. dostala splátkový kalendár- nedoržiavala ho. O byt prišla vo vraj dobrovolnej dražbe. Keď som všetko spočítal čo zaplatila v splátkach a trovách exekúcie a súdov bolo to 7600 eur - ostal jej už len dlh 2400- za ten išla na dražbu- čiže pôvodný znížila o polovicu- znižovala ho pomaly, pretože musela platiť aj normálne platby za byt. Niekto zarába aj na ľudskej hlúposti nielen svojim chytračením
No samozrejme, i exekútor potrebuje zaplatiť. Ak by tebe niekto dlhoval, tak by si ešte ty platil exekútorovi trovy aby ti vymohol dlh? Ved o tom to je, si dlžník a nesplácaš, tak potom sa to nabaluje raketovou rýchlosťou.

Ale keby tento inštitút nebol, tak koľký ludia by sa priživovali na ostatných? Pozri sa na to. Aj v bytovom dome ak je nejaký neplatca, tak platia za neho ostatný nájomníci. Aby neboli dlžoby, aby neboli zvýšené náklady na nedoplatky.
Či si myslíš že je fér, ak ľudia žijúci v bytovom dome si platia to svoje, a príjde im nedoplatok za neplatiča ... aj s úrokom z omeškania ... a je správne ak toto majú platiť všetci obyvatelia toho domu?
Ja to za správne nepovažujem. Aj ked človek nikdy nevie ako dopadne, a môže mať problémy či zdravotné či iné a nebude vládať platiť. No robím všetko preto aby som si svoje dlhy poplatila, aby ma exekútori nenaháňali ak nechcem platiť exekučné trovy.
mackoivan
11.03.13,12:33
veď hej- len presveč o tom tie tisícky prisprostých dôchodcov v exekúcii
Xanti
11.03.13,12:37
ja si zas myslím, že väčšina prípadov je o negramotnosti a chudobe.
mackoivan (http://www.porada.sk/member.php?u=145450) 1 Minute Ago #37143 veď hej- len presveč o tom tie tisícky prisprostých dôchodcov v exekúcii




Hm... od toho sú bezplatné právne poradne. Len treba chcieť riešiť svoje problémy, a nešturiť hlavu do piesku šak dajak bolo dajak bude.
Mimochodom, tiež sme k nehnuteľnosti prišli dražbou, bola predlžená nehnuteľnosť. Susedia sú radi, nerobia problémy .. lebo predošlí majiteľ sa na nich priživoval... aj ked mi je ich , tých susedov ľúto lebo nikdy zrejme svoje peniaze čo si dotyčný napožičiaval neuvidia...
JAJA11
11.03.13,12:43
a viete, že ja osobne ľuďom, ktorí sa chcú nasťahovať do nehnuteľností po niekom kto ju roky užíval ako svoje vlastníctvo a exekútor im ju odobral, prajem potiaže ktoré s nevysporiadanou nehnuteľnosťou sú. Kupovať niečo lacno nemusí byť vždy terno...

ja sa zas čudujem tým ľuďom, ktorí si napožičiavajú peniaze, nesplácajú a potom sa čudujú ak ich exekútor naháňaa vyháňa z domu.... je mi ľúto skôr tých, čo si nepožičali sami, ale založili svoj dom v prospech detí a tie si neplnia povinnosti.... tých mi je ľúto.....
JAJA11
11.03.13,12:49
ja si zas myslím, že väčšina prípadov je o negramotnosti a chudobe. Ďalší príklad z domu - majiteľka meškala s platbami za byt 4040 eur. dostala splátkový kalendár- nedoržiavala ho. O byt prišla vo vraj dobrovolnej dražbe. Keď som všetko spočítal čo zaplatila v splátkach a trovách exekúcie a súdov bolo to 7600 eur - ostal jej už len dlh 2400- za ten išla na dražbu- čiže pôvodný znížila o polovicu- znižovala ho pomaly, pretože musela platiť aj normálne platby za byt. Niekto zarába aj na ľudskej hlúposti nielen svojim chytračením

ak si niekto požičiava na veci, na ktoré nemá a nie sú nutné k životu si ani nič iné nezaslúži....
ja sama si nekúpim nič, čo nie je nutné k životu a peniaze na to nemám.... a rozum mi zostáva stáť, keď dostávame do firmy exekúcie na toho istého človeka z viacerých miest.... nemyslím, že je to o negramotnosti.... to je len o drzosti a nezodpovednosti ľudí, ktorí si myslia, že sa im nemôže nič stať... a potom sa čudujú a nadávajú na všetkých okolo, len nie na seba.... naozaj musia mať všetko?
jedine, kde by som to pochopila sú peniaze požičané na nutné veci, bez ktorých sa nedá existovať a a na zdravie..... lenže vtedy treba hľadať pomoc aj niekde inde....
expeeert
11.03.13,14:00
Vieš ako sa hovorí - ak dlhuješ banke 100 €, máš problém ty, ak dlhuješ 1000 000 €, má problém banka...
expeeert
11.03.13,14:45
Každá minca má dve strany - sú ľudia čo si napožičiavajú a nesplácajú a potom ich naháňajú exekútori - a na niektorých kašlú aj exekútori. A sú ľudia, ktorí nejakým hlúpym omylom niečo zle zaplatia alebo pozabudnú (niekedy doslova pár eur, ktoré nemajú problém zaplatiť) a príde ich naháňať exekútor. Niektoré spoločnosti to riešia normálne a pošlú upozornenie, ale niektoré sa s tým ani nezaoberajú a pošlú to rovno exekútorovi. A najlepšie je keď chybu spraví spoločnosť alebo exekútor a ani sa nenamáha to nejako riešiť - viď aktuálny prípad, keď exekútor nezaplatil soc. poisťovni to čo dostal a tá to isté vymáhala cez ďalšieho exekútora.
Halli
11.03.13,15:23
poznám osobne rodinu, čo prišla o byt dražbou....prefajčili viac mesačne ako bolo treba dať za byt...a teraz robia zo seba chudinky...
Llívia
12.03.13,07:51
a viete, že ja osobne ľuďom, ktorí sa chcú nasťahovať do nehnuteľností po niekom kto ju roky užíval ako svoje vlastníctvo a exekútor im ju odobral, prajem potiaže ktoré s nevysporiadanou nehnuteľnosťou sú. Kupovať niečo lacno nemusí byť vždy terno...
Tak to asi houby vieš o potiažach, ktoré títo ľudia spôsobujú. V našom dome jedna rodina neplatila mesačné platby do fondov, tiež sme vtedy rozmýšľali nad dražbou a koľko kritiky som si za to zlízla. To, že na túto rodinu doplácali ostatní vlastníci, keďže "vďaka" ich neplateniu SVB nemohlo zobrať úver na opravu domu a naďalej bol poškodzovaný ich majetok, bolo vedľajšie, bezpredmenté. To, že oni sami nemali najmenší záujem svoje dlhy riešiť, bolo tiež bezpredmetné. Nakoniec kvôli inej dlžobe aj tak prišli o byt a to len vlastnou hlúposťou a niekto s nimi dobre vy....l . Nehnevaj sa na mňa, ale keď dlžníkovi navrhneš riešenie alebo poradíš a on to pustí jedným uchom dnu a druhým von a ešte sa ti pritom smeje do ksichtu, si nič iné ako prísť o byt nezaslúži!
Llívia
12.03.13,07:53
Hm... od toho sú bezplatné právne poradne. Len treba chcieť riešiť svoje problémy, a nešturiť hlavu do piesku šak dajak bolo dajak bude. ..
Kde sú tie poradne? Viem len o takých, ktoré poskytujú služby pre ľudí s nízkymi príjmami, nie pre všetkých bez rozdielu..
Llívia
12.03.13,07:55
V bytovom dome s malým počtom bytov ak neplatí jeden, ľahko sa môže stať, že nebude mať problém neplatič, ale ostatní platiaci vlastníci.
Xanti
12.03.13,08:03
Kde sú tie poradne? Viem len o takých, ktoré poskytujú služby pre ľudí s nízkymi príjmami, nie pre všetkých bez rozdielu..A nemyslíš že tí čo hrozí že prídu o byt majú dosť peňazí? Keby mali tak by im také čosi nehrozilo.
Ak má niekto vysoké príjmy tak hádam nekoná tak, že by o nehnuteľnosť mohol prísť. A ak sa mu príjmy znížia tak potom ich majú malé.
alaya1
12.03.13,08:15
A nemyslíš že tí čo hrozí že prídu o byt majú dosť peňazí? Keby mali tak by im také čosi nehrozilo.
Ak má niekto vysoké príjmy tak hádam nekoná tak, že by o nehnuteľnosť mohol prísť. A ak sa mu príjmy znížia tak potom ich majú malé.

Smutne veci, neviem, ci by som dokazala zit v nehnutelnosti odobratej takymto sposobom...je to na povahe cloveka, ale urcite nikto, kto ma peniaze, nechce ostat na ulici a prist o strechu nad hlavou.
Xanti
12.03.13,08:22
Smutne veci, neviem, ci by som dokazala zit v nehnutelnosti odobratej takymto sposobom...je to na povahe cloveka, ale urcite nikto, kto ma peniaze, nechce ostat na ulici a prist o strechu nad hlavou. Nemôžeš to brať takto, byt je byt ... to potom by si mala zábrany bývať v byte alebo dome kde niekto zomrel ... je to podobné ... proste je to strecha nad hlavou a bývam ..
alaya1
12.03.13,09:01
xanti a vies, ze mam taku zabranu? No, kazdy sme nejaky.
Llívia
12.03.13,09:11
A nemyslíš že tí čo hrozí že prídu o byt majú dosť peňazí? Keby mali tak by im také čosi nehrozilo.
Ak má niekto vysoké príjmy tak hádam nekoná tak, že by o nehnuteľnosť mohol prísť. A ak sa mu príjmy znížia tak potom ich majú malé.
Je jedno, čo si myslím ja. Ak niekto zarobí minimálnu mzdu, veľa dlžôb z nej neuhradí, a ani na bezplatnú právnu pomoc mu nevznikne nárok:

http://www.legalaid.sk/sluzby-centra#podmienky
Kedy má klient/klientka nárok na poskytnutie právnej pomoci?
Aké sú podmienky?

Právo na poskytnutie právnej pomoci bez finančnej účasti má klient/klienta vtedy, keď spĺňa súčasne tieto tri podmienky: 1) nachádza sa v stave materiálnej núdze - v stave materiálnej núdze sa klient/klientka nachádza vtedy, keď jeho/jej príjem nedosahuje 1,4 násobok sumy (http://www.legalaid.sk/system/files/ZM_07-2012.pdf) životného minima a využívanie právnych služieb si nemôže zabezpečiť iným svojím majetkom.
2) nejde o zrejmú bezúspešnosť sporu - ak sa spor, v ktorom žiada klient o poskytnutie právnej pomoci, po jeho posúdení centrom javí ako zrejme bezúspešný, napríklad pre uplynutie zákonných lehôt alebo pre nedostatok dôkazov.
3) hodnota sporu prevyšuje hodnotu minimálnej mzdy ustanovenej zákonom - splnenie tejto podmienky sa žiada v sporoch, ktorých hodnotu je možné vyčísliť a táto hodnota prevyšuje sumu minimálnej mesačnej mzdy. Splnenie tejto podmienky sa nevyžaduje, ak hodnotu sporu nie je možné vyčísliť (napr. ak rodič žiada o zvýšenie výživného na dieťa).
Právo na poskytnutie právnej pomoci s finančnou účasťou 20% trov právneho zastúpenia má klient/klientka vtedy, keď spĺňam súčasne tieto tri podmienky:
1) môj príjem presahuje 1,4-násobok sumy (http://www.legalaid.sk/system/files/ZM_07-2012.pdf) životného minima a súčasne nepresahuje 1,6-násobok uvedenej sumy (http://www.legalaid.sk/system/files/ZM_07-2012.pdf) a nemôžem si využívanie právnych služieb zabezpečiť svojím majetkom,
2) nejde o zrejmú bezúspešnosť sporu,
3) hodnota sporu prevyšuje hodnotu minimálnej mzdy ustanovenej zákonom.
Llívia
12.03.13,09:13
Smutne veci, neviem, ci by som dokazala zit v nehnutelnosti odobratej takymto sposobom...je to na povahe cloveka, ale urcite nikto, kto ma peniaze, nechce ostat na ulici a prist o strechu nad hlavou.
Dokázala by si žiť v byte, v ktorom ti počas dažďa zateká, voda tečie aj po lustroch, steny plesnivejú a to len kvôli tomu, že máš zábrany súhlasiť s dražbou u neplatiča, "vďaka" ktorému SVB nedostane úver na opravu? ;) Alebo v byte, ktorý nemôžeš poriadne vykúriť alebo máš vyššie náklady na kúrenie, pretože dom nie je zateplený a ani nebude - "vďaka" neplatičovi SVB nedostane úver, ale hlavná vec, že neplatič neskončí na dlažbe? A takých príkladov by sa našlo dosť.
2009
12.03.13,09:18
Hm ...20 príspevkov a ani náznak odpovede zadávateľovi
Llívia
12.03.13,09:28
kupil som dom cez drazbu . uz asi rok cakame na sudny proces a stale nic ziadna odpoved.byvali majitelia si uzivaju nas dom a ja platim hypoteku 8-(...chcem sa opytat niekoho ze ako dlho to trava .a ci sa neda neako urychlit ..


Zákon č. 527/2002 Z.z. o dobrovoľných dražbách
§ 27 Nadobudnutie vlastníctva alebo iného práva
(1) Ak uhradil vydražiteľ cenu dosiahnutú vydražením v ustanovenej lehote, prechádza na neho vlastnícke právo alebo iné právo k predmetu dražby udelením príklepu. Ku dňu zaplatenia ceny dosiahnutej vydražením vydražiteľom zaniká pohľadávka veriteľa v rozsahu uspokojenia veriteľa z výťažku dražby.
(2) Ak ide o podnik, prechádzajú na vydražiteľa všetky práva a záväzky spolu s právami a povinnosťami vyplývajúcimi z pracovnoprávnych vzťahov, oprávnenie používať obchodné meno spojené s podnikom, ak to nie je v rozpore so zákonom alebo s právom tretej osoby a s právami z priemyselného a iného duševného vlastníctva, ktoré sa týkajú podnikateľskej činnosti vydraženého podniku, ak to neodporuje povahe práv z priemyselného a iného duševného vlastníctva alebo zmluve o poskytnutí výkonu týchto práv. Ak ide o časť podniku, prechádzajú na vydražiteľa všetky práva a záväzky, ktoré sa týkajú tejto časti, vrátane práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov.
(3) Ak ide o vydraženie podniku alebo jeho časti, ručí vlastník podniku za splnenie záväzkov, ktoré prešli s prechodom práv k podniku alebo jeho časti na vydražiteľa.

§ 28 Potvrdenie o nadobudnutí vlastníctva
(1) Ak sa nespisuje notárska zápisnica osvedčujúca priebeh dražby, dražobník vydá bez zbytočného odkladu vydražiteľovi, ktorý nadobudol vlastnícke právo alebo iné právo k predmetu dražby podľa § 27, písomné potvrdenie o vydražení predmetu dražby. Písomné potvrdenie obsahuje označenie predmetu dražby, predchádzajúceho vlastníka predmetu dražby, navrhovateľa dražby, ak nie je totožný s vlastníkom predmetu dražby, dražobníka a vydražiteľa, súčasťou potvrdenia o vydražení musí byť doklad, z ktorého bude zrejmý dátum a spôsob zaplatenia ceny dosiahnutej vydražením.
(2) Ak ide o nehnuteľnosť, podnik alebo jeho časť alebo o hnuteľnú vec, kde najnižšie podanie presiahne 33 193, 92 eura, dostane vydražiteľ dve vyhotovenia osvedčeného odpisu notárskej zápisnice bez zbytočného odkladu.
(3) Ak ide o byt, dom alebo inú nehnuteľnosť, zašle dražobník po zaplatení ceny predmetu dražby jedno vyhotovenie osvedčeného odpisu notárskej zápisnice spolu s potvrdením o zaplatení bez zbytočného odkladu príslušnej správe katastra.
(4) Súčasťou rovnopisu potvrdenia o vydražení je rovnopis zápisnice o dražbe vrátane podpísaného rovnopisu oznámenia o dražbe (§ 17 ods. 8). To neplatí, ak sa priebeh dražby osvedčuje notárskou zápisnicou.

§ 29 Odovzdanie predmetu dražby
(1) Ak nadobudol vydražiteľ vlastnícke právo alebo iné právo k predmetu dražby, je dražobník povinný podľa podmienok uvedených v oznámení o dražbe odovzdať predmet dražby a listiny, ktoré osvedčujú vlastnícke právo a sú nevyhnutné na nakladanie s predmetom dražby alebo osvedčujú iné práva vydražiteľa k predmetu dražby, bez zbytočného odkladu vydražiteľovi; vydražiteľ prevzatie predmetu dražby písomne potvrdí.
(2) Ak ide o predmet dražby podľa § 20 ods. 13, predchádzajúci vlastník je povinný odovzdať predmet dražby na základe predloženia osvedčeného odpisu notárskej zápisnice a doloženia totožnosti vydražiteľa podľa podmienok uvedených v oznámení o dražbe bez zbytočných prieťahov. Dražobník je povinný na mieste spísať zápisnicu o odovzdaní predmetu dražby. V zápisnici uvedie okrem označenia predchádzajúceho vlastníka predmetu dražby, dražobníka, vydražiteľa a predmetu dražby najmä podrobný opis stavu, v akom sa predmet dražby vrátane príslušenstva nachádzal pri odovzdaní práv a záväzkov viaznucich na predmete dražby.
(3) Ak ide o prechod práv voči tretím osobám, je dražobník povinný podľa podmienok uvedených v oznámení o dražbe oznámiť tento prechod tretím osobám bez zbytočného odkladu.
(4) Zápisnicu o odovzdaní predmetu dražby podpíšu predchádzajúci vlastník predmetu dražby, vydražiteľ a dražobník. Jedno vyhotovenie zápisnice dostane predchádzajúci vlastník a dve vyhotovenia dostane vydražiteľ. Ak niektorá osoba odmietne zápisnicu podpísať alebo ju prevziať, táto skutočnosť sa vyznačí v zápisnici a zápisnica sa považuje za odovzdanú aj tejto osobe; o tom dražobník túto osobu poučí.
(5) Všetky náklady spojené s odovzdaním a prevzatím predmetu dražby nesie vydražiteľ. Táto povinnosť sa nevzťahuje na náklady, ktoré by ináč nevznikli, ak ich svojou vinou spôsobil predchádzajúci vlastník, majiteľ alebo dražobník alebo ak im tieto náklady vznikli náhodou, ktorá ich postihla.
(6) Nebezpečenstvo škody na predmete dražby prechádza z navrhovateľa dražby na vydražiteľa dňom odovzdania predmetu dražby, v ten istý deň prechádza na vydražiteľa zodpovednosť za škodu spôsobenú v súvislosti s predmetom dražby. Ak je vydražiteľ v omeškaní s prevzatím predmetu dražby, nesie nebezpečenstvo škody a zodpovednosť za škodu vydražiteľ.
Llívia
12.03.13,09:28
Hm ...20 príspevkov a ani náznak odpovede zadávateľovi
To by musel najskôr sám zadávateľ odpovedať:

Na aký proces čakáš?
Definuj presnejšie.
Vladi87
18.03.13,12:17
Známy takto kúpil dom. Pôvodný vlastník bol špekulant a nemal problém s peniazmi, len neplatil. Dom mu predali v dražbe a známy ho kúpil. Už po celom procese zaplatil a myslel si, že je to vybavené. Lenže dom bol už písaný a zaplatený známym. Špekulant svoje peniaze dostal, ale odmietal sa vysťahovať. Známy, keďže bol byt na neho, sa s ním chcel slušne dohodnúť, ale špekulant odmietal. Vypla sa voda, elektrika a plyn a špekulant odišiel po svojom.

Je to posledné a neslušné riešenie, ale mimoriadne účinné. Ak nefunguje dialóg, tak do toho.
Llívia
03.04.13,05:15
To hodnotenie neužitočné si nevšímajte, "pani učiteľka" má zas svoje dni :D
Eric Bugsy
16.12.13,16:20
Moj pripad je,ze dlh (pohladavku) som uhradil,ale drazba pokracuje! Pol roka som nezaplatil prehnany ucet za teplu vodu,ale potom ako som na nastenke pri vchode nasiel,ze hospodarka dava moj byt na drazbu a pod falosnymi vyhrazkami vydrankala podpisy od susedov,som pohladavku zaplatil.Ake je vsak moje prekvapenie,ked mi prislo od drazobnika,co je Gavila s.r.o.,ze drazba nadalej pokracuje a ze musim zaplatit 4000 eur tejto drazobnej spolocnosti ich naklady,inac drazbu neukoncia.Nutno este dodat,ze pohladavka bola 980 eur! Tak drazba este poriadne nezacala a uz taketo naklady?
mackoivan
17.12.13,10:41
Moj pripad je,ze dlh (pohladavku) som uhradil,ale drazba pokracuje! Pol roka som nezaplatil prehnany ucet za teplu vodu,ale potom ako som na nastenke pri vchode nasiel,ze hospodarka dava moj byt na drazbu a pod falosnymi vyhrazkami vydrankala podpisy od susedov,som pohladavku zaplatil.Ake je vsak moje prekvapenie,ked mi prislo od drazobnika,co je Gavila s.r.o.,ze drazba nadalej pokracuje a ze musim zaplatit 4000 eur tejto drazobnej spolocnosti ich naklady,inac drazbu neukoncia.Nutno este dodat,ze pohladavka bola 980 eur! Tak drazba este poriadne nezacala a uz taketo naklady?

a potom- kto to vlastne na Slovensku sú najväčší šmejdi?
inak uhrádzať služby treba a potom sa sťažovať a súdiť
sito
17.12.13,15:28
Moj pripad je,ze dlh (pohladavku) som uhradil,ale drazba pokracuje! Pol roka som nezaplatil prehnany ucet za teplu vodu,ale potom ako som na nastenke pri vchode nasiel,ze hospodarka dava moj byt na drazbu a pod falosnymi vyhrazkami vydrankala podpisy od susedov,som pohladavku zaplatil.Ake je vsak moje prekvapenie,ked mi prislo od drazobnika,co je Gavila s.r.o.,ze drazba nadalej pokracuje a ze musim zaplatit 4000 eur tejto drazobnej spolocnosti ich naklady,inac drazbu neukoncia.Nutno este dodat,ze pohladavka bola 980 eur! Tak drazba este poriadne nezacala a uz taketo naklady?

Špekulanti?

Ale, predsa si dostal ročné vyúčtovanie, ktoré, ak sa ti nepozdávalo si mohol, najlepšie písomne, reklamovať. Reklamoval si, či len si si povedal, rozhodol, že nezaplatíš? Ak to druhé ??? Akcia vyvolala reakciu.

O dražbe, ak máte SVB, toto:

Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie

i) vykonanie dobrovoľnej dražby12ac) bytu alebo nebytového priestoru v dome na uspokojenie pohľadávok podľa § 15.

Ak správcu? Tak toto:

Pri správe domu je správca povinný

i) podať návrh na vykonanie dobrovoľnej dražby 12ac) bytu alebo nebytového priestoru v dome na uspokojenie pohľadávok podľa § 15, ak je schválený nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,

Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 6, § 8b ods. 2 písm. i), § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy, jej zmena alebo jej zánik sa schvaľuje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Schválená zmluva o výkone správy alebo jej zmena, alebo jej zánik je záväzný pre všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak je podpísaný nadpolovičnou väčšinou vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a správcom. Správca je povinný schválenú zmluvu alebo jej zmenu doručiť každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome. Na doručovanie sa vzťahuje osobitný predpis.12e) Zmluva o výkone správy obsahuje najmä

a) vzájomné práva a povinnosti správcu a vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome pri zabezpečovaní prevádzky, údržby a opráv domu,
b) spôsob výkonu správy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku,
c) zásady hospodárenia s prostriedkami fondu prevádzky, údržby a opráv vrátane rozsahu oprávnenia disponovať s nimi,
d) zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,
e) zásady určenia výšky platieb za správu,
f) rozsah a obsah správy o činnosti správcu podľa odseku 2.

Aj dobré medziľudské vzťahy sú dôležité. Ale hlavne v bytovom dome ide o peniaze, spoločné a jednotlivých vlastníkov. Všetko o peniazoch, spoločných by malo byť v zmluve o výkone správy. A o zmluve správy domu, môže sa písomne hlasovať?

(6) Ak nejde o rozhodovanie o zmluve o spoločenstve alebo o zmluve o výkone správy môže správca, zástupca vlastníkov alebo predseda vyhlásiť písomné hlasovanie.

Dražba je závažná vec, ktorá sa dotýka nie len toho, komu chce niekto dať byt vydražiť, predať, spraviť bezdomovca, ale aj ostatných spoluvlastníkov, susedov.

Že by zákon umožňoval zbierať podpisy len tak pri dverách bytov.

Šak to už ako ŠMEJDI môžeme a niektorí aj tak konajú.

http://www.youtube.com/watch?v=SE54sGsX9cw

A nie sme na seba až moc, kurevský, dobrí? :);)