lienka492
11.03.13,08:10
Mam zamestnankynu, ktora ma minimalnu mzdu 337,70. Mala vo februari 5 dni dovolenky, teda ma 120 odpracovanych hodin a 40 dni dovolenky. Lenze hruba mzda jej vysla len 330,92 eur. Pri vypocte vyplat mi program napisal, ze bol dosadeny minimalny dovolenkovy priemer 1,941. Je to vypocitane spravne, alebo jej mam dat doplatok do minimalnej mzdy, aby mala hrubu mzdu 337,70? Potrebujem dnes poslat vykazy, preto to potrebujem vediet dost surne. Dakujem
veronikasad
11.03.13,07:17
dovolenkový priemer nesmie byť nižší ako minimálna hodinová mzda.
kn-alka
11.03.13,07:20
Mne v oberone tiež počíta takto, ako zadávateľke.
Pri zvyšovaní minimálnej mzdy väčšinou vyjde dovolenkový priemer nižší, ako minimálna hodinová mzda.
Ja to neopravujem, aj výkazy posielam v nižšej sume, tak ako program vypočítal.
lienka492
11.03.13,07:20
no ved ja som to pochopila tak, ze ten minimalny priemer nemala, tak jej doratala na 1,941, co je minimalna hodinova mzda. Ale ide o to, ci nevadi, ze ma hrubu mzdu mensiu ako je minimalna mzda.
veronikasad
11.03.13,07:21
no ved ja som to pochopila tak, ze ten minimalny priemer nemala, tak jej doratala na 1,941, co je minimalna hodinova mzda. Ale ide o to, ci nevadi, ze ma hrubu mzdu mensiu ako je minimalna mzda.
Pokial má mesačnú mzdu - nevadí.
lienka492
11.03.13,07:28
to ozaj nevadi, ked je hruba mzda nizsia ako minimalna? myslela som, ze sa to musi sledovat a ked nema tolko, tak spravit doplatok. Ale uz minule som sa tu docitala, ze sa doplatok uz nedava, ale meni sa priemer. Takze este raz, keby mi prisla kontrola, nevadilo by, ze ma hrubu mzdu nizsiu ako je minimalna? mozem to tak nechat a poslat vykazy?
veronikasad
11.03.13,07:31
to ozaj nevadi, ked je hruba mzda nizsia ako minimalna? myslela som, ze sa to musi sledovat a ked nema tolko, tak spravit doplatok. Ale uz minule som sa tu docitala, ze sa doplatok uz nedava, ale meni sa priemer. Takze este raz, keby mi prisla kontrola, nevadilo by, ze ma hrubu mzdu nizsiu ako je minimalna? mozem to tak nechat a poslat vykazy?
Lienka, ešte raz.
Priemer na dovolenku nemôže byť nižší ako minimálna hodinová mzda.
Ak je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou, pri kratšom mesiaci ti nemusí vyjsť minimálna hrubá mzda 337,70€, ak v danom mesiaci čerpá dovolenku. Nerobíš dopočet do minimálnej mesačnej mzdy.
lienka492
11.03.13,07:35
Takze vsetko ok? Dakujem za odpovede