sunflower33
11.03.13,08:46
Mám podozrenie ( a nie malé ), že dve emailové adresy na gmaily patria jednému a tomu istému človeku. žiaľ si to neviem potvrdiť. Aj keď štýl, obsah písania i okolnosti napovedajú, že mám pravdu, prosím pomôžte mi to zistiť, je to dosť nepríjemná situácia :(
Fero11
11.03.13,16:46
to nezistis nijak
mecky
11.03.13,17:28
cez aku IP? gmailu? :D
mecky
11.03.13,18:02
problem je v tom aka IP sa zobrazi v hlavicke mailu, gmail zobrazi pri poslani mailu z weboveho rozhrania IP gmail serveru.
jedina mala sanca by bola v tom ze nepouziva webove rozhranie gmailu (nepoznam nikoho takeho :) ), ale nejakeho klienta (thunderbird), v takom pripade sa moze zobrazit adresa pc z ktoreho bol mail odoslany, zase ale to moze byt adresa za NATom, z ktorej sa prd dozvies, to ale uz zavisi od konkretnej konfiguracie klienta
mecky
11.03.13,18:33
nic az tak jednoduche ma nenapada
ono samozreme existuje sposob ako zistit IP, napriklad poslanim lakaveho mailu s odkazom na stranku ktoru mam pod kontrolou, potom to iste spravit aj s druhym mailom a porovnat ip, ale to uz je trosku narocne na prevedenie, hlavne to "donutenie" aby z oboch mailov klikol niekto na odkaz, to s cookies je analogicke, stale tam musis donutit uzivatela pouzit oba maili, aby si mal co porovnat
to uz ale zavana trochu socialnym inzinierstvom
mecky
11.03.13,19:57
to uz je vcelku nepodstatne, ta samotna identifikacia technicky velky problem nieje a su na to rozne sposoby, problemom je donutit cloveka vykonat urcite ukony tak ako ty potrebujes
Fero11
12.03.13,06:40
Aj keby to bolo posielane zo stejnej IP, tak tazatel sa nedozvie ci je to ten isty clovek (existuje aj NAT, kde jednu verejnu IP pouzivaju 100vky PC) a aj keby ten clovek mal verejnu IP ani tak to neni iste ci je to ten isty clovek a dokonca aj keby zistil presne PC z ktoreho sa to posiela, tak aj tak nevie ci za tym PC sedel ten isty clovek.
sthruska
12.03.13,06:48
Ja za svoj PC nikoho nepustím :)
mecky
12.03.13,06:56
pravda, ale, ak by si uz zistil ze su tie maili z rovnakej IP aka je pravdepodobnost ze by to nebol ten isty clovek? pri takejto veci sa neda priahladat len na tu technicku stranku veci, lebo ta nieje az taka podstatna