Vector
11.03.13,09:01
Dobrý deň,
chcem sa opýtať pred tým než pošlem na úrad práce žiadosť spolu s podnikateľským zámerom, kópiou nájomnej zmluvy priestorov tak je potrebné k tomu priložiť kópiu živnostenského listu? Totiž čítal som niekde, že je nutné k tomu doložiť potvrdenie o začatí podnikania, t.j. zrejme ŽL. Ak áno je to dosť veľká blbosť, pretože ešte neviem, či komisia môj projekt vôbec schváli a dostanem tie peniaze. A ešte ak niekto vie poradiť: ak je sídlo firmy prenajatý byt v ktorom bývam, môžem dať nájom do nákladov a platiť ho z príspevku?
mondes
11.03.13,08:04
Určite ŽL neprikladáš, veď ho ani nemáš. Nájom si daj do zámeru, ak ti schvália, tak OK. Ak nie vyškrtneš a hotovo. Aj tak ten zámer budeš ešte x krát prerábať.:)
veronikasad
11.03.13,08:05
Začiatok podnikania nemôže byť skôr ako bol schválený príspevok a podpísaná zmluva s UP.

V akej oblasti budeš podnikať ? Nájomné za byt v ktorom aj bývaš ti v podniktelskom zámere (asi) neschvália - skúsiť môžeš ...
Vector
11.03.13,08:16
a čo teda vlastne znamená pojem potvrdenie o začatí podnikania? Toto tu som našiel na oficiálnej stránke Úradu práce.
Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na začatie prevádzkovania alebo
vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti podľa § 49 zákona č. 5/2004 Z.z. o službách
zamestnanosti v znení neskorších predpisov
- vrátane všetkých príloh (aj kópie oprávnenia na vykonávanie alebo prevádzkovanie samostatnej zárobkovej činnosti -
živnostenského listu, koncesnej listiny, apod.)
- žiadosť sa podáva 30 dní pred začiatkom podnikania (pred dátumom vzniku SZČ uvedeným v oprávnení, ŽL, apod.)
mirka134
11.03.13,08:21
a čo teda vlastne znamená pojem potvrdenie o začatí podnikania? Toto tu som našiel na oficiálnej stránke Úradu práce.
Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na začatie prevádzkovania alebo
vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti podľa § 49 zákona č. 5/2004 Z.z. o službách
zamestnanosti v znení neskorších predpisov
- vrátane všetkých príloh (aj kópie oprávnenia na vykonávanie alebo prevádzkovanie samostatnej zárobkovej činnosti -
živnostenského listu, koncesnej listiny, apod.)
- žiadosť sa podáva 30 dní pred začiatkom podnikania (pred dátumom vzniku SZČ uvedeným v oprávnení, ŽL, apod.)

ale živnostenský list sa podáva až ked prejdeš internou prípravou a ked ti to oznámia na školení, ktoré budeš obsolvovať s pani ktorá to má na starosti _ o tomto vás maju informovať na 1 praktickej príprave.
Vector
11.03.13,08:31
No na tej príprave už som bol no nespomínam si aby sa to tam spomínalo. A teraz vlastne, keď sa chystám poslať žiadosť tak som to vyčítal na ich stránke. Ale je to naozaj divné robiť si živnosť skôr, než viem či vôbec uspejem pred komisiou.
mirka134
11.03.13,12:16
No na tej príprave už som bol no nespomínam si aby sa to tam spomínalo. A teraz vlastne, keď sa chystám poslať žiadosť tak som to vyčítal na ich stránke. Ale je to naozaj divné robiť si živnosť skôr, než viem či vôbec uspejem pred komisiou.
a bol si aj na ineternej príprave? čo vám kazali priniesť podnikateľský plán alebo nedávali vám daaké usmernenia na papieri? Lebo čo ja viem u nás dajú na papieri čo a kedy sa bude robiť a ešte aj na každom stretnutí ti dajú papier čo si máš nabudúce doniesť - aké potvrdenia. (niekedy sa stane, že keď si to neprečítajú, tak nedonesú všetky potvrdenia)
majkaZH
19.04.13,06:11
Ak môžem ešte zareagovať je to somarina ale bohužial je to tak . Živnosť musí byť založená s tým že začiatok platnosti si dáš s dátumom o mesiac alebo dva. Tak tiež som to tak mala musíš mať všetky potvrdenia, zmluvy o nájme, zmluvu o účte a rôzne iné papiere a oni až potom povedia či to dostaneš alebo nie je to riadna somarina ale to su naše zákony . :-(