osky
11.03.13,09:20
dobry den.
prosim vas vie mi niekto poradit ako postupovat a na co mame vlastne narok?

26.10.2011 sme uviedli 1.raz do prevadzky novo urobene peletove kurenie a stale su s tym len problemy.hoci sa zdalo ,chvilami,ze je to ozaj super,stale pride po case daky zadrhel....
zijeme v Rakusku ale kurenie robila slovenska firma.

podala som reklamaciu-v piatok,takze este to asi neprebrali.
ale som v kontakte s panom,ktory kotol predal firme a bol aj pri spustani a ten sa od toho distancuje.je ochotny to prist pozriet len ak mu uhradime naklady na cestu a pod.
okrem toho tvrdi,ze si ten zapalovac mame vymenit sami podla navodu....

my sme vsak este v zarucnom obdobi a nevieme ci je pokazeny zapalovac,ved sa tomu nerozumieme...
nepatri servis pocas zarucnej doby do samozrejmosti ktore firma pocas problemov poskytuje????

okrem toho-zijeme v Rakusku,moj muz je rodak odtialto,po slovensky nevie.ziadali sme firmu o dodanie celeho popisu a vysvetliviek v nemcine ale doteraz,napriek prislubu to nemame...tak aj keby to moj muz chcel urobit,nemoze sa do toho vrtat...ci?

pytam sa:
-akoto ze sa do toho pustali ked nemaju navod na obsluhu v jazyku krajiny kde to urobili...
-akoto ze nas nutia vymenit si Vlastnorucne to co je este v zaruke....
-akoto ze sa to vobec mohlo pokazit za dve sezony s tym ze my sme doma len cez vikend,taze cez tyzden sa len temperuje na 18-19 stupnov a aj z toho co sme chceli kurit,to malo casto problemy takze bola zima...
-co mozeme robit,ako s tym pohnut ak sa budu chciet z toho vyzut...
-ake mame moznosti?
-ma s tym dakto skusenosti?
sme uz bezradni a moj muz na Slovensko nepovie uz nic dobre...:-(
ace123
11.03.13,09:32
To vam naozaj stalo za to usetrit par eur? Ked na slovensko nepovie nic dobre, tak nech sa opyta rakuskych spoluobcanov. Priemerny plat 5 krat taky ako na SK, ale neviete zobrat slovensky navod a nechat si ho prelozit? Mam pocit, ze riesite veci naopak... och.

A teraz k veci, pisete to dost emotivne a davate malo faktov. Ak mate zmluvu s tou firmou, tak on tam ako chapem posobil ako tretia strana a ma pravdu v tom, ze nema voci vam ziaden zavazok. Obratte sa papierovou formou cim skor na firmu, s ktorou mate zmluvu, napiste reklamaciu a ze chcete opravu atd. Pokazit sa moze vsetko aj za mesiac, auto, proste hocico.

Apropo, je asi dost logicke, ze servis a zarucna doba su 2 rozdielne veci. Pozrite sa na to z pohladu udrzb o auto a mate to zodpovedane.
osky
11.03.13,09:41
nebolo to par penazi,v rakusku to stoji ovela viac...neviem preco by som nemohla setrit.
neviem preco si kazdy mysli ze ked sme v rakusku,tak si mozeme kupit najdrahsie co na trhu jestvuje...
my chceme este aj ine veci,nielen kurenie....

ale k teme:
prelozit si to nedam z principu-je to chyba firmy,ked sa na to dali,mali to dodat-slubili to.keby som vedela ze to nedodaju,nedam im to vobec robit
okrem toho,vrtat sa v tom nebudeme pokial to ma zaruku
ako pisete,nepisem vsetky podrobnosti,to by sme tu stravili dva dni a zabrali vela miesta.
co je evidentne,pan ktory to montoval,to nevedel spustit,tak si vzal na pomoc toho o ktorom hovorim.
ano s nim nemam ziadnu zmluvu,ale on ked vedel ze ten druhy to nevie,nemal s nim do toho ist a este ho v tom aj podporovat-ale on bol rad ze predal a nezalezi mu na tom,ze nas obrali o peniaze....
na Slovensko moj muz nepovie nic dobre preto,lebo ci to bolo kurenie,ci to bola strecha...co robili Slovaci,furt nieco neklapalo.zial.
vela veci pokradli,ale to aj madari-to tu teraz ale neriesme.
Vy vidite len ten plat,ale kolko sa Rakusak na ten plat nadrie ,to sa Slovakovi ani nesniva,Slovaci ziju este v oblakoch...ale skoda reci.to by ste musli vidiet co to kurenie robi,aby ste ma pochopili.
reklamaciu som uz oficialne podala-pisem to v uvode temy.
Nandrolon
11.03.13,09:55
No tak väčšiu srandu ako vetu, že koľko sa rakúšak na ten plat nadrie som ešte nepočul.

Čo viem, tak ani rakúšak, ani nemec na svoj platX tisíc eur drú oveľa menej ako slovák na svoj plat 500 v hrubom.

Takmer v každom západnom štáte je uvolnenejšia pracovná morálka počnúc nástupom do zamestnania končiac prestávkami.

Rakúšak zarobí 10 x toľko ako slovák a nadrie sa 10 x menej...

A slovenské operky v Rakúsku?? Berú peniaze iba za spoločnosť aby sa starká mala s kým povyprávať, zahrať karty a tak podobne. Denne vymeniť párkrát sáčok, to je celá robota.
Nevaria, neperú, nečistia, nepichajú injekcie, max. zavezú k lekárovi, alebo zavolajú záchranku.
To nehovorím o tom, koľko si "naberú zdarma" domov, čokolády, pracie prášky, všetko od výmyslu sveta...
PS: nepíšem JPP ale z prvej ruky..., nakoľko kolegyňa tam chodí cez 5 rokov...
Tie baby proste vživote nepracovali a nikdy nezískajú pracovné návyky. Ešte aj taxíkom tam aj späť sa vozia, nuž čo.
Ich rodičov doma nemá kto opatrovať, radšej idú cudzích, peniaze vládnu svetom...
ace123
11.03.13,10:01
Od veci - Narazka na ich plat bola objektivne ok, je to statistika. Aj ja tiez setrim kde mozem, ale potom proste nemozete nadavat [resp. si treba dat viac pozor]. Neviem ake boli cenove pomery, ale nic nie je zadarmo. Neobhajujem to, ako sa funguje na Slovensku, samemu mi je z toho smutno, takze vas manzel ma dokonca v mojich ociach pravdu ALE, ked viete ako to u nas funguje, jedina cesta ako naozaj usetrit je nizka cena PLUS si tak velky pozor na toho, kto pracu realizuje [zmluvy, zaplatit az po realizacii cast, je tu toho kopec na porade]. A vidim aj vasu chybu v tom, ze ten navod ste mali pytat uz predtym. Ja som v Rakusku pracoval, a situacia je taka, ze aj za TU ISTU pracu tam dostane clovek viac. Nezavidim nic, mam vsetko co potrebujem. Asi lepsie si ujasnit, ci riesime technicky problem na tom kureni [pochopil som, ze skor nie, aj ked skor o to ide v tejto sekcii porady], alebo moralnu stranku [kvalita prace robotnikov na SK - toto tu nevyriesime], alebo princip konkretnej zle odvedenej prace. A tu to vidim ako som pisal - reklamacia na firmu. Ak by ste teraz zaplatili toho pana, tak samozrejme potom nech to firma preplati, ak su to neschopny urobit.

K veci - snazim sa pomoct, emotivny pohlad proste je vzdy zly, bohuzial je to tak. Ten pan, ktory s vami nema zmluvu proste zarobil, neurobil nic zle a aj tak mu davate vinu za to, ze ta firma vas osmekla o peniaze. Ak riesite princip, je to ine, myslel som, ze riesit to, ze mate zimu a sprchujete sa ladovymi kockami. Principialne si stojim za tym, co som pisal. Firma to sposobila, ten pan nie. Ak mate pocit, ze on ma za to moralnu zodpovednost, tak vam vravim, ze nema ziadnu. Neviem co konkretne vlastne urobil zle... Este stale musite pocitaj aj s tym, ze chyba moze byt v nespravnom pouzivani kotla [nenapada mi nic konkretne].

Aktualne moja rada znie pockat na vyjadrenie firmy na vasu reklamaciu, ale budem rad napise niekto dalsi, co ine sa da robit.
ace123
11.03.13,10:05
Neriesi to sice zadanu temu/otazku, ale musim suhlasit, mam kolegov, co robia to iste ako ja v zahranici za uplne ine peniaze :-) Myslim, ze lepsie by bolo byvalo nedavat narazky typu rakusko/slovensko, strati sa podstata [myslim popis v teme].
osky
11.03.13,10:13
ved samozrejme-ja som to brala z pohladu-dam radsej zarobit Slovakovi ako madarovi.
Rakusania su drahsi,ale uz casom aj chapem preco...co uz.
a zase,nie su vsetci Slovaci hadam take nemehla a bezcharakterni-mali sme smolu
treba to vsak riesit,presne ako pisete-doma je zima,kurenie nereaguje uz na nic.
da sa zapalit uz jedine rucne pomocou papiera a dat tak vysoku teplotu,aby sa to nezastavilo-ked zastavi,nenastartuje to same....
vinu hadzem preto na firmu,lebo hned pri 1.spustani kotla boli problemy-nevedeli to sprevadzkovat....
ako si mam dat pozor?
firmu mi odporucila sesternica s muzom,ktorym robili kurenie ale PLYNOVE-su spokojni.
toto je vsak nieco nove a oni s tym evidentne este nevedia robit.
suhlasim,ze to je mozno len zle nestelovane,ale ni to nastavit nevedia.
najjednoduchsie by samozrejme bolo zavolat priamo vyrobcovi kotla a ten by nam to nastavil.
ale preco mam platit ja ked to je v zaruke.
o kurenie sme sa starali presne tak ako nam bolo odporucene,dokonca sme aj vysavali,napriek tomu s tym casto su problemy.
osky
11.03.13,10:15
Kazdemu,kto si mysli ze osetrovatelky v rakusku nic nerobia,doporucujem si to najprv skusit...
to iste plati o praci v Rakusku...
a o 10x väcsom plate...to je smiesne.
ludia,ved nehodnotte advokatov,pozrite sa na beznych ludi-robotnikov.
zboznujem,ked ludia vidia len tie peniaze a nic ine....och
Nandrolon
11.03.13,10:18
Ak by som ja vykonával tú istú prácu čo robím teraz niekde inde, dokonca by stačila aj BA, tak mám viac ako 2-násobný plat, to neznamená že nechám doma celú rodinu aj 2-ročnú dcérku a idem preč. Na slušný život nemusí človek mať 3 tisícky mesačne...
Nandrolon
11.03.13,10:20
Už som raz písal, že to mám z prvej ruky, táto čo ja poznám, varí im kuchárka, upratuje upratovačka, a starká ani nevie o svete. Celé dni a noci funguje akurát tak zapnutý DVD prehrávač, tak o čom točíš???
Nandrolon
11.03.13,10:23
Domov chodia pravidelne všetky ovešané ako vianočné stromčeky, a čo myslíte z čoho si to financujú? PS: nato, aby som vedel že pôrod nie je bezbolestný to ešte nemusím skúšať, nemyslíš???
ace123
11.03.13,10:25
Ucinnu obranu vidim asi iba v zmluve a v zaplateni casti az po sprevadzkovani a dobrom fungovani... ale pravupovediac, to je asi skor sci fi.
ace123
11.03.13,10:27
Hm, tak skusme sa stretnut tam, ze su pripady takove a makove, urcite je to ale stat, kde je proste vyssia priemerna mzda a je velmi malo pravdepodobne, ze ludia aj pracuju o tolko viac...
Nandrolon
11.03.13,10:29
To privátne opatrovanie je všade viacmenej rovnaké, je už asi u 3-tej babky...
ace123
11.03.13,10:30
Este aj medializacia by mohla pomoct, len to presne neviem ako by sa dalo realizovat... proste ale kym sa nevyjadria negativne k tej reklamacii, tak by to bolo asi unahlene, si myslim. Skor ako moznost, ak by neboli seriozny.
osky
11.03.13,15:20
nebudem sa dalej uz vyjadrovat k tomu porovnavaniu,neviete o com hovorite....piste uz len k teme.ok?
pavol54
11.03.13,16:13
To ako som pochopil dve sezóny nefunguje? Prepáč ale to snáď aj na rakúsku vymožiteľnosť práva veľa. Ak si niečo kupujem tak pozerám kde je servisná firma a nie odkiaľ je to najlacnejšie Inak mne "vypadol" JUNKERS v najväčšej zime všetko bolo podľa predpisov. nakoniec to bol zanesený filter v systému, to je mechnika, ale nikto ti nezaručí ako dlho bude pracovať elektronika, pretože tam sa nedajú vypracovať teórie pravdepodobnosti vzniku poruchy aké je to u mechanických častí.
osky
12.03.13,21:37
tak som sa rozhodla riesit to s pravnikom,zial-dostali sme sa do stadia,kde niet pomoci-firma,ktora sa pod to podpisala,sa o tom vobec nechce bavit,majitel na mna reval do telefonu ako blazon a este mi aj vynadal a povedal ze on sa uz to ani neozre,mame zavolat sefvisaka...je toto normalne?????!!!!

pan od ktoreho mame kotol-teda firma od neho kupila ten kotol...nam je ochotny priniest servisaka ktory moze skonstatovat kde chyba nastala.ci na nasej alebo na firemnej strane,lenze ako vieme-ruka ruku umyva taze toto sa mi nezda...
a platit to mame zas my.to uz nie sme ochotni....

poradim sa s pravnikom,mozno to nakoniec dame aj k sudu,lebo ako vravim,majitel firmy je ....skoda menovat.

som rozhodnuta dat to aj do lamparne,pretoze ten clovek sa tomu vobec nerozumie,nechapem kto mu dal ten certifikat,ja sa postaram o to aby mu ho vzali,alebo minimalne o to,aby ma "dobru" reklamu v okoli.nech uz dalsich ludi nezdiera,ked to nevie...

je smutne ze ma nuti zajst az tak daleko,ale ja tiez peniaze nezbieram na ceste....
Martin1310
13.03.13,01:02
Prečo tam nechcete toho servisáka to fakt nechápem ved tam máte možno nejakú prkotinu ktorú by raz dva spravil.Vy sa radšej budete natahovať a behať po súdoch.
Keby to bolo naozaj také hrozné tak by ste podla mna nečakali skoro dva roky.Neurazte sa ale mám z vás pocit že vám viac ide o to aby ste sa mohli z niekým doťahovať ako o to aby to fungovalo.
Dalšia vec čo mi nejde do hlavy je ten preklad aby som si za dva roky problémov nepreložil jeden návod do nemčiny? no nemchápem.
Dalej si myslím že o tom kotli nič neviete a ani neviete či to je jeho chyba tak neviem kde beriete tú istotu,možno ste zanedbali nejakú udržbu ale to sa nedozviete pretože to by ste museli zavolať servisáka a zaplatit mu za cestu.Kde býva? na Aliaške? tak zavolajte iného čo je bližšie.
Netvrdím že nemáte nárok nato aby ste dostali za svoje peniaze fungujúcu vec ale váš postoj je mi teda dosť podivný.

A ešte jedna vec, to že si zhotovitel toho kúrania na sprevádzkovanie kotla pozval odborníka je práveže dobre,pretože to že niekto robí kúrenia to neznamená že musí poznať všetky kotle na celom svete a vedieť ich ovládať,to nevie nikto.Takže je celkom normálne že po napojení kotla sa zavolá ten čo ho uvedie do prevádzky.
osky
13.03.13,07:12
tak na upresnenie-mne ide o jedno:

kupila som kurenie,2 sezony su s tym patalie,uz pri spustani bolo ocividne ze pani tomu nerozumeju...

preco mam platit za tovar,ktory je v zaruke?
a presne tak-ja sa tomu nerozumiem,tak na zaklade coho mam volat dakoho kto s tym nic nema.
celkom logicky-ide mi o peniaze.ano o peniaze.nie sme uz ochotni platit nic naviac-ani preklad do NJ ani servisaka!
aj blbe topanky kupene u Cinanca,v cene od 10 eur maju 2-rocnu zaruku a nikto vam nekaze,aby ste si ich isli dat niekde opravit a zaplatit za to...ze?preberu to a vybavuju ti,ktori to predali.
nechapem,preco mam ja nieco platit,ked som uz vyhodila do vetra 8 000 eur.nie nechcem sa dotahovat,ale chcem spravodlivost!!!
osky
13.03.13,07:14
ja zese z tychto postojov vidim,ze vsetci si myslite,ze za to ze sme v AT,sme milionari....
co je samozrejme blbost.
Martin1310
13.03.13,07:40
Nie nič také si nemyslím mám tiež známich aj rodinu v nemecku už kopec rokov.Penazí je síce viac ale sú aj večšie výdaje.Len jedna vec mi na nich vadí a to že ked si kúpia vec za 3€ v obchode vzdialenom 30km a po príchode domov (teda ked sú tu) zistia že nefunguje tak ju idú reklamovať.Pritom je to vec ktorú si môžu kúpiť za rohom v obchode.Ale princíp je princíp,nevadí že minú viac penazí na benzín a stratia kopu času a výde ich to viac penazí hlavne že princíp sa uplatnil.

Ja neviem ale keby som bol na vašom mieste tak by som chcel vedieť minimálne to či ja sám nerobím niečo zle vás to ale nezaujíma.Ked si kúpite auto a spojku budete púštat pod plným plynom tak že dáte bokom dolu nohu z pedálu tak ju zachvýlu zničíte a ani záruka vám nebude nič platná.
Automatický kotol a topánky u čínana je v tom vašom princípe síce rovnaká záležitosť ale reálne je to dosť velký rozdiel,už len ked si prečítate návod na použitie topánok a návod k tomu kotlu uvidíte ho. Keby ste ho teda mali.Kludne sa môže stať že na niektorú súčiastku sa tá záruka nebude vstahovať,sú veci ktoré jednoducho dva roky nevidržia.

Tak neplatte nič naviac OK. zaplatte právnika behajte po súdoch z neistým výsledkom,ved princíp je princíp.
Ja som proste zviknutý riešiť problém hned.Aj potom sa môžte domáhať svjich práv.
To je len môj pohlad na vec a ako by som ju riešil,samozrejme čo spravíte vy je na vás.
ace123
13.03.13,09:11
Nie je to tak... len mi je divne, ze si napisala na poradu aby ti ludia poradili, vsetci pisu to iste a tebe sa to nepaci. Evidentne to chces urobit po svojom, teda nie si nechat poradit, naco sem potom pises?
osky
13.03.13,09:40
my sme sa najprv snazili zistit,co robime zle.
firma bola u nas uz minimalne 4 razy,vlani,pretoze stale tomu daco bolo.
lenze oni postali 2 hodinky pri tom a odisli.
2 dni to islo a potom znova problem.

suhlasim s tym,ze sme to nemali davat Slovakom-je to prilis daleko.teraz je vsak uz neskoro toto konstatovat.neratali sme s tym ze to bude tak casto "chore"
suhlasim s tym,ze moze byt opotrebovany ziaric-mal by vydrzat 1000 zapaleni,kolko ma ten nas za sebou neviem,pretoze som to este nepozrela-nie sme teraz doma,kedze nekurime...
ale neviem,na zaklade coho sa dozviem,ze je opotrebovany.
ako vravim,nechcem platit-ani toho advokata....

ano,topanky a kotol je rozdiel,najmä fonancny...topanky za 30 eur vysmarim a kupim si nove a nebudem nahnevana...
kurenie za 8000 nevyhodim,aj ked,prezili by sme to tiez,ale preco mam doplacat???
napokon,aj tie najlacnejsie topanky maju 2-rocnu zaruku a je to len problem vyrobcu,ze ich spravil na prd...
osky
13.03.13,09:45
ano-vsetci pisete to iste,alelen teoreticky.
neverim ze keby vam niekto takto urobil kurenie,ze by ste len tak vsetko platili a riesili ako to mne odporucate.
so slovenskymi platmi by ste boli inac nastvani.....

pan si urobil certifikat a na druhy tyzden nam to prisiel montovat....
neviem kto mu dal ten papier,ked to nevie.

odporucil nas na jeden dom,kde to vraj robil,aby sme si to tam omrkli.
boli sme tam uz xy razy,nikdy nam tam nikto neotvoril,nikdy tam nebol nikto "akoze"??? doma.
co si mame o tom mysliet...
preco ten pan nechce do toho domu s nami ist,preco nezavola majitelom,ked im to tak super funguje...aby sme to na vlastne oci mohli vidiet?
Martin1310
13.03.13,10:02
Váš manžel je rakušan ak som dobre pochopil.Nemohol by proste skúsiť zohnať uplne iného technika rakušana ktorý by sa na to pozrel? Ved sa ho môže spýtať kolko by to stálo a ked nebude z daleka,možno z vášho mesta tak by to nemuselo byť až také drahé.Skôr či neskôr aj tak záruka skončí a nakoniec ked sa niečo pokazí tak už po záruke tam toho slováka ťažko dostanete a budete si musieť nájsť niekoho tam u vás.Nuž ja viem že správne by vám to mali dať do poriadku ale ked sa inak nedá,čo tam budete mrznúť cez zimu.
ace123
13.03.13,10:03
Ja uz sa citim ako alica v krajine zazrakov. Jasne, ze pisem teoreticky, kedze je to situacia niekoho ineho. Fakt nemam peniaze na to, zavolat prakticky tu istu firmu, nech mi to nainstaluju :-) Ohladne tej referencie, preco ste to neriesili predtym, dalsia vec, na ktoru ste mali mysliet predtym. Je mi jasne, ze riesime situaciu, ktora nastala teraz, ale su proste veci, co clovek vyriesi ked ma, alebo je uz neskoro. Ked zoberiem pohar a tresknem ho o zem, tak nebudem pisat na poradu, ze co teraz. Neviem, ci mam este vobec reagovat, lebo to nema zmysel a evidentne nepridavam hodnotu, ale v kazdom pripade vy kupite tovar, o ktorom nic neviete iba kvoli ako tak dobre vyzerajucej cene a potom sa stazujete? Nechapem. Fakt riesime to, ze je tu jedna nesolidna firma? Ved su ich tisice... Najprv to spravite principialne zla [malo informacii vopred, zaplatene 100% vopred, neoverene referencie, neexistujuci manual v Nemcine atd.] a potom to chcete principialne osetrit? Spravili ste chybu, treba si to priznat a hotovo. A za chyby sa plati. Ta pravna cesta ano, ale z mojej strany beh na dlhe trate, tu kludne ten princip rieste. Ale nechat to kurenie v problemovom stave, ktory moze sposobit dalsie podruzne problemy pre mna proste HLUPE. Nemyslim to ako urazku, tiez som urobil zle obchody, ale s odstupom casu je mi jasne, ze to bola moja opatrnost, lebo ziaden sud za mna nevyriesi to, ze na svete su ludia aj iny ako dobraci...

Ohladne platy a milionary v Rakusku myslim, ze tato cast bola vycerpana a nema zmysel sa k tomu vratit, kriza je globalna :-)
ace123
13.03.13,10:05
Mal som na mysli NEopatrnost :-)
lubko6394
13.03.13,10:22
ano-vsetci pisete to iste,alelen teoreticky.
neverim ze keby vam niekto takto urobil kurenie,ze by ste len tak vsetko platili a riesili ako to mne odporucate.
so slovenskymi platmi by ste boli inac nastvani.....

pan si urobil certifikat a na druhy tyzden nam to prisiel montovat....
neviem kto mu dal ten papier,ked to nevie.

odporucil nas na jeden dom,kde to vraj robil,aby sme si to tam omrkli.
boli sme tam uz xy razy,nikdy nam tam nikto neotvoril,nikdy tam nebol nikto "akoze"??? doma.
co si mame o tom mysliet...
preco ten pan nechce do toho domu s nami ist,preco nezavola majitelom,ked im to tak super funguje...aby sme to na vlastne oci mohli vidiet?

Keď chceš prakticky, tak Ti opíšem svoje. Kúrenie robil živnostník podľa podkladov od Prothermu. Po namontovaní kúrenia bolo treba zavolať servisného technika aby kúrenie skontroloval, uviedol do prevádzky a oštemploval záručné listy. Lenže kúrenie nefungovalo, tak naklusal živnostník a čosi podľa servisáka upravil. Nefungovalo zase. Servisák nevedel kam z konopy a získal som kontakt na druhého ešte špecializovaného servisáka. Ten prezrel systém a bolo potrebné zase upraviť kúrenie ďalším živnostníkom. Všetko ponastavoval a keď to nefungovalo, tak zase úprava kúrenia 2.živnostníkom, znovu nastavenie... Tak som si musel prekáblovať čerpadlo kotla na pevné palivo, aby ho bolo možné spustiť napriamo bez elektroniky, naposledy som nechal napevno bez elektroniky trojcesťák. Neorazené záručáky ostali u 1.servisáka. Zhrnuté: servisáci si zatiaľ inkasovať netrúfli, živnostníkom som za prácu a materiál zaplatil a kúrim podľa svojho sedliackeho rozumu 3-tí rok. A riešiť sa mi to už nechce.
Martin1310
13.03.13,10:51
lubko--Ono to proste niekedy neni jednoduché,pochybujem že by to robili tí servisáci naschvál určite chceli aby to fungovalo.Niektoré moderné kotle majú už dosť vykomplikované riadenie.Casto nejaká blbosť trebárs fáza v pravej dierke zásuvky to celé rozhádže a takých vecí môže byť kopa.Tisíc kotlov funguje a zrovna ten jeden ani za svet.

- No aspon sa ti už nemá čo posrať.Ja to mám tak isto aj ked u mna iná možnosť nebola kotol je bez akejkolvek automatickej regulacie.
lubko6394
13.03.13,11:24
lubko--Ono to proste niekedy neni jednoduché,pochybujem že by to robili tí servisáci naschvál určite chceli aby to fungovalo.Niektoré moderné kotle majú už dosť vykomplikované riadenie.Casto nejaká blbosť trebárs fáza v pravej dierke zásuvky to celé rozhádže a takých vecí môže byť kopa.Tisíc kotlov funguje a zrovna ten jeden ani za svet.

- No aspon sa ti už nemá čo posrať.Ja to mám tak isto aj ked u mna iná možnosť nebola kotol je bez akejkolvek automatickej regulacie.

Aj ja to tak beriem, ale na druhú stranu ten materiál, práca a môj čas pri nich sú tiež nie zanedbateľné. Ak by bola chyba v elektronike, tak by sa trápil len servisák a kúrenie by sa 3x neprerábalo.
osky
13.03.13,12:22
plne suhlasim,ja by som vsak chcela dosiahnut,aby to dotycny uz nemontoval-nevie to.viete si predstavit ze to bude este 20 rokov robit a nerozumie tomu?chudaci zakaznici...jasne,spolahli sme sa na referencie ktore mal ohladom plynoveho kurenia-toto je vsa
osky
13.03.13,12:23
pelety a plyn je vsak rozdiel-ano sme blbi ze sme naleteli...priznavam.
osky
13.03.13,12:26
vidim,ze na SK mame vela dobrych odbornikov....ale to ze to neriesis je uz tvoj problem,prepac,ja to este riesit chcem,kym nevyprsi zaruka.
ace123
13.03.13,12:29
Hm, no dufam, ze sa to nauci, ale horsie je, ze na nastvanych zakaznikoch... Normalne som zvedavy, ako to nakoniec dopadne. Drzim palce v kazdom pripade...
pavol54
13.03.13,14:45
Tvrdím trikrát a dosť ak mám reklamáciu na niečo trikrát a výrobok nefunguje ani po tretej oprave tak by mal teoreticky predajca vadný výrobok prevziať a peniaze vrátiť lenže to musíš reklamovať u predajcu nie u koho toho. a na to musíš mať doklady. a keď je problém a predajca sa krúti tak pozvať súdneho znalca k vyhotoveniu stanoviska a keď aj tak nezoberie tak súd. ale toto všetko musí prebehnúť v záručnej dobe po záručnej dobe si môžeš brnkať.
lubko6394
13.03.13,15:05
Investovať ďalšie financie do opravy sa mi naozaj nechce. Aká záruka ? Však neorazené záručáky má servisák č.1 a kotle ešte neboli uvedené do prevádzky.
lubko6394
13.03.13,15:12
Tvrdím trikrát a dosť ak mám reklamáciu na niečo trikrát a výrobok nefunguje ani po tretej oprave tak by mal teoreticky predajca vadný výrobok prevziať a peniaze vrátiť lenže to musíš reklamovať u predajcu nie u koho toho. a na to musíš mať doklady. a keď je problém a predajca sa krúti tak pozvať súdneho znalca k vyhotoveniu stanoviska a keď aj tak nezoberie tak súd. ale toto všetko musí prebehnúť v záručnej dobe po záručnej dobe si môžeš brnkať.

Teoreticky áno. Lenže kotol predal subjekt A, kúrenie robil subjekt B a uvedenie do prevádzky má na starosti subjekt C. A teraz keď čosi nefunguje má zodpovednosť A,B alebo C ? Toto som si ja neuhlídal a bol by som rád ak by som sa dozvedel spôsob ako to mať len od jednoho subjektu - a reálne, nie teoretické úvahy.
pavol54
13.03.13,15:49
kto vystavil faktúru zodpovedá, či si na servis zavolá čínanov alebo marťanov je jeho problém
pavol54
13.03.13,16:00
Teoreticky áno. Lenže kotol predal subjekt A, kúrenie robil subjekt B a uvedenie do prevádzky má na starosti subjekt C. A teraz keď čosi nefunguje má zodpovednosť A,B alebo C ? Toto som si ja neuhlídal a bol by som rád ak by som sa dozvedel spôsob ako to mať len od jednoho subjektu - a reálne, nie teoretické úvahy. keď niekto nevie, nech nerobí, pri lopate ešte tlačenica nebola Ak kúrenie robí B za kúrenie zodpovedá Ak ti predal kotol A, na to má zmluvného servisáka C ak on potvrdí že to nejde musí povedať prečo buď je špatný kotol zodpovedá A alebo bolo zle spravené kúrenie opraviť kúrenie musí B ak sa pokazil kvôli zlému sprevádzkovaniu C ak sa kotol pokazil kvôli zlej činnosti B, C, to musí posúdiť súdny znalec
osky
13.03.13,18:54
Tvrdím trikrát a dosť ak mám reklamáciu na niečo trikrát a výrobok nefunguje ani po tretej oprave tak by mal teoreticky predajca vadný výrobok prevziať a peniaze vrátiť lenže to musíš reklamovať u predajcu nie u koho toho. a na to musíš mať doklady. a keď je problém a predajca sa krúti tak pozvať súdneho znalca k vyhotoveniu stanoviska a keď aj tak nezoberie tak súd. ale toto všetko musí prebehnúť v záručnej dobe po záručnej dobe si môžeš brnkať.


no ved presne o toto sa snazim,konecne to niekto povhopil.ked zaruka vyprsi,budeme to uz riesit inak,a na tu pos.....atu firmu uz ani nespomenieme.pokial ale doklady mam a som v zaruke,uplatnim ju.no nie?!