kajark
11.03.13,18:32
Prosim o radu v nasom pripade:
sme s.r.o., mame v roku 2012 dve zmluvy o dielo s FO - student ( web stranka) a nie som si ista, ci je mozne povazovat tuto zmluvu za nakladovu polozku? Kedze FO mi nema ako vystavit fakturu ani iny doklad. Je v tomto pripade samotna zmluva danovym dokladom?
Aka moze byt max. suma za rok na jednu FO, aby tato nebola zatazena danovym priznanim (student)?
Dakujem velmi pekne za vsetky rady. Katarína
Mila123
11.03.13,17:42
kajark
11.03.13,17:49
vdaka za link, ale nenasla som tam odpoved na moju otazku ci je takato zmluva danovym nakladom, bez dodatocnych faktur alebo inach dokladov?
JUDr. Pavol Kollár
11.03.13,17:50
Zrejme to bude zmluva o dielo vyhotovená podľa autorského zákona č. 618/2003 Z.z. , závisí to od obsahu zmluvy ako aj od samotnej práce na web stránke. Môže sa jednať tiež o prácu, ktorá je voľnou živnosťou: 23.1.2.2 Spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizácia

Podľa § 39 ods. 7 Autorského zákona Na zmluvu o vytvorení diela sa primerane použijú ustanovenia osobitného predpisu - § 631 až 643 Občianskeho zákonníka. Takže v takomto prípade to nie je živnosť, autorská odmena je nákladovou položkou, môj názor je, že sa nemusí vystavovať osobitná faktúra.
Mila123
11.03.13,17:53
vdaka za link, ale nenasla som tam odpoved na moju otazku ci je takato zmluva danovym nakladom, bez dodatocnych faktur alebo inach dokladov?
ako účtovníčka predsa musíš vedieť, že aj zmluva je daňový doklad, t.j. ak je vykonané "dielo či práca" slúži k dosahovaniu, udržaniu či zabezpečeniu príjmu nemáte sa čoho obávať (obhájiteľnosť)
kajark
11.03.13,17:56
dakujem, tiez som toho nazoru, len kolegyňa uctovnicka mi tvrdi, ze bez faktury to nemoze ist do nakladov, avsak FO mi nema aku fakturu vystavit.... mame len zmluvu a preberaci protokol
Mila123
11.03.13,17:57
dakujem, tiez som toho nazoru, len kolegyňa uctovnicka mi tvrdi, ze bez faktury to nemoze ist do nakladov, avsak FO mi nema aku fakturu vystavit.... mame len zmluvu a preberaci protokol
veď to musí stačiť......
kajark
11.03.13,17:59
dakujem za reakcie, velmi ste mi pomohli :)