sylwanqa
11.03.13,18:20
Ahojte poraďáci :) ,,, Mám otázku: Ak otváram napr. svadobný salón. Našla som na internete pani, ktorá svoj svadobný salón zrušila a má doma zbytok šiat, ktoré predáva ale má zrušenú živnosť... Vie mi nejako vystaviť FA aby som si to dala ja do účtovníctva a mohla predávať ich ďalej? Alebo aký doklad mi stačí na kúpu od nej??? Ako sa to dá dať do poriadku? Ďakujem vopred za odpovede ;).
sylwanqa
12.03.13,22:01
Veľmi sa nerozumiem do toho:( PPD- príjmový pokladničný doklad? a KPZ je čo?:( A ako mi dá príjmový pokladničný doklad, keď má zrušenú živnosť a pokladňu už nemá? Nechápem :(
Katy a R
12.03.13,22:10
Veľmi sa nerozumiem do toho:( PPD- príjmový pokladničný doklad? a KPZ je čo?:( A ako mi dá príjmový pokladničný doklad, keď má zrušenú živnosť a pokladňu už nemá? Nechápem :(

- asi zmluvu má na mysli ;) A prečo by ti nemohla dať príjmový doklad - veď súkromnú (svoju) pokladňu má;). aj na účet jej to môžeš poslať.
sylwanqa
12.03.13,22:26
Svoju pokladňu predala keď ukončila všetko :) nemá žiadnu pokladňu nič... A teraz ma napadlo nejaký ten paragón by nemohol byť? :) Dala by tam svoje meno priezvisko, napísala počet šiat a sumu??? Mne to nebude stačiť? Hlavne aby mne to sedelo pre kontrolu (že odkiaľ to mám) a jej aby nebolo nejako poškodené... Nedá sa to poriešiť tým paragónom?
LeaSl
13.03.13,07:05
ako vám už napísali vyššie, je treba urobiť s ňou ako fyzickou osobou, kúpno-predajnú zmluvu, v ktorej bude uvedené čo ste od nej zakúpili a za akú sumu a na základe tej zmluvy jej uhradíte sumuˇza šaty a ona vám musí vystaviť príjmový pokladničný doklad (dá sa kúpiť aj v ŠEVT) - ako fyzická osoba.