striebro1
06.03.06,12:34
dobry den,

prosim o radu. Mozem povazovat za trojstranny obchod, ak mam organizacnu zlozku svojej spolocnosti zriadenu v cechach, ktora mi fakturuje vsetko co vyrobi aby som to ja mohla fakturovat dalej??? ide o to, ze v cechach mam vyrobu, ja to kupim vsetko od mojej organizacnej zlozky, zaplatim jej to a vyfakturujem to odberatelom. Tovar vsak ide priamo od vyrobcu k spotrebitelovi ak by islo o trojstranny obchod tak k od dodavatela k druhemu odberatelovi...len neviem, ci to mozem tak posudzovat, kedze je to moja org zlozka so svojim pridelenym ic dph v cechach. dakujem vlemi pekne
striebro1
06.03.06,12:03
prosim poradi mi niekto????????????????....
Jozef I
06.03.06,12:15
zákon v par.45 hovorí že trojstranný obchod je: ak sa na nom zucastnuju tri osoby identifikované pre daň v troch rôznych statoch a samozrejme este par detailov ale nikde sa nehovori ze to nemôze byt org. zložka. Ak maju vsetky 3 firmy hlavne svoje IC DPH v 3 krajinach a tovar sa prepravy podla par 45 ide podla mna jednoznacne o trojstranny obchod.
striebro1
06.03.06,12:19
lenze potom to musim uvadzat na kazdej a jednej fakture ktoru vystavujem ja konecnemu spotrebitelovi? za ide o trojstranny obchod??? lebo vlastne moja organizacna zlozka v cechach, kt ma ic dph v cechach v podstate vsetko co vyrobi fakturuje mne a ja to fakturujem dalej do krajin eu, ale aj do tretich krajin. preprava sa uskutocnuje priamo z ciech ku konecnemu spotrebitelovi.
Jozef I
06.03.06,12:27
Samozrejme, ze ak ide o trojstranny obchod, tak musia byt dodrzane vsetky povinnosti tychto troch stran, t.j. aj uvadzania na fa. ze ide o trojstranny obchod. Ak sa to ale expeduje do krajín mimo EU, tak sa samozrejme o trojstranny obchod nejedná.
striebro1
06.03.06,12:46
takze ide o to, ze spolocnost musi mat pridelene ic dph a nevadi, ze je to organizacna zlozka materskej firmy, ano?
Jozef I
06.03.06,12:56
takze ide o to, ze spolocnost musi mat pridelene ic dph a nevadi, ze je to organizacna zlozka materskej firmy, ano?

presne tak, ak ma pridelene IC DPH v cechach, tak tam musi podavat aj daňové priznania a tym padom sa môze zucastnovat na trojstrannom obchode. Nevidim ziaden dôvod preco by to tak nebolo.:rolleyes:
striebro1
06.03.06,12:59
nuz dakujem pekne za odpoved, teraz musim vsetky faktury opravit a napisat tam tu carovnu formulku ze sa jedna o trojstranny obchod. este aj v nemeckom a anglickom jazyku....dakujem...))
striebro1
08.03.06,05:15
Islo by to trojstranny obchod aj keby organizacna zlozka v cechach si dala vyrabat, resp by nakupovala material a vsetky vstupy, ale samotnu vyrobu si objednava u inej spolocnosti, za co by samozrejme obdrzala faktury od vyrobnej spolocnosti?
Podla mna nie, kedze nie su splnene podmienky v par.45.
dakujem velmi pekne...
Jozef I
08.03.06,05:37
vzdy musia byt splnene podmienky podla zákona. Ak nie sú, tak ide o obyčajné dodanie tovaru alebo služby v rámci EU a nie o trojstranný obchod.
striebro1
08.03.06,05:53
dakujem pekne za informaciu... a pekny den prajem...))))
striebro1
08.03.06,07:15
vzdy musia byt splnene podmienky podla zákona. Ak nie sú, tak ide o obyčajné dodanie tovaru alebo služby v rámci EU a nie o trojstranný obchod.

mam sa zaujimat, odkial ma moj dodavatel tovar? mam to brat tak, ze mi to predava moja organizacna zlozka v cr a ja to dalej fakturujem konecnym odberatelom? ze to organizacna zlozka nakupuje od vyrobcu v cechach ma nema zaujimat, alebo ano? je to aj vtomto pripade stale trojstranny obchod?? ked ja nakupujem od organizacnej zlozky v CR apredavam do clenskych krajin EU, tj ja som v podstate v tomto pripade prvy odberatel..nie???
striebro1
09.03.06,12:38
je pri trojstrannom obchode dolezite incoterms, vsak? lebo vlastne ak prepravu si zabezpecuje druhy odberatel, tak uz o trojstrannom obchode sa neda hovorit, kedze nie su splne vsetky podmienky §45. Nemohol by mi niekto poradit akukolvek literaturu ohladom trojstrannych obchodov z hlad. dph???
striebro1
20.03.06,08:18
Ako sa považuje z hľadiska dph, ak nie je splnená podmienka prepravy v trojstrannom obchode, tj prepravu si zabezpečuje druhy odberateľ???
Musi sa prvy odberateľ registrovať u dodavateľa, teda miesto dodania tovaru je tam, kde sa preprava alebo odoslanie tovaru začína? Tj dodávateľ vyhotoví faktúru aj s DPH pre prvého odberateľa, ako tuzemsku dodávku tovaru, ktorá podlieha dph??????
striebro1
20.03.06,08:22
vie mi niekto poradiť???? prosiiiiiiiiiim....)))