Sedmokráska22
11.03.13,20:49
Dobrý deň,

Touto cestou by som Vás chcela poprosiť o radu pri podávaní daňového priznania za rok 2012 -

Moja situácia je nasledovná:

v minulom roku som bola zamestnaná na Trvalý pracovným pomer (mesiace január, máj, jún, júl, august, september - kde úhrn zaúčtovaných a vyplatených príjmov bol vo výške -
2 569,20 eur),

tiež som pracovala na dohodu o vykonaní práci ( v mesiacoch február, marec, apríl - kde úhrn zaúčtovaných a vyplatených príjmov bol vo výške - 556,00 eur),

zvyšné mesiace ( október, november a december - som bola na PN - poberala som nemocenské zo sociálnej posiťovni)

- počas výkonu práce na dohodu som bola súčasne aj evidovaná na úrade práce soc. vecí a rodiny a poberala som dávku v nezamestnanosti.

Podľa všetkého by som mala podať daňové priznanie typu A?

Môžem podať daňové priznanie aj v inom meste ako v meste kde mám trvalý pobyt?
Tweety
11.03.13,20:00
Dobrý deň,

Touto cestou by som Vás chcela poprosiť o radu pri podávaní daňového priznania za rok 2012 -

Moja situácia je nasledovná:

v minulom roku som bola zamestnaná na Trvalý pracovným pomer (mesiace január, máj, jún, júl, august, september - kde úhrn zaúčtovaných a vyplatených príjmov bol vo výške -
2 569,20 eur),

tiež som pracovala na dohodu o vykonaní práci ( v mesiacoch február, marec, apríl - kde úhrn zaúčtovaných a vyplatených príjmov bol vo výške - 556,00 eur),

zvyšné mesiace ( október, november a december - som bola na PN - poberala som nemocenské zo sociálnej posiťovni)

- počas výkonu práce na dohodu som bola súčasne aj evidovaná na úrade práce soc. vecí a rodiny a poberala som dávku v nezamestnanosti.

Podľa všetkého by som mala podať daňové priznanie typu A?

Môžem podať daňové priznanie aj v inom meste ako v meste kde mám trvalý pobyt?
DP podávaš v mieste TP.
Katy a R
11.03.13,20:11
Pošli poštou;):)
a_je_to
11.03.13,20:30
Pokiaľ si doteraz nepožiadala posledného zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, tak Ti nezostáva iné, než podať daňové priznanie typu A, len podľa miesta trvalého pobytu, kde sídli Tvoj správca dane. Nemusíš osobne, môžeš to poslať doporučene poštou. Pri dani fyzických osôb platí miestny princíp. Aj preto, že Tvoja daň sa preposiela obci, v ktorej si mala trvalý pobyt, ako podielová daň. Otázka bola medzičasom zodpovedaná, ale, keď som ju už napísal, tak posielam ...
maad
11.03.13,20:40
Dobrý večer, potrebujem radu vypisujem DP FO typ B a chcem sa spýtať musím vyplniť v DP 41r.42r. a súčasne tie isté sumy je potrebné vyplniť do 51r.,52r.???? prosím poraďte nie som si istá či je potrebné vyplniť tieto všetky riadky alebo len r. 51,52 alebo 41r,42r.??? Účtujem v podvojnom účtovníctve hosp.výsledok mi vyšiel 283€ zisk. A ešte jedna otázka ak minulý rok som mala stratu 500€ táto suma sa pripočíta celá do riadku 42 alebo len do výšky možnej odpočítať stratu min. r.????A až v r. 59 sa uvedie suma 283€???? Prosím poraďte som len v začiatkoch účtovníctva....
maad
11.03.13,21:26
Dobrý večer, potrebujem radu vypisujem DP FO typ B a chcem sa spýtať musím vyplniť v DP 41r.42r. a súčasne tie isté sumy je potrebné vyplniť do 51r.,52r.???? prosím poraďte nie som si istá či je potrebné vyplniť tieto všetky riadky alebo len r. 51,52 alebo 41r,42r.??? Účtujem v podvojnom účtovníctve hosp.výsledok mi vyšiel 283€ zisk. A ešte jedna otázka ak minulý rok som mala stratu 500€ táto suma sa pripočíta celá do riadku 42 alebo len do výšky možnej odpočítať stratu min. r.????A až v r. 59 sa uvedie suma 283€???? Prosím poraďte som len v začiatkoch účtovníctva....
Prosíím poraďte!!!
a_je_to
11.03.13,21:57
Dobrý večer, potrebujem radu vypisujem DP FO typ B a chcem sa spýtať musím vyplniť v DP 41r.42r. a súčasne tie isté sumy je potrebné vyplniť do 51r.,52r.???? prosím poraďte nie som si istá či je potrebné vyplniť tieto všetky riadky alebo len r. 51,52 alebo 41r,42r.??? Účtujem v podvojnom účtovníctve hosp.výsledok mi vyšiel 283€ zisk. A ešte jedna otázka ak minulý rok som mala stratu 500€ táto suma sa pripočíta celá do riadku 42 alebo len do výšky možnej odpočítať stratu min. r.????A až v r. 59 sa uvedie suma 283€???? Prosím poraďte som len v začiatkoch účtovníctva....

Riadky 41 a 42 sú pre živnosti a poľnohospodárstvo, riadky 50 a 51 sú pre nájomné a umelcov. Dávajú sa tam nedaňové náklady a výnosy nepodliehajúce dani. Strata 2012 ide do r. 59, nie 42, v takej sume, ako sa odpočíta, teda tých 283, ktoré z nej uplatňuješ, nie 500.