Zauzana
12.03.13,07:12
Rada by som otvorila diskusiu k tejto teme, kedze som jedna z tych "postihnutych" ktorych sa dotkla novela Zákona č. 595/2003 Z.z. o daniach z príjmov, ktorou bolo retroaktivne obmedzene moje pravo vyuzit na zaklade oznamenia predlzenu lehotu na podanie danoveho priznania.

V oktobri 2012 som oznamila danovemu uradu odklad terminu na podanie danoveho priznania...ziadne spekulativne dovody, iba som si naplanovala polrocny pobyt v zahranici, aby som si zlepsila anglictinu. V januari som dostala list z danoveho uradu, ze moje oznamenie neakceptuju...napriek tomu, ze som stale v zahranici, dokazem sa s touto situaciou vysporiadat, neplanujem tu ani nariekat a ani nadavat...

...ale pytam sa vsetkych slusnych ludi, ktori ziju v Slovenskej republike a neboja sa vyjadrit svoj nazor, je toto normalna situacia? Je mozne, aby sa takto spatne zmenilo znenie pravnej normy? Uvedomujeme si my vsetci nebezpecnost takehoto precedensu? Dnes sa tato situacia tyka mna a iba casti dalsich ludi, ale zajtra sa mozu retroaktivne zmeny tykat vacsiny ludi a v podstatne dolezitejsich oblastiach zivota...kde su hranice ludi, ktori maju moznost realizovat taketo zmeny?

Co moze bezny clovek v Slovenskej republike proti takemuto konaniu urobit, ake su moje moznosti, ako sa mam branit? Je zakonom urcena institucia, ktora ma povinnost zamedzit takemuto konaniu, menit zakony so spatnou ucinnostou, to je predsa protipravne, nie!?

A nakoniec by ma zaujimalo, stretli ste sa uz v praxi s podobnou situaciou, bol niekedy v SR retroaktivne zmeneny zakon?




Dakujem vsetkym za rady, informacie aj za nazor.
Zita5
12.03.13,06:26
Poberáte príjem zo zahraničia resp.poberali ste príjem zo zahraničia v roku 2012?


P.S. Ešte doplním - záleží aj od toho, čo ste im do žiadosti napísala, dúfam , že nemali pocit, že sa v zahraničí rekreujete , lebo mne z Vášho príspevku nevychádza , že tam máte prácu a pracujete tam.Myslím, že zdokonaľovanie anglického jazyka nemá s daňovým priznaním nič spoločné .Ale mohli ste sa odvolať .

http://www.porada.sk/t207225-danove-priznanie-fo-za-rok-2012-lehota-na-podanie-zakladne-ciselne-udaje.html#post2225722 ...tu je písané aj o predĺžení lehoty
Zauzana
12.03.13,09:46
...ale ja som predsa nemusela písať žiadnu žiadosť! Podľa platného zákona som v roku 2012 oznámila odklad termínu na podanie daňového priznania...zákon bol k 1.1.2013 účelovo ale hlavne spätne zmenený...
Zita5, prepáčte, ale nechápem, prečo splietate dokopy neexistujúcu žiadosť, rekreáciu v zahraničí a ešte aj moju prácu-neprácu...a k tomu odvolanie. A nechcela som ani riešiť obsah pojmu príjem zo zahraničia...Prepáčte, ale ste úplne mimo zadanú tému!