trojanhorse
12.03.13,06:55
Zdravím. Môj známy začal mať problémy s PC. Mal Win7 (legálny). Po nabehnutí systému šlo všetko v pohode ale akonáhle chcel človek niečo spustiť (jedno či program alebo hru), začal PC riadne "sekať" a následne zamrzol. Pomohol len tvrdý reštart. Po nabehnutí systému sa situácia zopakovala. Cez Ubuntu na USB kľúči som skontroloval HDD a zistilo veľa chýb. Nasledovala výmena HDD za nový 1 TB HDD. Keďže už nechcel Win7, tak som mu tam dal Win XP SP2 (takisto legálny). Jeden deň bolo všetko OK. Na druhý deň už systém nenabehol, chybová hláška - ntldr is missing. Hovorím si, OK, neni problém, cez Recovery konzolu ho tam dám. Lenže teraz mi nenabehne ani len inštalácia systému, zastaví sa to pri hláške, aby som stlačil ľubovoľné tlačítko pre začatie inštalácie a na obrazovke sa zobrazia traja akoby smajlíci - foto v prílohe . Tak teraz netuším, čo to môže byť, či chyba BIOSu alebo vírus v RAM? Pripomínam, že PC nebol nijako taktovaný, je tesne po skončení záruky, používaný iba legálny OS, antivírus Avast... Prosím, poraďte, čo ďalej.

Ďakujem.
Fero11
12.03.13,06:33
Nestretol som sa s tym, ale skusil by som:
Vyresetovat pamat cmos (BIOS) vytiahnutim baterky (nie na par sek, ale aspon 2-4 min).
Skusil by som znova install MS win.
Ak by nepomohlo, skusil by som memtestom skontrolovat pamate
Ak by boli v poriadku, tak este preverit aj ten novy HDD
Dalsia moznost, skusit tam dat nejaky linux, nie len live, ale realne nainstalovat na HDD
Ak by sa nepodarilo, tak este update BIOSu
Ale najprv zistit ci aj po tejto operacii sa drzi stale zaruka ... ak nie, tak rovno poslat reklamaciu
trojanhorse
12.03.13,06:36
Ďakujem za rady, skúsim... Linux mám Ubuntu Greenie. Preverím RAM aj HDD. Žiaľ, ako som spomínal, PC je 2 mesiace po skončení záruky, takže reklamácia možná nebude.
Fero11
12.03.13,06:41
sory toto som prehliadol, bol som v tom, ze tesne pred skoncenim zaruky
Vlado40
12.03.13,07:24
Ak je chybná RAM ,tak sa na obrazovke niekedy objavia takéto blbosti ako nazývaš smajlíci.Mimo témy zaujímave je Win7 legálny a XP legálny.Obidva boli kúpene na jedno PC?
eddie2013
25.03.13,19:23
tesne pred skoncenim zaruky vacsinou odchadzaju zdroje

ak vylucime predchadzajuce moznosti, pamat (memtest)
doska, chladenie?
atd
1a4ter
26.03.13,17:58
Vystav faktúru s neskorším dátumom o kúpe, alebo si daj niekym také niečo vystaviť a oraziť aby ti záruka platila aspoň týždeň a pošli to na reklamáciu. Ja som už pár takých notebookov poslal. Stačí im iba doklad o kúpe. Reklamaciu zadaj cez hotline čislo, alebo ce SWISS v BA. najdi si stránku. Kebybol notebook po záruke už pol roka, tak túto možnosť by som nevolil, ale 2 mesiace nie je až tak veľa.
misoft
26.03.13,20:31
Pokiaľ sú "krabicové" :D - môžu byť oba.
rabek
27.03.13,11:45
Najskor sa Ti prehrieva CPU .
enzo2k
29.03.13,06:24
to vyzera na chybnu graficku kartu, ak nie karta tak maticna doska urcite. skus inu grafiku to by malo vyriesit problem