anelly
06.03.06,12:48
Poradí mi prosím niekto, ako vo Fakturáciach - číselníkoch a následne v Číselníkoch-predkontácie zaúčtovania predvoliť došlý dobropis za tovar nadobudnutý z EU? Ako ho dostať na riadky 23 a 24 daňového priznania DPH? A ešte jedna otázka : V roku r 2006 som ešte len začala účtovať v D/W a potrebovala som dostať na počiatočné stavy DDNZ (daňové doklady na zálohy). Nahrala som ich v roku 2005 a preniesla cez zobrazenia do roku 2006. V jednom doklade som sa však pomýlila v čísle dokladu a ten sa mi v roku 2006 nedá vystornovať ani vymazať i keď som ho v roku 2005 vystornovala i vymazala. Ďakujem.
anelly
08.03.06,05:51
Poradí mi prosím niekto? I keď si myslím, že pre dobré meno firmy by mali "chlapíci" z Datalocku sem-tam pozrieť i na takéto stránky. Ďakujem
účtovník 007
08.03.06,10:20
Poradí mi prosím niekto? I keď si myslím, že pre dobré meno firmy by mali "chlapíci" z Datalocku sem-tam pozrieť i na takéto stránky. Ďakujem

anelly, poradiť Ti neviem, ale bol tu na Porade pracovník Datalock-u. Jeho nick bol bocian. Skús ho kontaktovať ce ss.

V tejto diskusii prispieval. Klikni si pravým tlačítkom myši na jeho nick a môžeš poslať ss. Ak Ti bude chcieť odpovedať, bolo by dobré problém riešiť priamo na Porade a nie cez ss. Možno pomôžete aj iným.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2505&highlight=%2Adatalock%2A
anelly
14.03.06,12:29
Zdravím všetkých, už som vyriešila záhadu dobropisov a rada poradím aj ostatným. Sú dve možnosti ako dostať dobropisy do riadku 23 a 24 DP DPH :
1. Pri zápise dobropisov do knihy faktúr postupujeme ako pri faktúrach (suma je mínusom), ALE pod poznámkou je okienko : číslo dobropisovanej faktúry - ak ho vyplníme, tak pôjde automaticky na riadok 23 a 24.
2. Ak už máme doklad zaúčtovaný a neprešiel na riadok 23 a 24, vojdeme do DPH - daň doklady na vstupe/výstupe, označíme riadok kliknutím naň, potom vôjdeme do mhlavnej rolety (menu) do ZOBRAZENí a tam je ponuka : zmeň doklad na dobropis.
A je to.