žabča
12.03.13,10:42
Vlani som predala byt. Zmena prebehla uz aj v katastri. Novy vlastnik sa napriek dohode neprihlasil u spravcu bytu. Ten ziada dlzne platby odomna s tym, ze on bude evidovat byt pod mojim menom, pokial sa neprihlasinovy vlastnik. Ako prinutu noveho vlstnika, aby sa nahlasil u spravcu? Ma vobec spravca na takeho konanie narok?
ela77
12.03.13,10:02
určite sa ohlási niekto s dobrou radou, ale keď si predala byt, tak si si predsa vyrovnala všetky platby dovtedajšie u správcu a odhlásila si sa, či nie? Nielen nový vlastník sa má prihlásiť, ale dovtedajší majiteľ bytu sa predsa musí odhlásiť práve pri vyrovnávaní si pohľadávok u správcu. Kto platil za ten celý rok od kúpy nájom a služby za užívanie spoločných priestorov a pod.? Kto platil vodu, elektrinu a plyn a pod čím menom. Toto všetko máš snáď už odhlásené a prešla zmena aj na tieto platby na nového vlastníka. To by potom mohli aj títo dodávatelia od teba žiadať platbu . Kto zaplatil mestu, alebo obci daň z bytu? Predsa nový majiteľ. Možno by stačilo ísť tento výpis na mesto vyžiadať a dodať ho správcovi.
Katy a R
12.03.13,10:07
A stačilo by pozrieť do zmluvy - tam to je určite ošetrené.
verkaz
12.03.13,10:38
Pred prevodom bytu si mala predsa byť za správcom aby ti dal potvrdenie o tom, že nemáš dlh na platbách za byt, potrebné pre katastrálny úrad.
Pri odovzdávaní bytu ste si mali urobiť preberací a odovzdávací protokol o stave energií a jednu kópiu ste mali doručiť správcovi. Toto má slúžiť k vyúčtovaniu za plnenia.
Doručením tohoto protokolu si mala zároveň oznámiť, že byt má nového vlastníka. To, že tento sa nenahlásil, je čisto záležitosť nového vlastníka a správcu. Správca má možnosť zistiť - nahliadnúť aj na internetovej stránke katastrálneho úradu LV nového vlastníka.
V žiadnom prípade by nemal od Teba požadovať platby za dobu, kedy nie si vlastníčka bytu a ani byt evidovať na tvoje meno.
Môžeš mu aj dodatočne nahlásiť nového vlastníka, ktorého môže správca vyzvať na zaplatenie dlhu.
Dôležité je tiež to, čo máte dohodnuté v zmluve o spoločenstve alebo v zmluve o správe bytov.
Určité povinnosti vyplývajúce zo zmluvy si určite mala aj ty.
buchač
12.03.13,12:15
Vlani som predala byt. Zmena prebehla uz aj v katastri. Novy vlastnik sa napriek dohode neprihlasil u spravcu bytu. Ten ziada dlzne platby odomna s tym, ze on bude evidovat byt pod mojim menom, pokial sa neprihlasinovy vlastnik. Ako prinutu noveho vlstnika, aby sa nahlasil u spravcu? Ma vobec spravca na takeho konanie narok?
Správca môže žiadať , čo len chce .......


Pred prevodom bytu si mala predsa byť za správcom aby ti dal potvrdenie o tom, že nemáš dlh na platbách za byt, potrebné pre katastrálny úrad.

Bez potvrdenia kataster ani nezačne predsa konať ....či ????......a ako žabča uviedla , zmena už v katastri prebehla ...

Na iné platby ( plyn , elektrina ) správca nemá dosah ....a pochybujem , že by starý majiteľ nebol tieto média prepísať nanového majiteľa ....


Čiže suma - sumárum by som mal správcu pekne v paži ...
misoft
12.03.13,12:54
...alebo aj na háku :D a nech sa správca s novým dožiera.
žabča
13.03.13,13:53
Vsetko ako pise verkaz prebehlo, nahlasit zmenu som bola osobne - napriek tomu mi spravca tvrdi, ze byt budu aj nadalej evidovat pod mojim menom, pokial sa neprihlasi novy majitel. Vraj odhlasit sa len tak neda. Tiez som vyrukovala s tym, ze povinnosti vo
žabča
13.03.13,13:57
Vsetko ako pise verkaz prebehlo, nahlasit zmenu som bola osobne - napriek tomu mi spravca tvrdi, ze byt budu aj nadalej evidovat pod mojim menom, pokial sa neprihlasi novy majitel. Vraj odhlasit sa len tak neda. Tiez som vyrukovala s tym, ze povinnosti vo