E15
12.03.13,11:23
Dobrý deň, doteraz som vždy faktúrovala do Poľska len za tovar - pneumatiky. Faktúru som vystavila bez DPH a zahrnula som ju do súhrnného výkazu. Teraz ale potrebujem faktúrovať len práce ako demontáž, opravu atď, čiže služby, ktoré vykonáva vo svojej firme na Slovensku. Čo s tým? Mám postupovať rovnako ako pri tovare ?
IvoM
12.03.13,15:29
V podstate áno, predpokladám že sa jedná o pneuservis, takže pokiaľ to nebude služba pre inú ako zdaniteľnú osobu /napr.bežného poľského občana/ podľa §16.9 tak je to podľa §15.1 teda bez DPH a ide to do súhrného výkazu akurát že s kódom 2.