jana321
12.03.13,11:45
Pracujem cca 3 roky v chránenej dielni, som na invalidnom dôchodku ZŤP, posledny rok som bola na PN, k piatku 15.3.2013 mi končí marodka a mám papier od doktora ze nemôžem vykonávať už ŽIADNU PRACU ani tú predošlú. Z tohto dôvodu chcem doručiť výpoveď zamestnávateľovi.

---->Mám dať vypoved § 67 alebo okamzite skoncenie pracovneho pomeru podla § 69 bod 1(a)?

Aký paragraf mám uviesť vo výpovedi? Treba uvádzať dôvod? Kópiu lekarskeho potvrdenia dávam do prilohu k výpovedi.

Dakujem
Tweety
12.03.13,17:44
Pracujem cca 3 roky v chránenej dielni, som na invalidnom dôchodku ZŤP, posledny rok som bola na PN, k piatku 15.3.2013 mi končí marodka a mám papier od doktora ze nemôžem vykonávať už ŽIADNU PRACU ani tú predošlú. Z tohto dôvodu chcem doručiť výpoveď zamestnávateľovi.

---->Mám dať vypoved § 67 alebo okamzite skoncenie pracovneho pomeru podla § 69 bod 1(a)?

Aký paragraf mám uviesť vo výpovedi? Treba uvádzať dôvod? Kópiu lekarskeho potvrdenia dávam do prilohu k výpovedi.

Dakujem
Uveď §69 odst. 1. písm. a, okamžité skončenie PP.

§ 70
Okamžité skončenie pracovného pomeru musí zamestnávateľ aj zamestnanec urobiť písomne, musia v ňom skutkovo vymedziť jeho dôvod tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, a musia ho v ustanovenej lehote doručiť druhému účastníkovi, inak je neplatné. Uvedený dôvod sa nesmie dodatočne meniť.
JUDr. Pavol Kollár
12.03.13,17:49
Vo vašom prípade sa jedná o okamžitzé skončenie praovného pomeru podľa § 69 ods. 1 písm. a) Zákonníka práce. Takže nie je to výpoveď ani to tak formálne nepomenujte, je to okamžité skončenie pracovného pomeru z dôvodu, že podľa lekárskeho posudku nemôžete ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia o čom doložíte lekársky posudok.
jana321
12.03.13,18:22
Dakujem, pomohli ste.
Toto je moje oznamenie o okamzitom skonceni pr.pomeru. Pisala som ho podla vzorov na internete, ale nie som si nim ista. Je podla vas v poriadku? Staci poslat zamestanavatelovi doporucenou zasielkou len jedno mnou podpisane vyhotovenie alebo dve (podla zakonika jedno vyhotovenie je pre mna a jedno pre zamestanvatela)?

"Vec: Oznámenie o okamžitom skončení pracovného pomeru
Žiadam o okamžité skončenie pracovného pomeru v zmysle § 69 ods. 1 písm. a) zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonníka práce zo zdravotných dôvodov ku dňu 15.3.2013.
Prikladám lekársky posudok, na základe ktorého nie som spôsobilá vykonávať doterajšiu prácu a vzhľadom k progresii zdravotného stavu ani žiadnu inú prácu.
Zo zákona vyplýva nárok na odstupné vo výške dvoch mesačných platov, ktoré žiadam zaslať na moje číslo účtu XXX vo výplatnom termíne."

Dakujem velmi.
JUDr. Pavol Kollár
12.03.13,18:33
VZOR

Vec: Oznámenie o okamžitom skončení pracovného pomeru V zmysle ustanovenia § 69 ods. 1 písm. a) zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov s Vami okamžite končím pracovný pomer z dôvodu, že podľa lekárskeho posudku nemôžem ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia.

Zároveň žiadam o náhradu mzdy v sume môjho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov v súlade s ustanovením § 69 ods. 4 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov.
Príloha: lekársky posudok

zasiela sa doporučenou poštou v jednom vyhotovení alebo osobne, vtedy si dáte potvrdiť doručenie na Vašom druhom vyhotovení.
jana321
14.03.13,09:58
Este raz dakujem! Este mam k 2 otazky k tejto veci.

1. Zapoctovy list (potvrdenie o zamestananosti) mi je zamestnavatel poslat sam alebo mam mu napisat ziadost?
2. Ak som bola na PN od 16.marca 2012 doteraz a tearz okamzite ukoncujem pracovny pomer, tak DANOVE PRIZNANIE za rok 2012 mi urobi zamestnavatel (ako predchadzajuce roky) alebo som si to povinna urobit ja?
Tweety
14.03.13,10:01
Este raz dakujem! Este mam k 2 otazky k tejto veci.

1. Zapoctovy list (potvrdenie o zamestananosti) mi je zamestnavatel poslat sam alebo mam mu napisat ziadost? Je to povinnosťou zamestnáv.
2. Ak som bola na PN od 16.marca 2012 doteraz a tearz okamzite ukoncujem pracovny pomer, tak DANOVE PRIZNANIE za rok 2012 mi urobi zamestnavatel (ako predchadzajuce roky) alebo som si to povinna urobit ja? Podstatné je to, akú výšky príjmov si dosiahla. Ak si nepožiadala o RZD( čo asi nie) a máš povinnosť podania( príjem vyšší ako 1822,37 €, musíš podať DP. V texte. PS treba trocha aj hľadať v príspevkoch nie iba nečinne čakať na odpoveď na otázku, ktorá už je stokrát zodpovedaná. To nemyslím zle.
jana321
14.03.13,10:11
Citala som ine prispevky, ale nenasla som presne moj pripad a nebola som si ista, ze ako to funguje v mojom pripade, keď som invalidny dochodca, pracovala som v chranenej dielni a od marca 2012 som bola doteraz PN.
Este raz vdaka!


V texte. PS treba trocha aj hľadať v príspevkoch nie iba nečinne čakať na odpoveď na otázku, ktorá už je stokrát zodpovedaná. To nemyslím zle.
scame
28.03.13,07:32
Otázka: Lekársky posudok musí byť od akého lekára? Keď má problem s chrbticou napr. tak by to mal byť ortoped? nie praktický lekár?
Tweety
28.03.13,07:35
Otázka: Lekársky posudok musí byť od akého lekára? Keď má problem s chrbticou napr. tak by to mal byť ortoped? nie praktický lekár?
Podľa mňa toho, kto odborne posúdil, že už nemôže vykonávať doterajšiu prácu alebo prácu celkovo.
scame
28.03.13,07:37
Mám ZC ktorý doniesom nie lekarsky posudok ( hlavička listu) ale lekársky nález že nesmie pracovať na pozícii s nadmerným a jednostranným zaťažením chrbtice a pravej ruky. Papier bol vystavený naším firemným lekárom(praktický lekár)
Tweety
28.03.13,07:52
Mám ZC ktorý doniesom nie lekarsky posudok ( hlavička listu) ale lekársky nález že nesmie pracovať na pozícii s nadmerným a jednostranným zaťažením chrbtice a pravej ruky. Papier bol vystavený naším firemným lekárom(praktický lekár)
Podľa mňa takýto nález obstojí. Určite to praktický vystavil na základe nálezu od odborníka.
scame
28.03.13,07:57
Skor by som sa odvolával na zakon o zdravotnej starostlivosti 576/2004. Posudok neobsahuje všetko co by mal iba tu vetu ktoru som uviedol vyssie. Dalej lekar by mal doporucit inu pracu pre nu vhodnu, a následky ake by boli keby nebol preradený.
A zase mi mame 15 dni na jeho preradenie....
Z posudku nevyplyva že nesmie vykonávať ziadnu inu prácu...
​Ci?
Tweety
28.03.13,08:08
Skor by som sa odvolával na zakon o zdravotnej starostlivosti 576/2004. Posudok neobsahuje všetko co by mal iba tu vetu ktoru som uviedol vyssie. Dalej lekar by mal doporucit inu pracu pre nu vhodnu, a následky ake by boli keby nebol preradený.
A zase mi mame 15 dni na jeho preradenie....
Z posudku nevyplyva že nesmie vykonávať ziadnu inu prácu...
​Ci?
Tak to potom musíte posúdiť, podľa tohto zákona. Veď tiež musíte postupovať podľa ZP, tak ako píšeš , preradiť, ak nie je iná vhodná práca, tak až potom buď výpoveď alebo okamžité skončenie PP.
scame
28.03.13,08:20
Podľa zákona nebola naplnená podstata znalckého posudku, aby dostala nahradu mzdy za dva mesiace. Ako okmžite skončí, ale zatial bez nároku na 2-mesacnú nahradu mzdy...
luckaaal
03.04.13,06:48
Dobry den,
chcem sa spytat ked da zamestnanec vypoved § 67 musi tam byt vypovedna doba aj ked v podstate chce skoncit ku koncu mesiacu a zamestnavatel s tym suhlasi?
Prosim o rychlu odpoved
Dakujem
Tweety
03.04.13,06:49
Dobry den,
chcem sa spytat ked da zamestnanec vypoved § 67 musi tam byt vypovedna doba aj ked v podstate chce skoncit ku koncu mesiacu a zamestnavatel s tym suhlasi?
Prosim o rychlu odpoved
Dakujem
AK sa na skončení PP dohodli, nechcú čakať na uplynutie VD pri výpovedi, PP treba ukončiť dohodou podľa §60P. Pri podaní výpovede je zákonne daná VD.
luckaaal
03.04.13,06:55
Tak predsa musi byt §60. Narok na odstupne predpokladam nema ked nejde o ukoncenie PP dohodou s dovodu organizacnych zmien.
Tweety
03.04.13,08:21
Tak predsa musi byt §60. Narok na odstupne predpokladam nema ked nejde o ukoncenie PP dohodou s dovodu organizacnych zmien.
Ak nie je dohoda z organiz. dôvodov,( ak je, musí to tam byť uvedené) nárok na odstupné nie je.