majo-majo
12.03.13,12:59
Zdravim Vas,

idem robit prijazdovu cestu, mam zhrnutu ornicu a chcem tam naviest 20 cm vrstvu makadamu.
Avsak zemina je dost ilovita a preto chcem dat pod strk nejaku textiliu, aby mi hned prve nakladne auto nezatlacilo vsetok makadam do hliny.
Aku textiliu by ste mi poradili? Staci klasicka biela geotextilia?

Dakujem
misomiso
12.03.13,12:19
Stary koberec? :)
majo-majo
12.03.13,13:14
Stary koberec? :)

:D bohuzial nemam 400 m2 stareho koberca :D
misomiso
12.03.13,13:18
Cloveku sa az plakat che, ked vidim ako sa kazdy tyzden na kazdom velkom vystavisku, napr. vo Frankfurte vyhadzaju desattisice m2 kobercov pouzivanych 4 dni. Vystavovatelia platia tzv. enviromentalnu prirazku a cele to ide do spalovne...
majo-majo
13.03.13,05:12
A nejaka ina rada okrem toho koberca ???
alltracboy
13.03.13,07:06
ta geotextilia bude dobra. pokial tam budes davat este nejaky beton tak to bude bez problemov, pokial nie tak sa mozno vyjadia kolaje a mozno sa roztrha, ale je to lepsie ako len tak nasypat. Kamene sa ti stratia v zemi zachvilu. Mne nakladak spravil asi 30cm pokles na starej ulezanej zemi, tak bohvie ako sa to bude spravat v takom priehybe. Pokial mas peniaze tak tam daj vyssiu gramaz alebo dve vrstvy.. to by uz malo vydrzat. Mal som geotextilie ktore boli dobre a v zapati od toho isteho zdroja uplne pochybna co mala skoro diery.
jar88
17.03.13,08:43
Ja mám podobný problém.
Stiahol som ornicu a aj zeminu až po ílové podložie. Na to som naviezol 30 cm makadamu, zhutnil a neviem, ako pokračovať ďalej.
Potrebujem sa totiž dostať na celkovú hrúbku 120 až 140 cm, lebo chcem dosiahnuť mierny spád (cca 2 až 3 %) smerom k príjazdu.
Ak odrátam hrúbku makadamu (30 cm) a hrúbku betónu budúcej vozovky (25 cm), do 140 cm mi zostáva vyplniť cca 85 cm nejakým materiálom.
----------------------------------------------
Čo tam dať, aby to nebolo zbytočne drahé a pritom dostatočne stabilné aj pre domiešavače.
alltracboy
17.03.13,11:29
to su seriozne zaklady snad aj pre dialnicu. Makadam sa dava do vrchnych vrstiev lebo je relativne drahy a mala frakcia. na spodok by som asi dal tych 80cm nejakeho velkeho kamena, pripadne drveny beton a makadam az na povrch..ale kedze sa to bude betonovat, mozno by stacilo dat po celej vyske drveny beton roznych frakcii.
lapejko
17.03.13,14:25
geotextíliu 200-300g už má v ponuke aj Den Braven...