nika201
12.03.13,15:25
Zdravím potrebujem poradiť.

Som fyzická osoba SHR neplatca DPH.Predala som hovädzí dobytok do Poľska odberateľovi, ktorý je platcom dph. Potrebujem vedieť či môžem vystaviť faktúru bez dph odberateľovi, ktorý je platcom dph?? Ďakujem
IvoM
12.03.13,15:36
Ako neplátca ani nemôžeš nikomu vystaviť faktúru s DPH alebo bez DPH, bez ohľadu kam fakturuješ, jednoducho nie si plátca takže Ťa DPH nezaujíma, teda pokiaľ nedosiahneš obrat podľa §4, nadobudneš tovar z EÚ nad 13 941,45 EUR alebo poskytneš alebo príjmeš službu do/z EÚ podľa §7a.
nika201
12.03.13,15:40
Takže teraz nerozumiem. môžem vystaviť zahraničnú faktúru do Poľska bez dph platcovi dph alebo nemôžem???
veronikasad
12.03.13,15:43
Takže teraz nerozumiem. môžem vystaviť zahraničnú faktúru do Poľska bez dph platcovi dph alebo nemôžem???
čo je predmetom fakturácie ?
nika201
12.03.13,15:44
hovädzi dobytok...
IvoM
13.03.13,11:10
Takže teraz nerozumiem. môžem vystaviť zahraničnú faktúru do Poľska bez dph platcovi dph alebo nemôžem???

Nika, si neplátca DPH takže ako by si prosím Ťa vystavila faktúru s DPH? Ako neplátca fakturuješ sumu ktorá, a keďže nie si plátca DPH, je konečná a nemá s DPH nič spoločné.