nikulik
06.03.06,12:52
Ahojte poraďáci, pracovníčka ma pýtala potvrdenie o príjme koľko v našej firme zarobila, lebo chce požiadať o predčasny odchod do dôchodku. Je to jedno z tlačiv, ktoré si určuje zamestnávateľ sam? Že mala by mať firma nejaké potvrdenie svoje? Alebo musí byť konkrétne tlačivo na to?
mysimis
06.03.06,11:55
Odo mňa to za zamestnanca vždy pýtala sociálna poisťovňa a v prílohe mi priložili ELDZ. Ten som vyplnila a obratom zaslala späť.
Ingrid G.
06.03.06,12:18
Ja som našim zamestnancom, ktorí požiadali o predčasný dôchodok dávala len evidenčné listy dôchodkového poistenia. Iné potvrdenia odo mňa nežiadal ani zamestnanec ani SP.
nikulik
08.03.06,07:59
No ja jej to vypisem, len neviem co sa dava do takych potvrdeni, ci HM aj ČM aj zrážky na poistné?
Barbara
08.03.06,08:15
No ja jej to vypisem, len neviem co sa dava do takych potvrdeni, ci HM aj ČM aj zrážky na poistné?


to bejvávalo voľakedy dávno, že zamestnávateľ vypisoval žiadosť o dôchodok. Teraz to vypisuje Sociálna poisťovňa, zamestnávateľ dá zamestnancovi iba ELDP:p
Ingrid G.
08.03.06,09:49
"No ja jej to vypisem, len neviem co sa dava do takych potvrdeni, ci HM aj ČM aj zrážky na poistné?"
__________________
Veronika



A v evidenčnom liste dôchodkového poistenia sa uvádzajú vymeriavacie základy pre starobné poistenie.
Magi
08.03.06,17:06
Pri PSD okrem ELDZ Sociálna poisťovňa bude potrebovať aj tlačivo "Žiadosť o predčasný starobný dôchodok a potvrdené vymeriavacie základy za predchádajúce 4 roky odo dňa zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie". Uvedené tlačivo dostane v Sociálnej poisťovni pri podaní žiadosti o PSD.
Ingrid G.
09.03.06,08:16
Je určite rozdiel, či odchádza do predčasného dôchodku zamestnanec, ktorý je zamestnaný x rokov (ide do predčasného dôchodku z dôvodu, aby si vylepšil finančnú situáciu poberaním dôchodku+mzdy) a žiadateľom o predčasný dôchodok, ktorý je nezamestnaný. Minulý rok požiadalo o predčasný dôchodok niekoľko našich zamestnancov a tento rok jeden a okrem ELDP nič iné odo mňa SP ani zamestnanec nežiadali.
DanielaSL
31.03.06,10:32
Akurát nám zavolal jeden náš pracovník, že chce požiadať o predčasný dôchodok a chce zároveň prísť ukončiť pracovný pomer. Je po dlhšej PN. Čo pre mňa ako zamestnávateľa z toho vyplýva?