jozko12345
12.03.13,16:30
mohli by ste prosim poradit.
Kamarat zije v byte na sidlisku, kde nema trvale bydlisko. Je na vozicku a ma problem s parkovanim, kedze nikde nie su vyhradene miesta pre vozickarov. Chape, ze sidlisko je vacsinou preplnene autami, ale ked sa mu auto podari niekde zaparkovat, rano sa do auta nemoze dostat. Parkovacie statia su uzke a vacsinou mu niekto priparkuje auto a on nemozem dostatocne otvorit dvere pre vozik a nastupit do auta. A to nehovorim, ze v zime ako bola tato nema sancu ist ku autu niekedy az 200metrov. Kedze viem, ze zo zakona je povinnost mat urcity pocet parkovacich miest pre vozickarov, obratil som sa na MU. Odpisali mi, ze pokial nema trvale bydlisko v uvedenej lokalite, ze mu miesto nevyclenia a verejne vozickarske nevytvoria, lebo nemaju dostatocny pocet parkovacich miest. Mozte mi prosim poradit ako sa voci tomu ohradit? Moze mesto obchadzat zakon? Nebolo by to len pre neho, ale aj pre dalsich vozickarov, co ziju v okoli. Verim, ze sa to deje vo vacsine miest na Slovensku.
Dakujem
Peggynka
13.03.13,05:57
Najprv by som vyriešila to,na čo sa odvolávajú z MÚ - trvalé bydlisko.Veď to nie je až taký problém,prihlásením na trvalé bydlisko mu nevzniká žiadny nárok na daný byt (aspoň ja to tak chápem).
tictac7
13.03.13,06:05
...je mi ľúto Tvojho priateľa, poznám to..... Ale presne o tom to je - nemá právo na nič. Treba si uvedomiť základnú vec - a to je financovanie miest a obcí. Gro príjmov tvoria podielové dane - tie sú pridelované podľa vekovej štruktúry obyvateľov na základe trvalého pobytu.... Inak, mesto zákon neobchádza. Vyhradené parkovacie miesta sú zo zákona tvorené len na novobudovaných parkoviskách a nie na už existujúcich....
Jediné riešenie - prihlásiť sa na TP a potom zažiadať v zmysle VZN o vyhradené parkovacie miesto.
Rozalka
14.03.13,18:03
...je mi ľúto Tvojho priateľa, poznám to..... Ale presne o tom to je - nemá právo na nič. Treba si uvedomiť základnú vec - a to je financovanie miest a obcí. Gro príjmov tvoria podielové dane - tie sú pridelované podľa vekovej štruktúry obyvateľov na základe trvalého pobytu.... Inak, mesto zákon neobchádza. Vyhradené parkovacie miesta sú zo zákona tvorené len na novobudovaných parkoviskách a nie na už existujúcich....
Jediné riešenie - prihlásiť sa na TP a potom zažiadať v zmysle VZN o vyhradené parkovacie miesto.
Súhlasím a dodám, že ani TP nie je zárukou ....
Kolega sa nedávno presťahoval, chcel si zakúpiť parkovacie miesto, výbor mestskej časti nesúhlasil, lebo na sídlisku je nedostatok parkovacích miest - a nepomôže si.