alex307
06.03.06,12:58
ahojte, chcem sa opytat, ci vie niekto poradit?
dostali sme urcitu dotaciu od mesta, zdokladovali sme naklady na kapely dohodami o vykone a este od nas chcu vypisy z uctov alebo proste nieco cim zdokladujeme, ze sme z tych dohod odviedli dan. lenze to by som im musela dat 12 vypisov z uctov a vobec sa mi nepaci, ze by videli nas zostatok a co ostatne sme platili z uctu. da sa pouzit nejake prehlasenie, ze sme odvadzali dan na danovy urad?
dakujem
alena
06.03.06,13:26
sme OZ a my musíme mať zvláštny úcčet na dotácie a keď robíme zúčtovanie dotácie musíme predkladať faktúry aj výpisy z účtov, že sme ich uhradili. Takže obávam sa, že nejakým prehlásením to nevyriešite, jedine, že by vám DÚ dal potvrdenie. Najlepšie by bolo opýtať sa priamo pracovníčky na DÚ, ktorá vás ma na starosti.
jaja
09.03.06,11:01
súhlasím s Alenou, poskytované dotácie sú verejné prostriedky a ten kto ich poskytuje má právo vedieť účel použitia a najmä či sa platba realizovala.
Aj my poskytujeme dotácie a tiež vyžadujeme takúto kontrolu uskutočnených platieb.
ondrejvla
09.03.06,11:43
Navrhujem v tomto znení týkajúcej sa dotácie podať žiadosť na DÚ, na základe hlásenia k dani, ktoré ste podali, že máte odvedenú daň zo závislej činnosti, zaplatíte poplatok za vystavenie. V opačnom prípade ste povinní predložiť poskytovateľovi dotácie výpisy o odvedení dane z dohôd o výkone.