anakonda11
12.03.13,21:29
Dobrý večer, milí poraďáci,
chcela by som vás poprosiť o pomoc, lebo si už fakt neviem rady.
Mám faktúru za SL /ceniny/, ktorá bola uhradená kreditnou kartou /a ktorá má úverový limit/. Čiže jednak som zaevidovala záväzok /faktúra/, ktorý treba nejako uhradiť a tiež musím prijať ceniny do pokladne cenín a postupne ich vydávať do nákladov / a tiež zaúčtovať poplatok do nákladov/.
Kvôli kreditnej karte som si zaviedla priebežné položky so samostatným koeficientom, ktoré mi umožnia sledovať nákupy na túto kartu /čiže čerpanie úveru/ a tiež postupné splátky tohto úveru z účtu. Ale pri tomto účtovnom prípade sa neviem vymotať a stále mi to nesedí, buď mi nejde uhradiť záväzok, alebo mám rozpor na priebežných položkách a už som z toho jeleň.

Prosím vás, vie mi niekto poradiť, ako to mám zaúčtovať, aby som nestratila kontinuitu?
Pri klasickej platbe kartou postupujem tak, že náklad zaevidujem ID dokladom v deň úhrady kartou, potom účtujem príjem priebežné položky cez ID doklad a pri úhrade z účtu na základe výpisu účtujem výdavok z účtu a priebežné položky výdaj.

Chcela som sa poradiť už aj v Krose, pretože pracujem v Alfe, ale vraj na takéto účtovanie nemajú postup, tak neviem, či ma len odpálkovali, alebo mi nerozumeli.
Ďakujem pekne za pomoc