susi206
12.03.13,22:15
v eshope si moze kupit ktokolvek z EU, musi mat vyrobok navod vo vsetkych jazykoch? dakujem:rolleyes:
flector
13.03.13,05:46
Ak si slovenská firma platia pre teba slovenské zákony.
Tj. návod musí byť podľa zákona v Slovenčine.

To, že si to môžu kúpiť aj v iných krajinách nehrá rolu.
To by si to potom teoreticky musela mať preložené v každom jazyku sveta – však v eshope môže nakúpiť prakticky hocikto od hocikade.

Samozrejme aspoň anglický návod nezaškodí – tomu väčšina cudzokrajných používateľov bude rozumieť.
Poprípade v ďalších cudzích jazykoch podľa krajín na ktoré svojím eshopom cieliš.
susi206
13.03.13,06:25
Ano, to mi je jasne....mam navod v SJ, AJ, DE....ale ked predam do Ciech???? pride mi logicke ze v eshope nakupi hoc kto a nemozem mat predsa navod v 24 jazykoch aj ked velke firmy to tak maju. preto by ma zaujimalo co hovori zakon, popripade kde ho mam hladat alebo zatelefonovat.....
arizona
13.03.13,07:03
Ak mas na SK registrovany eshop, zakon ti prikazuje,aby si navod mala v slovenskom jazyku.

Ak nejaky cudzinec najde na nete tvoj eshop a objedna si, tak asi rata s tym, ze aj navody budu v jazyku danej krajiny, prip. v anglictine. Ale nie je tvojou povinnostou mat navody vo vsetkych jazykoch sveta ;)
susi206
13.03.13,07:11
Ja som to aj tusila, pretoze kolko krat som si objednala nieco z Nemecka a po slovensky tam teda navod nebol. ale chcela som si byt ista. dakujem! :)
kopretinka
13.03.13,07:18
mimotemy
vzorná majiteľka obchodu:),väčšinou eshopy nemajú návody a ani záručné listy.......človek to musí vyžadovať...:mad:
susi206
13.03.13,08:42
mimotemy
vzorná majiteľka obchodu:),väčšinou eshopy nemajú návody a ani záručné listy.......človek to musí vyžadovať...:mad:


ved som sa s tym aj natrapila aby to bolo tip top. kedze je to vyrobok z USA tak si viete predstavit ten text! same upzornenia :D