Don Camilio
12.03.13,23:12
Ahojte poradaci,

hladam radu aku formu spoluprace zvolit v nasej situacii. Nasa firma ma po celom Slovensku viac ako 1000 spolupracovnikov, ktori maju svoje stale zamestnanie (hlavny pracovny pomer) u ineho zamestnavatela, avsak pre nasu spolocnost robia nepravidelne vykony (napr. moze nastat situacia, ked niektori z nich nebudu mat ziadny vykon pocas celeho roka, ale niektori budu mat vykony pravidelne - vacsina vsak ma nejaky prijem).

Doteraz sme ich vyplacali cez dohody kvartalne, ale po najnovsich zmenach to bude casovo enormne narocne, nakolko ich musime prihlasovat do Zdravotnej poistovne podla toho, kedy vykonavali pre nas cinnost. To znamena nekonecne prihlasovanie a odhlasovanie... Naviac z dohod musime po novom platit takmer plne odvody - tieto dodatocne naklady chceme samozrejme minimalizovat.

Viete niekto poradit akym sposobom by sme mohli nasu situaciu vyriesit?

Vopred vdaka.
JUDr. Pavol Kollár
13.03.13,18:57
Moju odpoveď berte len ako pokus o vtip: Skúste sa na váš problém spýtať pána Richtá(e)ra. On Vám určite odpovie, že súčasná perávna úprava vyhovuje zamestnávateľom, veď s nimi rokoval a nikto sa mu nesťažoval.
Dáša_
13.03.13,19:03
Moju odpoveď berte len ako pokus o vtip: Skúste sa na váš problém spýtať pána Richtá(e)ra. On Vám určite odpovie, že súčasná perávna úprava vyhovuje zamestnávateľom, veď s nimi rokoval a nikto sa mu nesťažoval.

Hlboko sa ospravedlňujem za mimotemy , ale musím reagovať a dopniť - možno by poradili aj Kaliňák s Kažimírom a prišli by na nejakú formu prepitného, ktoré by sa na to dalo aplikovať.
Don Camilio
13.03.13,19:08
Už aj to prepitné by sa dalo aplikovať lepšie :)
Nuž, lámeme si hlavy, zvažujeme aj zmluvu o dielo, ale všetko má nejaký háčik. To aby zamestnávateľ vyhovel všetkým požiadavkám musí prijať ďalších ľudí čisto len na administratívu, bez vytvárania akejkoľvek pridanej hodnoty :(
JUDr. Pavol Kollár
13.03.13,19:14
Už aj to prepitné by sa dalo aplikovať lepšie :)
Nuž, lámeme si hlavy, zvažujeme aj zmluvu o dielo, ale všetko má nejaký háčik. To aby zamestnávateľ vyhovel všetkým požiadavkám musí prijať ďalších ľudí čisto len na administratívu, bez vytvárania akejkoľvek pridanej hodnoty :(

Veď to je asi zámerom, zvyšovať takýmto spôsobom zamestnanosť