Aljok
13.03.13,09:20
Daňové subjekty, ktoré majú pridelený OÚD si ho môžu overiť pomocou internetovej aplikácie
na stránke Finančného riaditeľstva http://oud.drsr.sk. (http://oud.drsr.sk)

Do formulára je potrebné zadať DIČ, alebo RODNÉ ČÍSLO.
Nájdený OUD si následne spolu s návodom na presnú identifikáciu platby môžete nechať poslať na Vami určenú mailovú adresu.
Aljok
13.03.13,08:21
Konečne sme sa dočkali. Aj keď staršia aplikácia bola lepšia v tom, že sa tam dal vygenerovať aj v.s.
Ivenka
13.03.13,08:56
Keď som si to ale porovnala s tým čo zasielal DU, tak mi to nesedí.
Pre DPH bolo predčíslie 500240 a teraz mi vygenerovalo 500003.
Čo je správne ?
Hucko
13.03.13,09:06
Ďakujem za upozornenie, to číslo má byť naozaj 500240.
Zrejme došlo k preklepu, pre istotu som overil aj ostatné predčíslia.
Teraz už je všetko správne.
Číslo je už opravené a číslo 500003 už je odstránené - neplatné.
Replasťačka
13.03.13,10:20
Daňové subjekty, ktoré majú pridelený OÚD si ho môžu overiť pomocou internetovej aplikácie
na stránke Finančného riaditeľstva http://oud.drsr.sk. (http://oud.drsr.sk)

Do formulára je potrebné zadať DIČ, alebo RODNÉ ČÍSLO.
Nájdený OUD si následne spolu s návodom na presnú identifikáciu platby môžete nechať poslať na Vami určenú mailovú adresu.

Finančná správa mi do dnešného dňa nedala odpoveď na otázku, prečo nefunguje pomôcka na určenie osobného účtu daňovníka a to som dopyt podávala dávnejšie, tak Ti za seba ďakujem.
Sarlotka
13.03.13,12:37
Naaaa a odomna minuly tyzden chceli pisomnu ziadost na vyziadanie cisla za 1,5 eurovy kolok... (novy klient zapatroseny list, minuly rok strata) ....
Hucko
14.03.13,08:41
Táto aplikácia je zadarmo :-)
Sarlotka
14.03.13,17:46
ja len ze ci mi nemohli povedat, ze o tyzden si mozem cislo pozriet na stranke ...;)
ebi52
15.03.13,09:18
NO mne to nefunguje...teda vyhadzuje mi vzdy ze moje DIC neexistuje, nikto nevie co s tym, danovy urad tvrdi ze to je chyba v BB, v BB ze to metodici a mam sa obratit na prislusny DU... nechapem, teda kto mi pomoze?
avalik
15.03.13,09:23
NO mne to nefunguje...teda vyhadzuje mi vzdy ze moje DIC neexistuje, nikto nevie co s tym, danovy urad tvrdi ze to je chyba v BB, v BB ze to metodici a mam sa obratit na prislusny DU... nechapem, teda kto mi pomoze?

a bolo ti uz pridelene zakladne cislo uctu?

Zadané DIČ neexistuje ! Zadané rodné číslo nie je evidované v registri daňových subjektov alebo oznámenie o pridelenom OÚD ešte nebolo zaslané !
ebi52
15.03.13,09:28
a bolo ti uz pridelene zakladne cislo uctu?

Zadané DIČ neexistuje ! Zadané rodné číslo nie je evidované v registri daňových subjektov alebo oznámenie o pridelenom OÚD ešte nebolo zaslané !

No ano, ved som kvartalnym platcom DPH uz rok, ale cislo som ziskala predtym zo stranky pki.drsr.sk a teraz ked som chcela natukat DIC aby som zistila cislo uctu tak uz vraj neexistuje, pricom na DU a na financnom riaditelstve ho v systeme vidia (aj mi ho nadiktovali)
srska
15.03.13,09:51
ja vám mám takú radosť, keď dačo na drsr.sk funguje - a rýchlo:D
avalik
15.03.13,09:55
No ano, ved som kvartalnym platcom DPH uz rok, ale cislo som ziskala predtym zo stranky pki.drsr.sk a teraz ked som chcela natukat DIC aby som zistila cislo uctu tak uz vraj neexistuje, pricom na DU a na financnom riaditelstve ho v systeme vidia (aj mi ho nadiktovali)

no ked svoje cislo vies tak to nie je akutny problem ... posli dotaz na DU ako ti radili
srska
15.03.13,10:04
No ano, ved som kvartalnym platcom DPH uz rok, ale cislo som ziskala predtym zo stranky pki.drsr.sk a teraz ked som chcela natukat DIC aby som zistila cislo uctu tak uz vraj neexistuje, pricom na DU a na financnom riaditelstve ho v systeme vidia (aj mi ho nadiktovali)po telefóne? nemajú to vo zvyku
Hucko
15.03.13,12:55
poslal by som Ti sukromnu spravu s riešením, ale vraj mám málo bodov, tak nemozem. Pošli mi na seba mailový kontakt a vyriešim to.
Hucko
15.03.13,12:56
NO,a ešte jeden postreh: Na daňových úradoch o tom nevedeli :-/
Hucko
16.03.13,08:14
Pošli mi sukromnu spravu a kontakt na seba, pomôžem Ti to vyriešiť, som autorom tej aplikácie. Ak nejaké dáta chýbajú, zistím, prečo mi ich nedali a vyžiadam ich. Je možné, že aj viacerí majú podobný problém.
Hucko
19.03.13,09:00
Velmi rád by som Vám všetkým pomohol, ale nedá sa mi nikomu poslať súkrtomná správa a OUD sem nikomu písať nebudem, porušil by som tým platnú legislatívu.
Zaregistroval som sa na poradu len preto, aby som mohol pomoct, ale nedá sa mi. Mám málo bodov. Potrebujem aspon 15 bodov, aby som mohol poslat sukromnu spravu. Neviem, ako ich ziskat, takze ak niekto chce OUD a nemá ho v aplikácii na OUD.DRSR.SK, tak do sukromnej spravy potrebujem aj MAILOVY KONTAKT, lebo administrator mi odpisal, že mam odpovedat tu na fore. Neverím ale, že by sa niekto potešil, keby tu videl verejne svoj OUD.
Hucko
19.03.13,09:02
Jo, chcel som povedať, že potrebujem nejaké body, aby som mohol odpovedať na SS - neviem, za čo ich tu môžem získať.
veronikasad
19.03.13,09:08
Jo, chcel som povedať, že potrebujem nejaké body, aby som mohol odpovedať na SS - neviem, za čo ich tu môžem získať.
Nerozumiem, prečo potrebuješ niekomu - kto o to možno ani nestojí - vypisovať súkromné správy. Si pracovník DU, či inej inštitúcie, s iným prístupom do priloženej aplikácie ?
avalik
19.03.13,09:11
Hucko, mozno by bolo lepsie aby v pripade, ze si tam nenajdem svoje cislo - a viem, ze mi bolo mi vydane, bol tam nejaky oznam, ako to riesit ...
Hucko
20.03.13,08:01
Bol som včera zistiť, prečo niekomu OUD nájde a niekomu nie.
Tu je vysvetlenie:

Správca dane (daňový úrad) musí OUD doručiť daňovníkovi preukázateľným spôsobom. Na daňovom tlačive (na prvej strane) je políčko, kde daňOVNíK MôžE ZAškrtnúť, že mu OUD rodučený nebol. Ak mu na daňovom priznaní vznikla povinnosť povinnosť platiť daň, tak mu správca dane tento OUD doručí a následne daňovník uhradí daň. Potom už svoj OUD nájde aj v aplikácii. Aplikácia obsahuje len tie OUD, ktoré už boli daňovým subjektom doručené.
Hucko
20.03.13,08:02
Presne toto som navrhol včera kompetentným a dostal som povolenie aplikáciu podla tohoto prerobiť. Už čakám len na podklady a presnú špecifikáciu a doprogramujem to.
Hucko
20.03.13,08:04
Som typ "RIEŠITEL". Súkromnú správu som chcel poslať s OUDčkom tým, ktorí ho nedostali. Ja som autorom aplíkácie (nie databázy). Chcel som vediet DIČ, alebo rodné číslo niekoho, kto si nevedel násjť svoj OUD. Nechcel som písat nikomu, kto o to nestojí...
Hucko
20.03.13,08:06
Staviaš ma tu do pozicie "VTERKY" a pritom som ten, kto pomáha a ten, koho veci fungujú tak, ako boli navrhnuté. Ak je problém, riešim ho a nevyhováram sa. Máš veľmi negatívny prístup, mala by si ho zmeniť.
Ivenka
20.03.13,08:38
Blbosť...nám doručené nebolo a našla som si OUD...najprv som si mala písomne vyžiadať cez kolok a potom to zrušili...ale tot vysvetlenie z DU nemá opodstatnenie. Zasa niekde soudruzi z NDR spravili chybu.
Hucko
20.03.13,08:48
Blbosť...nám doručené nebolo a našla som si OUD...najprv som si mala písomne vyžiadať cez kolok a potom to zrušili...ale tot vysvetlenie z DU nemá opodstatnenie. Zasa niekde soudruzi z NDR spravili chybu.

No, ja som obyčajný programátor a pracujem s takými informáciami, aké dostanem. Vela daňových subjektov (cca 80%) už svoj OUD nepozná, lebo ho stratili, preto bola táto aplikácia nasadená. Daňová správa ich posielala DOPORUČENE (podla mne dostupných informácií) a podla toho vie, komu bolo doručené a komu nie. Ja do daňovej problematiky nevidím, ale som na strane daňových subjektov a zastávam filozofiu, že ja som tu kvoli nim a nie oni kvoli mne.

Nechcem od nikoho žiadať DIČ ani RČ tu verejne, ale nejake problemy som už na zaklade tohoto odhalil a navrhol riešenie, ktoré aj ja sám zrealizujem. Ale kludne si hovor "BLBOSŤ". Ja sa hádať nebudem, ja som tu pre tých, čo to potrebujú a nie pre tých, čo sa chcú hádať ;-)