felama67
13.03.13,11:09
Slovenská s.r.o-čka klasický platca DPH podľa § 4 , kúpil letenku na firmu a je na nej 19 % dph nemecká.
Ako to zaúčtujem keď je na meno zamestnanca sro-čky (neprinútim ich spraviť cesťák zahraničný). A treba tam robiť aj samozdanie (odpočítať aj uplatniť DPH 20 % našu slovenskú)?
Neviem čo stým, je tu veľa o letenkách, ale nič takéto podobné. Všade sa píše že letenka má byť bez DPH? Zamesntnanec letel z Nemecka do Ruska.
felama67
13.03.13,12:44
To nik neporadí, ja neviem kedykoľvek dám dotaz nikto nič? Prosím poraďte, ďakujem.
martinez
13.03.13,22:14
Ak je letenka na zamestnanca sro a nemate fakturu za letenku znejucu na Vasu spolocnost, treba to vyuctovat v ramci cestovnych nahrad (cestak). Samozdanenie nerobis, lebo miesto dodania tejto leteckej prepravy (nemecko-rusko) nie je v tuzemsku (§16,4). Ak Ti cestak nechcu urobit, neznamena to, ze sa nejedna o cestovnu nahradu. Daj to cele do nakladov.
felama67
14.03.13,13:23
Ďakujem pekne.