danoBA
13.03.13,12:08
Zdravis vas, v blizkej dobe(1-2 mesiace) planujem kupit auto, hlavne kriteria su cena do 20000€, motor naftak min 1,6 objem alebo benzin tiez mnmalne 1,6 objem ale s dobrou spotrebou, kombinovana spotreba do 6l/100km....cenu auta do 20 tisic myslim aj so zimnymi pneu, reg. danou, pzp+ kasko.... Uvazujem realne nad novou toyotou auris 2013 1,6 benzin len ma odradza maly interier na ktory budem casom nadavat ale auto krasne vo vybave co chcem cca 18000 so vsetkym... Druhy variant je peugeot 3008 1,6 alebo 2.0 hdi len u neho ma odradza dizajn ktory mi teda nie je po chuti moc a predsa len je to peugeot, ale spotreba kombinovana 5,5 je prijatelna.... Neviem sa fakt rozhodnut do coho ist... Resp. Nejake ine auticko v takej cene by som bol rad keby ste mi dali nazor... Dakujem :)
ninka24
13.03.13,11:13
Jednoznacne Toyota! Nad peugeotom - žabožrútom sa ani nezamyyslaj ! :) Kvalita a spolahlivost su pri Toyote niekde uplne inde ako u žabožrúta.
lujza.j
13.03.13,11:13
Ja som za auris-ku...známy ma predchadzajuci model max spokovny...a spotreba je aj tak taka ako jazdis....
danoBA
13.03.13,11:17
Auris dizajnovo vyhrava u mna tiez len priestorovo to auto je 4 miestne podla mna a na dlhsie trasy cca 500 km sa bojim nepohodlia, urcite kvalitovo je top, ine auto podobne v tejto cenovej hladine vas nenapada?
ekopo
13.03.13,11:21
honda civic
danoBA
13.03.13,11:23
Tu som pozeral tiez aj sedel v nej ale to auto je po vyzorovej strankecisty grc pidla mna
Indeed
14.03.13,11:00
www.autobazar.eu/forum
buchač
14.03.13,11:13
Nahádž údaje a porovnávaj .......;)

http://www.autozor.sk/porovnavacia-tabulka.html?page_id=168

....a inak ????...každý svoje chváli ...
Zvyšok je o náročnosti na to , či onô ...
Niekto je zaťažený na silu motora a druhý na ten interier a tretí na vonkajšiu vizáž ....

Ešte sa nevyrába auto , aby sa snúbilo všetko v jednom .......a môžeš mať aj na toho Payetona ....:rolleyes:
misomiso
14.03.13,11:13
Hlavne zabudni na tie papierove spotreby. Su urcovane podvodnou, hoci legalnou metodikou. Ku kazdemu udaju si rovno pripocitaj liter navyse.

Davaj pozor, nenechaj sa vypiect kupou diesela, ak chces auto pouzivat hlavne v meste. Bueds mat beznadejne zapchaty DPF uz po prvej zime, v zaruke to to neuznaju. Je to drahy spas, a ziaden predajca ta na to bohuzial vopred neupozorni.
Nandrolon
14.03.13,11:33
DPF po záruke pri prvej poruche vykastrovať, lenže problémom je bezproblémové softvérové vykastrovanie :-)))))))))))

misomiso má zčasti s tou spotrebou pravdu, ale týka sa to práve paradoxne tých najnižších spotrieb.

skôr by som sa zamyslel nad faktom, že za 20 tisíc eur budem mať šprtka ako auris ?? ďakujem, neprosím. Už iba 4 miesta v techničáku by ma podvedome štvali, ale môžeš byť kľúdný, aj BMW X6 je "iba" 4-miestne...

ak vyslovene výrobca so spotrebou nekecá, napr. to nemá za potreby, tak to z 90% závisí od tvojej nohy, či je ťažká, alebo ľahká.

Ešte som nemal auto, kde by som nepodliezol kombinovanú spotrebu v zime, aj v lete a z 90% jazda mesto/prímestské časti... Meriam skutočnú spotrebu, teda fyzicky pri čapovaní a dlhodobo, niekoľko rokov vkuse a vediem si evidenciu, takže moje údaje sú hodnotné a ultra presné...
misomiso
14.03.13,12:43
Nandrolon, toto platilo este pred par rokmi. Ja som jazdieval bezne aj o liter s mensou spotrebou ako bola norma, a to som nejazdil pomaly. Dnes jazdim pomalsie ale nie sanca sa dostat do spotreby, a nepoznam nikoho, kto by s novym autom dnes vedel jazdit za normu. Jedine 80 km/hod po dialnici na sestku, motor podtoceny na 1400 ot.

DPF sa da kuchat do Euro 4 ale pri Euro 5 uz rozhodne nie. To bolo take zlate obdobie, ked vyrobcovia davali do aut prve DPF len kvoli marketingu, alebo aby to vyskusali, ale emisnu mnormu mali tie auta este nastavenu tak, ze to v pohode tie motory zvladli aj bez DPF.

Dnes je to uz munulost, EURO 5 znamena pre diesel v podstate nulovu dymivost, to sa neda bez DPF dosiahnut. Ono to DPF ak funguje, tak je naozaj velmi ucinne. Ja ked strcim prst do vyfuku, tak ho vytiahnem uplne cisty.
Nandrolon
14.03.13,15:47
S tým DPF by som ti dal "užitočné" nejak sa o to nezaujímam, ale brat má motor 1,9 /neviem aké označenie/ v Doble a tento motor sa dáva aj do Alfa Romeo.
No a práve hovoril že sa dá vykuchať bez problémov ale softvérové "oblbnutie" RJ stojí 250 eur a robia to kdesi na orave...
Ja mám nový Renault Thalia, jazdíme na 95% dvaja dospelý 365 x za rok 6 km tam a 6 km naspäť, okrem toho ďalšie krátke trasy. Je to úplne holá výbava takže nič mi tam iné nežerie elektriku a tým pádom benzín.
Kupoval som ju 3/2012, dnes mám 10800 km najazdené, spotreba priemerná za celú dobu doteraz je 5,51l/100 km. Meriam tak, že 15 minút čapujem na pumpe doplna kým nevidím voľným okom stáť hladinu, veľmi namáhavé, ale robím to tak už cez 10 rokov /žiadny palubný PC ani nič iné okrem ABS a airbagu to nemá/.
Zima okolo 5,9 , leto okolo 4,95-5,3.
To auto stojí nonstom navonku, žiadna garáž.
Nakoľko je to vysokootáčkový motor 1,2 16V, jazdí sa od 2500-3300 otáčok, pri predbiehaní do 6000.
Porovnával som to s bratovou novou fabiou 1,4 16V v plnej palbe, tak tam sa jazdí tak, že ak chceš predbiehať, musíš podradiť.
Ja som neustále v otáčkach, že mi stačí iba pridať.

PS: kombinovaná spotreba podľa techničáku je 5,9 l/100 km, čo podliezam.
PS2: jazdím tak, že dosť predbieham. Na druhej strane nad 100 km/h nejazdím /iba krátkodobo/ lebo tam už spotreba ide kvadraticky hore...
misomiso
14.03.13,16:18
Ano, presne tak. Ludia si myslia, ze "mimo mesto" budu mat vzdy nizsiu spotrebu ako v meste. Lenze to by platilo iba, ak by jazdili mix 90km/h a 120 km/h. S rychlostou 130 km/h a vyssimi rychlostami uz ziadna norma nerata.

Ja mam dlhodobo podstatne nizsiu v meste ako mimo mesta. V meste sa snazim jazdit plynulo, casto po dialnicnom obchvate, takze idealnych 90 - 100km/hod, obcas na hlavnych mestskych tahoch, kde je dovolena 70tka.

Ked idem mimo, tak vacsiou po dialnici nad 130, takze tam to uz citit. Nad 140 uz kazdych 10km/hod zvysuje spotrebu o cca liter. hlavne pri kombikoch, ktore maju horsiu aerodynamiku ako limuzina.
Nandrolon
14.03.13,16:35
Je to tak, sú určité normy, ale tie sú obmedzené kedy a čo sa hodnotí.
Obecne najlepšia spotreba u môjho terajšieho auta je nejakých 80 km/h na päťke, to vychádza niekde okolo 2600 otáčok.
Pri 130 predpokladám že to bude niekde okolo 7-7,5 litra, to mám na päťke 4000 otáčok. Preto nejazdím ani diaľnice, ale súbežné cesty pomimo diaľnic.
Minulý týždeň sme išli 3-ja dospelý s plnou lyžiarskou výbavou, ktorá nie je najľahšia, na streche priečnice a nosič lyží s 3-mi pármi.
Do strmého kopca nebol problém vytočiť 3-ku na 100 km/h asi na kilometrovom úseku.
danoBA
18.03.13,11:54
No na testovacej jazde na aurise novoej som uz bol 1,6 benzin 132 koni, mozem povedat ze zvuk je neskutocny ako v sportiaku keby sedim ale na vozovku sa to moc neodrazilo, cakal som vacsie zarazenie do sedacky ale to sa nestalo, na dialnici pohodicka, pre dvoch ludi ideal , spotreba pod 7l som sa za tu chvilku źestil ale to nie je smerodajne....v sobotu idem otestovat peugeota 3008 115 koni 1,6. Hdi tak uvidim co to povie vo vybave active
Nandrolon
19.03.13,04:59
tie peugeoťácke motory HDi sú už dlhšiu dobu podarené a obľúbené.
peterkos2
19.03.13,10:36
tie peugeoťácke motory HDi sú už dlhšiu dobu podarené a obľúbené.

To si myslel vážne? 1,6HDI podarený motor?
danoBA
21.03.13,10:51
no dnes som bol na testovacke noveho ford focus 1.0 ecoboost 97KW 125 koni a poviem vam to bola krasa aky tah malo to auto ziadne problemy , vytacanie do otacok nad 4000 bez problemov, jazdil som cca iba 20km priemrnu mi ukazalo na zaver 5,9 co nie je zle a zacinam uvazovat nad nim, cena 15 500 ale stale mi ide hlavou aj ta toyota auris 1,6 valvematic 132 koni ale u tej je spotreba vyssia asi o 0,7 litra ako u fordika a cena je 16 500 tak fakt neviem...co by ste brali vy? ford sa mi paci cely komplet len sa bojim toho motora po neikolko tisic kilometrov co to spravi....v sobotu este idem na testovacku tej 3008 peugeot ale neviem ten ma neoslovuje mov o dizajnerskej stranke zvnutra
lujza.j
21.03.13,11:12
Ten focus je aky obsah?
danoBA
21.03.13,11:15
je to 1.0 L benzin s turbom
lujza.j
21.03.13,11:30
je to 1.0 L benzin s turbom

Hmmm....nechcem ti do toho kecat som len zena....ale ked som sa nedavno bavila s mojim mechanikom / aj garazovy aj zn.servis/ ze ved to nemoze by v poriadku,ze maly obsah a nadupane kone....povedal,ze nie je to v poriadku predimenzovane....ale emisne kôty splnene...to ze motor tolko nevydrzi je logicke.....ale to ich netrapi....
pre mna stale ta auriska.....si pozri co ti prirodzene logicke obsah na auriske a kone....to mi pride....ze ten motor sa netrpi lebo je to ptimerane, ale pri malom obsahu + velke kone....chudak motor...
ja to vidim takto...nekupila by som si taky maly obsah......a este som tu kdesik citala taku riekanku " ze fordem tam a spatky vlakem";)
dalid
21.03.13,11:38
2 danoBA - no nejako som nikde nanašiel či auto má byť prioritne pre teba na dochádzanie do práce alebo na sťahovanie celej rodiny každý víkend niekam na chatu...
Auto sa vyberá hlavne podľa účelu využitia a až potom by som porovnával motory a dalšie veci. ;)
dalid
21.03.13,11:40
spátky vlakem - hlavne u Fordov s bezklúčovým otváraním to platí dvojnásobne :)
danoBA
21.03.13,14:33
no auto bude sluzit hlavne do mesta a chodenie po meste obcas nejaka dialnica na vylet do obchodov atd, auto bude pre mna a vozit len moju priatelku budem takze tak :)
Martin1310
21.03.13,16:51
Hmmm....nechcem ti do toho kecat som len zena....ale ked som sa nedavno bavila s mojim mechanikom / aj garazovy aj zn.servis/ ze ved to nemoze by v poriadku,ze maly obsah a nadupane kone....povedal,ze nie je to v poriadku predimenzovane....ale emisne kôty splnene...to ze motor tolko nevydrzi je logicke.....ale to ich netrapi....
pre mna stale ta auriska.....si pozri co ti prirodzene logicke obsah na auriske a kone....to mi pride....ze ten motor sa netrpi lebo je to ptimerane, ale pri malom obsahu + velke kone....chudak motor...
ja to vidim takto...nekupila by som si taky maly obsah......a este som tu kdesik citala taku riekanku " ze fordem tam a spatky vlakem";)

V zásade suhlasím ale musím pripomenúť že aj dieslové motory s turbom vydržia menej ako bez neho a tiež tam dnes ide viac o emisie ako o výkon a akosi sa nikto netrápi s tým že vydrží menej.Dnes sa málokedy stane ža auto vydrží dlhšie ako motor večšinou je dôvod na jeho likvidáciu všelikde inde len v motore nie.
drozdm
21.03.13,17:49
auris je fajn len škoda že ked chcu konkurovať europskym autam tak ten priestor je jeho minus čo je zvlaštne lebo japonci maju priestorovo skvele riešene auta
day
21.03.13,18:12
Hmmm....nechcem ti do toho kecat som len zena....ale ked som sa nedavno bavila s mojim mechanikom / aj garazovy aj zn.servis/ ze ved to nemoze by v poriadku,ze maly obsah a nadupane kone....povedal,ze nie je to v poriadku predimenzovane....ale emisne kôty splnene...to ze motor tolko nevydrzi je logicke.....ale to ich netrapi....
pre mna stale ta auriska.....si pozri co ti prirodzene logicke obsah na auriske a kone....to mi pride....ze ten motor sa netrpi lebo je to ptimerane, ale pri malom obsahu + velke kone....chudak motor...
ja to vidim takto...nekupila by som si taky maly obsah......a este som tu kdesik citala taku riekanku " ze fordem tam a spatky vlakem";)

nechcem vam do toho kecat, ale F1 bude mat pod kapotou buduci sezonu motor 1.6 litra s turbom :)
za 16tis € a pre zenu = Nissan Juke
buchač
21.03.13,18:23
nechcem vam do toho kecat, ale F1 bude mat pod kapotou buduci sezonu motor 1.6 litra s turbom :)
za 16tis € a pre zenu = Nissan Juke
...ako pohon na ventiláciu do prilby pilota ??????? :rolleyes:
lujza.j
21.03.13,18:46
nechcem vam do toho kecat, ale F1 bude mat pod kapotou buduci sezonu motor 1.6 litra s turbom :)
za 16tis € a pre zenu = Nissan Juke
moj netror:D
day
21.03.13,18:47
nerozumiem, coo?
dalid
22.03.13,12:01
no auto bude sluzit hlavne do mesta a chodenie po meste obcas nejaka dialnica na vylet do obchodov atd, auto bude pre mna a vozit len moju priatelku budem takze tak :)

Tak potom mám pre teba ideálne autíčko :)

http://www.mini.sk/configurator/index.html?action=vco.selectConfiguration&model=SU31&vgCode=SU31

Kaďže som bol v podobnej sitácii (auto prioritne pre mna, na rodinné presuny máme Schadewerke), ale s výrazne nižším rozpočtom ako píšeš, tak som si pre seba na jazdnie kúpil jazdené Mini :). Neskutočne zábavné auto. ;)
lujza.j
22.03.13,12:22
no ze je to netvor....ale kupila by som si ho:-))))
robertkozich
22.03.13,17:34
Zdravis vas, v blizkej dobe(1-2 mesiace) planujem kupit auto, hlavne kriteria su cena do 20000€, motor naftak min 1,6 objem alebo benzin tiez mnmalne 1,6 objem ale s dobrou spotrebou, kombinovana spotreba do 6l/100km....cenu auta do 20 tisic myslim aj so zimnymi pneu, reg. danou, pzp+ kasko.... Uvazujem realne nad novou toyotou auris 2013 1,6 benzin len ma odradza maly interier na ktory budem casom nadavat ale auto krasne vo vybave co chcem cca 18000 so vsetkym... Druhy variant je peugeot 3008 1,6 alebo 2.0 hdi len u neho ma odradza dizajn ktory mi teda nie je po chuti moc a predsa len je to peugeot, ale spotreba kombinovana 5,5 je prijatelna.... Neviem sa fakt rozhodnut do coho ist... Resp. Nejake ine auticko v takej cene by som bol rad keby ste mi dali nazor... Dakujem :)
No neviem ci si sedel v novom aurise..ale je to o dost vacsie ako stary model...je tam hodne miesta na take auto v tej triede...
robertkozich
22.03.13,17:40
Nandrolon, toto platilo este pred par rokmi. Ja som jazdieval bezne aj o liter s mensou spotrebou ako bola norma, a to som nejazdil pomaly. Dnes jazdim pomalsie ale nie sanca sa dostat do spotreby, a nepoznam nikoho, kto by s novym autom dnes vedel jazdit za normu. Jedine 80 km/hod po dialnici na sestku, motor podtoceny na 1400 ot.

DPF sa da kuchat do Euro 4 ale pri Euro 5 uz rozhodne nie. To bolo take zlate obdobie, ked vyrobcovia davali do aut prve DPF len kvoli marketingu, alebo aby to vyskusali, ale emisnu mnormu mali tie auta este nastavenu tak, ze to v pohode tie motory zvladli aj bez DPF.

Dnes je to uz munulost, EURO 5 znamena pre diesel v podstate nulovu dymivost, to sa neda bez DPF dosiahnut. Ono to DPF ak funguje, tak je naozaj velmi ucinne. Ja ked strcim prst do vyfuku, tak ho vytiahnem uplne cisty.
kazde jedno dpf-ko sa da vykochat ..fyzicky aj softovo.....a ono blbne uplne od novoty....ak jazdis iba mesto dlho tak ti zvysuje spotrebu....a kazi ti spotrebu.....
robertkozich
22.03.13,17:48
Ano, presne tak. Ludia si myslia, ze "mimo mesto" budu mat vzdy nizsiu spotrebu ako v meste. Lenze to by platilo iba, ak by jazdili mix 90km/h a 120 km/h. S rychlostou 130 km/h a vyssimi rychlostami uz ziadna norma nerata.

Ja mam dlhodobo podstatne nizsiu v meste ako mimo mesta. V meste sa snazim jazdit plynulo, casto po dialnicnom obchvate, takze idealnych 90 - 100km/hod, obcas na hlavnych mestskych tahoch, kde je dovolena 70tka.

Ked idem mimo, tak vacsiou po dialnici nad 130, takze tam to uz citit. Nad 140 uz kazdych 10km/hod zvysuje spotrebu o cca liter. hlavne pri kombikoch, ktore maju horsiu aerodynamiku ako limuzina.
noo je tam vela veci od ktorych to zavisi...mam bmw 530de 3liter diesel.....a ked som meral na dialnici isiel som max do 130km vsade som dodrzoval rychlost a spotreba bola 5,6....mam aj fiat bravo 1,9 jtdm podla papieroch ma byt spotreba mesto 6.9...ja mam 6.5...vobec nejazdim na spotrebu....a ked idem 130km 5.5l.... ono v papieroch ta spotreba v meste sa da podliezt..ale horsie je to mimo mesto lebo tam asi ratali okresne cesty ked ides do 90km....ine je ak mas 6 stupnovu prevodovku tam je spotreba pri 130km..cca 4.5l..pri nejakom 2litry....
robertkozich
22.03.13,17:53
Hmmm....nechcem ti do toho kecat som len zena....ale ked som sa nedavno bavila s mojim mechanikom / aj garazovy aj zn.servis/ ze ved to nemoze by v poriadku,ze maly obsah a nadupane kone....povedal,ze nie je to v poriadku predimenzovane....ale emisne kôty splnene...to ze motor tolko nevydrzi je logicke.....ale to ich netrapi....
pre mna stale ta auriska.....si pozri co ti prirodzene logicke obsah na auriske a kone....to mi pride....ze ten motor sa netrpi lebo je to ptimerane, ale pri malom obsahu + velke kone....chudak motor...
ja to vidim takto...nekupila by som si taky maly obsah......a este som tu kdesik citala taku riekanku " ze fordem tam a spatky vlakem";)
Fordacke motory..su o dost niekde inde ako hociktore ine....treba si uvedomit ze do predoslych modelov sa davali motory peugeot a nad obsach 1.8 su uz fordacke...ford je jedna z top znaciek
danoBA
23.03.13,11:33
No mam uz vsetky znacky pozrete aj auta otestovane ale fakt neviem do coho ist
buchač
23.03.13,11:40
mimotemy

Zdravis vas, v blizkej dobe(1-2 mesiace) planujem kupit auto, hlavne kriteria su cena do 20000€,


No mam uz vsetky znacky pozrete aj auta otestovane ale fakt neviem do coho ist
...mať 20 litrov , tak sa znova žením ....:---
danoBA
23.03.13,13:13
najskôr auto, potom svadba :)
lujza.j
23.03.13,16:51
No mam uz vsetky znacky pozrete aj auta otestovane ale fakt neviem do coho ist
http://aktualne.atlas.sk/nejcennejsia-automobilka-je-toyota-skoda-na-40-mieste/ekonomika/firmy/
Indeed
24.03.13,11:59
kde ma thalia dpf ???
Indeed
24.03.13,12:02
..zavisi od vkusu, či dáš naňho pusu, či nakopeš od hnusu...
danoBA
27.03.13,11:23
máte tu niekto skúsenosti s Hyundaiom i30? ci uz starým alebo týmto novým čo je teraz...spotreba, priestor, kufor,, spolahlivost
buchač
27.03.13,11:28
máte tu niekto skúsenosti s Hyundaiom i30? ci uz starým alebo týmto novým čo je teraz...spotreba, priestor, kufor,, spolahlivost
...opýtaj sa môjho zaťa ....:---

Pred Vianocami si kúpil nový ....
Dumal nad Kia Rio a H i30 .....
Dva týždne som ho lámal , nech si Rio nekupuje ....:rolleyes:

Teraz , chlapec neľutuje ...;)
danoBA
27.03.13,11:42
a nieco blizsie mi nevies povedat :rolleyes:
buchač
27.03.13,14:26
máte tu niekto skúsenosti s Hyundaiom i30? ci uz starým alebo týmto novým čo je teraz...spotreba, priestor, kufor,, spolahlivost

a nieco blizsie mi nevies povedat :rolleyes:
...keby som nebol presvedčený o kvalite mašiny , tak ju predsa nedoporučím mladému .....

So všetkým je zatiaľ spokojný ...zvyšok ukáže čas .....
Ja osobne by som šiel do Hyundai ix35 , nakoľko by som ho využil na chalupe .....

Takže asi tak .... podľa uváženia na to a či ono ...
Je na každom , že ako sa rozhodne ....a môže mu hocikto kliny do hlavy trieskať ...
danoBA
27.03.13,14:50
no ix35 mam aj zaujem ale nemozem sa stotoznit s interierom aky tam je v nutri, proste je vidno ze sa to auto vyraba od roku 2009 a je "pozadu" trochu so sucasnymi autami a tiez mam obavu z toho motora 1,7 diesel 116 koni ze ci to je dost, auto hlavne do mesta bude vyuzivane presun za pracou a obcas dialnica...viem ze diesel na kratke trate nei je dobry ale to viem a ratam s problemami do buducna s tym
buchač
27.03.13,17:14
...keby som nebol presvedčený o kvalite mašiny , tak ju predsa nedoporučím mladému .....

So všetkým je zatiaľ spokojný ...zvyšok ukáže čas .....
Ja osobne by som šiel do Hyundai ix35 , nakoľko by som ho využil na chalupe .....

Takže asi tak .... podľa uváženia na to a či ono ...
Je na každom , že ako sa rozhodne ....a môže mu hocikto kliny do hlavy trieskať ...


no ix35 mam aj zaujem ale nemozem sa stotoznit s interierom aky tam je v nutri, proste je vidno ze sa to auto vyraba od roku 2009 a je "pozadu" trochu so sucasnymi autami a tiez mam obavu z toho motora 1,7 diesel 116 koni ze ci to je dost, auto hlavne do mesta bude vyuzivane presun za pracou a obcas dialnica...viem ze diesel na kratke trate nei je dobry ale to viem a ratam s problemami do buducna s tym
No vidíš ...???

Takže rozpitveme dané autá pre majiteľa a ich využitie ...len jednoducho a krátko...

Môj zať potrebuje auto do mesta a preto ma 1,6 benzín ...
Ja zasa sa viac pohybujem mimo mesta...dokonca aj po lesoch - na chalupe ....preto by sa ten tereňák hodil...

Interiér ????
- ešte nevyrobili sériové auto , kde bolo sklbené všetko tak , aby jedincovi vyhoveli ...
- interiér potrebuješ na to , aby si sa kochal ???
- auto je predsa predmet spotreby a nie investícia ...
- na kochanie sú iné veci ........ale na druhej strane chápem , aj ja by som sa kochal ...:---
danoBA
31.03.13,11:43
No ludia uzavrel som vyber na 3. Auta konecne.... Kia sportage 1,7 crdi diesel, nova kia ceed sw 1,6 diesel a novy qashqai 360 1,5 dci diesel... Ak mate aspon s niektorym autom dajte info zakladne spolahlivost , spotreba.... Kia ma laka uz len za 7 rocnu zaruku, qashqai je naopak najkrajsi co zvnutra alebo zvonka ale zaruka 3 roky iba i ked je mozno predlzit na 5 rokov za cca 900€
lujza.j
31.03.13,12:19
No ludia uzavrel som vyber na 3. Auta konecne.... Kia sportage 1,7 crdi diesel, nova kia ceed sw 1,6 diesel a novy qashqai 360 1,5 dci diesel... Ak mate aspon s niektorym autom dajte info zakladne spolahlivost , spotreba.... Kia ma laka uz len za 7 rocnu zaruku, qashqai je naopak najkrajsi co zvnutra alebo zvonka ale zaruka 3 roky iba i ked je mozno predlzit na 5 rokov za cca 900€
qashqai len nie diesel....slaby motor a renaultovy dci ......
danoBA
31.03.13,12:39
No vaham nad tym 360 teraz novy vyjde 18950 len sa bojim spotreby toho benzinu kombinovana 6,2 ale predajca ma uistoval ze pod 7 l sa v meste dostanem
lujza.j
31.03.13,12:59
No vaham nad tym 360 teraz novy vyjde 18950 len sa bojim spotreby toho benzinu kombinovana 6,2 ale predajca ma uistoval ze pod 7 l sa v meste dostanem
No predajca...kukni bud na nejakom nissanackom fore.....alebo po sviatkoch sa opytam....
danoBA
02.04.13,11:21
No vyzera to tak ze sa rozhodnem prekiu sportage 1,7 crdi .... Zajtra idem na testovaciu jazdu jedine ta by ma mohla odradit
lujza.j
02.04.13,15:32
mimotemy júj ty si teda nerozhodný chlap....myslela som že chlap má jasno čo by kúpil....
danoBA
02.04.13,16:03
no rozhodny nerozhodny ...chcem hlavne usetrit co najviac.kazdy den preratvam vsetko, navratnost penazi pri diesly a podobne, tazko to je no a kazdy den zistujem neico nove co mi vadi a podobne no...MIER:)
lujza.j
02.04.13,16:11
no rozhodny nerozhodny ...chcem hlavne usetrit co najviac.kazdy den preratvam vsetko, navratnost penazi pri diesly a podobne, tazko to je no a kazdy den zistujem neico nove co mi vadi a podobne no...MIER:)
ne.... ved mne to je len také smiešne;)....vieš maxi dokonalé asi ked sú neobmedzené lóve:D
lujza.j
02.04.13,16:15
No vaham nad tym 360 teraz novy vyjde 18950 len sa bojim spotreby toho benzinu kombinovana 6,2 ale predajca ma uistoval ze pod 7 l sa v meste dostanem
pýtala som sa na tú spotrebu kaškaj 1,6 benzín....spotreba sedí, chlap povedal, že v pohode vie pod 7..aj...6,5l...
danoBA
04.04.13,08:01
no odjazdene, zajtra idem objednat kiu 1.7crdi, masivne auticko pekne komfortne....vdaka za rady
lujza.j
04.04.13,08:08
no odjazdene, zajtra idem objednat kiu 1.7crdi, masivne auticko pekne komfortne....vdaka za rady

Tak nech ti sluzi k spojoknosti...;)
Heliox
11.04.13,07:17
osobne by som si vybral auto uz s namontovanym lpg,tiez som uvazoval o nafte,ale tie ceny phm uz lepsie nebudu
Indeed
11.04.13,15:57
chevrolety maju veĺmi dobre ceny a motory od GM sa dobre znašaju s plynom..