tulila
13.03.13,14:29
Ahojte chcem poprosiť o radu. Spoločnosť kupila osobny automobil je identifik pre DPH na Slovensku Kupila osobny automobil z Anglicka. Mám k dispozícií len fakturu v mailovej podobe.Na fakture je uvedené len meno FO auto bolo vyrobené asi 9/2012 neviem koľko ma najazdene, pretože fyzicky sa tu ešte nenachádza. Faktura je vystavena 31.1.2013. prosím ako mám postupovať , pomôžte mi.
Mám ho zaradiť do kategorie noveho vozidla ??Mala som v 1/2013 odviesť daň?? 20%???



Dakujem
Tweety
13.03.13,14:31
Predtým, než začneš uvažovať o tom, čo a ako účtovať, musím napísať, že faktúra nemôže byť na meno FO ak ide o PO.
tulila
13.03.13,14:41
Prepač zle som sa vyjadrila na faktúre je uvedena naša spoločnost ako kupujúca a z Anglicka kupujeme od FO
martinez
13.03.13,22:27
Skumaj ci sa jedna o novy dopravny prostriedok. Novy dopravny prostriedok je definovany v §11,12...vozdidlo mladsie ako 6 mesiacov od uvedenia do prevadzky ALEBO nema najazdenych viac ako 6000km. Alternativy :
1/ ak sa jedna o novy dopravny prostriedok, musite odviest dph do slovenskeho statneho rozpoctu bez ohladu na to, kto je dodavatelom, t.j. ci fyzicka osoba alebo firma, registrovana ci neregistrovane pre dph, zelena ci modra.
2/ak sa nejedna sa o novy dopravny prostriedok, tak ide o klasicky tovar. V tomto pripade je potrebne skumat, ci nadobudnutie tohto tovaru z ineho clenskeho statu je predmetom dane. Kedze nie je splnena podmienky §11,2,b tzn.ze dodavatelom nie je osoba identifikovana pre dan v inom clenskom state, nadobudnutie tohto dopravneho prostriedku nie predmetom slovenskej DPH.
tulila
14.03.13,06:51
Dakujem Ti veľmi pekne :) Takže ak mám na faktúre uvedené dátum výroby 9/2012 dátum na fakture je 31.1.2013 zaplatilisme zalohu z faktúry 3800. je marec a vozidlo ešte nedorazilo.Ja počitam od 9/2012do 31.1.2013 čo jsú 4 mesiace takže som splnila podmienku nového vozidla a musim odviesť daň?? Daň odvediem normalne 20% v danovom priznaní DPH v ktorom riadku??

Dakujem za odpoveď
nika.sum
16.03.13,15:40
Ahoj, ak sa jedna o kupu ojazdeneho motoroveho vozidla (vlatne navesu) z EU firmou - platitelom dph, ide o klasicke nadobudnutie, ked som spravne pochopila. Je nejaka povinnost aj taketo vozidlo ohasovat na DU do 8 dni?