Roman1
06.03.06,14:21
Zamestnanci boli na školení - vodiči, kde im bolo zabezpečené bezplatné stravovanie (raňajky, obed, večera) a ubytovanie. Strava bola o 50 Sk vyššia ako je nárok na cestovné náhrady v rozsahu nad 18 hodín. Je to daňovo neuzaný náklad??
HUPKA64
06.03.06,15:19
Ja si myslím, že áno. Ak zamestnanci donesnú daňový doklad, kde bude všetko uvedené, tak by nemal byť problém. Bolo by vhodné vypracovať vnútorný predpis o cestovných náhradách, ak chcete dať nejaký limit na výdavky týkajúce sa služobných ciest.
Ak ste doteraz nevypracovali túto smernicu, tak by ste im mali preplatiť výdavky zo služobnej cesty v plnej výške. Samozrejme na stravné "diéty" nemajú nárok, ak je zabezpečené celodenné stravovanie. Nutné pozrieť zákon o cestovných náhradách č. 283/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov, zákon číslo 530/2004 Z.z. konkrétne § 5.
Vladimír Ozimý
07.03.06,16:46
ahojte kamarati, no potreboval by som sa uistit ako vypisat cestovný príkaz k zivnostnikovi ktorý pracoval v CR....stavebne prace a bol tam napr. tyzden alebo dva sustavne...pocast toho sustavneho pobytu ste napisali skratka datum prichodu 15.10. - datum odchodu 25.10. alebo ste to nejak rozpisovali na dni dakujem......mam stavebni dennik kde ma napisane presne dni ako tam bol kedze nema cestovne lebo ho vzdy bral niekto znamy a tak...(dufam ze ked ma napisane ze robil od 6:00 do 17:00 hod vykonaval pracu tak aj tak sa berie cely den v zahranici kedze tam spal.