Letko
13.03.13,19:08
Huraaaaa :)
19empty19
13.03.13,18:17
Konečne
aktaK
13.03.13,18:19
zmení sa niečo?
jahoszmsk
13.03.13,18:32
už zajtra bude lepšie?
Tweety
13.03.13,18:35
Huraaaaa :)
Tipujem, že zvolili Taliana.
Letko
13.03.13,18:37
už zajtra bude lepšie?

Uz teraz je :)
buchač
13.03.13,18:50
Tipujem, že zvolili Taliana.
Tvrdím , že tohoto zvolili ....kardinál Peter Kodwo Appiah Turkson z Ghany...
Celkom sympatický na pohľad ...;)

http://img.ihned.cz/attachment.php/380/45892380/8AgP3uiGq15Fha4MyVxw0mOsnLHkJ9Br/turkson_s.png
Tweety
13.03.13,18:56
Tvrdím , že tohoto zvolili ....kardinál Peter Kodwo Appiah Turkson z Ghany...
Celkom sympatický na pohľad ...;)

http://img.ihned.cz/attachment.php/380/45892380/8AgP3uiGq15Fha4MyVxw0mOsnLHkJ9Br/turkson_s.png
To áno, je sympaťák, ale neviem, či na takého ešte nie je priskoro. Čoskoro by sme mali vedieť meno pontifika.
mattto
13.03.13,18:58
bude lacnejší chlieb? :) všetko to je divadielko pre lúzu
Tweety
13.03.13,18:59
bude lacnejší chlieb? :) všetko to je divadielko pre lúzu
To nie je o tom, či bude chlieb lacnejší. Nielen chlebom je človek živý.
jahoszmsk
13.03.13,19:01
To nie je o tom, či bude chlieb lacnejší. Nie len chlebom je človek živý.


hm, možno treba pozrieť sem tam aj noviny, že čo sa vlastne deje v cirkvi "pod pokrievkou".
mattto
13.03.13,19:01
To nie je o tom, či bude chlieb lacnejší, to je o inom. Nie len chlebom je človek živý.

veď vravím divadielko a kardináli v gaysaunách sa na ovečkách smejú, ako sa im skladajú na pohodlný život :D
Letko
13.03.13,19:02
bude lacnejší chlieb? :) všetko to je divadielko pre lúzu

Neurazaj.
Ľubomír
13.03.13,19:07
?
Tweety
13.03.13,19:07
hm, možno treba pozrieť sem tam aj noviny, že čo sa vlastne deje v cirkvi "pod pokrievkou".
A máš dojem, že nečítam? Pod pokrievkou sa niečo deje aj u každého doma, v politike, ... nielen v cirkvi. Zlé skutky sú rovnako zlé všade.
mattto
13.03.13,19:11
A máš dojem, že nečítam? Pod pokrievkou sa niečo deje aj u každého doma, v politike, ... nielen v cirkvi. Zlé skutky sú rovnako zlé všade.

nie je to rovnaké, len cirkev sa stavia do polohy morálnej autority, ktorá má právo rozhodovať o životoch ľudí (kondómy, eutanázia, zväzky homosexuálov...) a ešte si za to necháva veľmi štedro platiť
jahoszmsk
13.03.13,19:13
hm, asik stávkové kancelárie zarobili...
Mila123
13.03.13,19:17
František I. je tu....argentínčan je
Tweety
13.03.13,19:17
nie je to rovnaké, len cirkev sa stavia do polohy morálnej autority, ktorá má právo rozhodovať o životoch ľudí (kondómy, eutanázia, zväzky homosexuálov...) a ešte si za to necháva veľmi štedro platiť
Tu by sa dalo polemizovať, veď aj vlády rozhodujú o živote svojich občanov a tiež si dávajú štedro platiť....
jahoszmsk
13.03.13,19:18
cirkev sa stavia do polohy morálnej autority, no ale na druhej strane, ak by nebola cirkev a by jej cca neviem koľko percent ľudí na Zemi neverilo, nerešpektovalo ju ako naozajstnú autoritu, že niektoré veci proste by sa nemali robiť, tak by všade asik vzrástla nejaká tá anarchia a kriminalita... čiže podľa mna je cirkev potrebná. tak ako v Rusku je potrebný silný prezident.
aktaK
13.03.13,19:22
220870
13.03.13,19:23
Argentínčan ..... asi maradona.
avalik
13.03.13,19:25
wikipediia uz aktualizovala stranku http://en.wikipedia.org/wiki/Jorge_Bergoglio
ewita888
13.03.13,19:27
celkom je sympatický..
mattto
13.03.13,19:32
Tu by sa dalo polemizovať, veď aj vlády rozhodujú o živote svojich občanov a tiež si dávajú štedro platiť....

pri vláde máš aspoň nádej, že keď ich nebudeš voliť, odídu, pri cirkvi nie, tá je prisatá ako pijavica už stovky rokov
mattto
13.03.13,19:34
cirkev sa stavia do polohy morálnej autority, no ale na druhej strane, ak by nebola cirkev a by jej cca neviem koľko percent ľudí na Zemi neverilo, nerešpektovalo ju ako naozajstnú autoritu, že niektoré veci proste by sa nemali robiť, tak by všade asik vzrástla nejaká tá anarchia a kriminalita... čiže podľa mna je cirkev potrebná. tak ako v Rusku je potrebný silný prezident.

nemyslím, už nie je stredovek, ľudia tomu už neveria, mexické drogové kartely sú veľmi pobožné, ale to im nebráni rezať hlavy nevinným ľudom zaživa
Tweety
13.03.13,19:42
pri vláde máš aspoň nádej, že keď ich nebudeš voliť, odídu, pri cirkvi nie, tá je prisatá ako pijavica už stovky rokov
SI si istý? Túto vládu som nevolila a ako povedal mr. F. je odsúdená na vládnutie až do konca.
Tweety
13.03.13,19:45
celkom je sympatický..
Len verím, že kardináli dobre zvolili.
misomiso
13.03.13,19:46
nemyslím, už nie je stredovek, ľudia tomu už neveria, mexické drogové kartely sú veľmi pobožné, ale to im nebráni rezať hlavy nevinným ľudom zaživa

To je pre mna naozaj novinka, ze su pobozne :)
Tweety
13.03.13,19:47
To, že kardináli zvolili pápeža, ešte neznamená, že ho Gašparovič vymenuje.....;) :---

http://www.porada.sk/t11047-p730-srandicky.html#post2275382
Aj to, veď už len to meno, ktoré si musí zapamätať ALe je to dobre, že ho nemusí vymenovať, zas by sa musel len vyhovárať.:rolleyes:
mattto
13.03.13,19:48
SI si istý? Túto vládu som nevolila a ako povedal mr. F. je odsúdená na vládnutie až do konca.

ale veľa ľudí áno (bohužiaľ), to je demokracia - rozhoduje väčšina. Skús nahodiť tému demokracie v cirkvi, staré dogmy nepustia
misomiso
13.03.13,19:49
bude lacnejší chlieb?

Mozno aj.

Ak si si vsimol, Svaty otec, aj ten, ktory nedavno odstupil sa niekolko raz vyslovil velmi zretelne za stieranie velkych socialnych rozdielov a za solidaritu s chudobnymi. Tiez za respektovanie moralnych zasad, a to aj v podnikani.

Si si isty ze vies, kolko by stal chlieb, keby nejestvovalo Krestanstvo?
korela
13.03.13,19:50
Keďže Taliani si veľmi priali mať pápeža zo svojich radov, budú aspoň čiastočne spokojní, má ich pôvod a v Argentíne žije z celkového počtu prisťahovaného obyvateľstva asi 36% Talianov.
(29% Španieli, 3- 4 % Nemci, Poliaci, Chorváti ...)
mattto
13.03.13,19:53
To je pre mna naozaj novinka, ze su pobozne :)

napr.: Modestly affixed to the church's entrance is a bronze plaque praising the the project's sole benefactor, Heriberto Lazcano, a man described as a "proud and committed Christian." But as it turns out, Lazcano is more than a devout Catholic. He's also one of the most feared and vicious drug lords in the country—a gangster who's earned world-wide notoriety as the head of one of Mexico's most ruthless drug cartels

http://www.thefix.com/content/catholic-church-mexico-accused-taking-drug-money
misomiso
13.03.13,19:56
napr.: Modestly affixed to the church's entrance is a bronze plaque praising the the project's sole benefactor, Heriberto Lazcano, a man described as a "proud and committed Christian." But as it turns out, Lazcano is more than a devout Catholic. He's also one of the most feared and vicious drug lords in the country—a gangster who's earned world-wide notoriety as the head of one of Mexico's most ruthless drug cartels

http://www.thefix.com/content/catholic-church-mexico-accused-taking-drug-money

Ze sem davas vobec taketo blaboly. Ja sa mozem oznacit za "proud and committed communist" - napriklad.
mattto
13.03.13,19:58
Mozno aj.

Ak si si vsimol, Svaty otec, aj ten, ktory nedavno odstupil sa niekolko raz vyslovil velmi zretelne za stieranie velkych socialnych rozdielov a za solidaritu s chudobnymi. Tiez za respektovanie moralnych zasad, a to aj v podnikani.

Si si isty ze vies, kolko by stal chlieb, keby nejestvovalo Krestanstvo?

povedal pápež oblečený v rúne a ovešaný zlatom, za ktoré by africká dedina kúpila potraviny na rok, naozaj slová nestačia. Niet väčšieho dôkazu úprimnej viery, ako "prechádzka" v 300 tis. mercedese s 6cm nepriestrelným sklom :D
mattto
13.03.13,20:00
Ze sem davas vobec taketo blaboly. Ja sa mozem oznacit za "proud and committed communist" - napriklad.

samozrejme, je to blábol, lebo sa to nezhoduje s tvojim názorom :) fotku tej bronzovej tabule si môžeš vygoogliť, existuje
misomiso
13.03.13,20:07
samozrejme, je to blábol, lebo sa to nezhoduje s tvojim názorom :) fotku tej bronzovej tabule si môžeš vygoogliť, existuje

No a co tym chces dokazat? Nejaka tabula dokazuje niekho vieru? To snad nie :)
misomiso
13.03.13,20:08
povedal pápež oblečený v rúne a ovešaný zlatom, za ktoré by africká dedina kúpila potraviny na rok, naozaj slová nestačia. Niet väčšieho dôkazu úprimnej viery, ako "prechádzka" v 300 tis. mercedese s 6cm nepriestrelným sklom :D

Vsetci vieme, preco to nepriestrelne sklo, ved snad pozname trocha historiu, aspon tu nedavnu. Pred par rokmi ziadne nepriestrelne sklo nebolo.
mattto
13.03.13,20:12
No a co tym chces dokazat? Nejaka tabula dokazuje niekho vieru? To snad nie :)

dokazuje to, že hlava drogového kartelu, ktorá bola zastrelená v prestrelke s armádou, bola nábožensky založená, podporovala cirkev v Mexiku, ktorá od neho s veľkou radosťou prijímala peniaze, lebo cirkvi krvavé peniaze, žiadne peniaze, nevadia. A ešte mu dali vyrobiť peknú pamätnú tabuľu. Mať na kostole pamätnú tabuľu napr. takého Mengeleho, Hitlera, Pol Pota? Prečo nie? Pre cirkev žiaden problém :D
buchač
13.03.13,20:14
...hm ...........zato zlata habadej ......a neúrekom .....a stáročia !!!
lujza.j
13.03.13,20:18
mattto
13.03.13,20:19
Vsetci vieme, preco to nepriestrelne sklo, ved snad pozname trocha historiu, aspon tu nedavnu. Pred par rokmi ziadne nepriestrelne sklo nebolo.

zameriavaš sa na to nepodstatné, skús niečo k tomu zlatu a hrabaniu majetkov, za ktoré by potraviny nasýtili hladujúcich. Už nemusí mať cirkev iba toľko, aby prežila, žiadne sľuby skromnosti... Viem, že sa nebavíme o právoslávnej, ale fotka Kirila s hodinkami za 30 tis. pred photoshopom, ale veď klamať je hriech :D http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02186/Kirill-Miss-Watch_2186482b.jpg
korela
13.03.13,20:21
nemyslím, už nie je stredovek, ľudia tomu už neveria, mexické drogové kartely sú veľmi pobožné, ale to im nebráni rezať hlavy nevinným ľudom zaživamimotemy

Nechcem znesväcovať tento významný okamih, ale nemusel si zachádzať až tak ďaleko, keď som si prečítala tvoj príspevok, tak je zaujímavé, že mi to asociovalo kolísku organizovanej zločinnosti práve v tejto juhoeurópskej krajine, teda aspoň čo sa západného sveta týka.
Zvláštne. Dva extrémy. Napriek všetkým okolnostiam.
Stanislav 1975
13.03.13,20:24
Modlime sa k Pánovi...
buchač
13.03.13,20:26
تَكْبِير...
Dáša_
13.03.13,20:30
Prvý dojem je super - to nebolo hrané, pokora je hlboko v tomto človeku.
osky
13.03.13,20:30
nepripomina vam tento novy papez tosku Wojtylu?
posobi rovnako pokorne a kajuco.nech mu Boh zehnna.ja olitiku nariesim-ziadnu ani tu krestansku.
ak mam vieru,Kristus ju vidi a ostatne ma az tak nezaujima.
zakryvat svoje hriechy prehreskami predstavenych Cirkvy-to nepotrebujem.:-)
osky
13.03.13,20:32
preco sa kazda tema zvrhne na kritizovanie...ja uz neviem.
misomiso
13.03.13,20:34
Pretoze je prijmne poliecit si vlastne svedomie poukazovanim na chyby inych. Ak budem mat neciste svedomie, pretoze som zobral 100 EUR do vacku, tak budem kricat pred vsetkymi, aj pred sebou samym - "pozrite, Gorila - hrozne"-
Dáša_
13.03.13,20:41
Inak, sranda, keď som hľadala, kto to vlastne je :) , tak som našla článok spred minulej voľby http://www.krestandnes.cz/article/pocet-kandidatov-na-papeza-sa-rozsiruje/653.htm tam bol favorizovaný už vtedy
mattto
13.03.13,20:42
Pretoze je prijmne poliecit si vlastne svedomie poukazovanim na chyby inych. Ak budem mat neciste svedomie, pretoze som zobral 100 EUR do vacku, tak budem kricat pred vsetkymi, aj pred sebou samym - "pozrite, Gorila - hrozne"-

zaujímavo nezmyselný argument :) každý, kto poukazuje na porušovanie zákonov ostatných, ich sám porušuje? Podľa tvojej logiky teda pápež kritizovaním ostatných, sa sám dopúšťa hriechov? :) Povedz napr. obetiam sexuálneho zneužívania, ktoré sa ozývajú a kritizujú cirkev, že to robia, aby si "poliečili vlastné svedomie." CHORÝ NÁZOR
misomiso
13.03.13,20:50
zaujímavo nezmyselný argument :) každý, kto poukazuje na porušovanie zákonov ostatných, ich sám porušuje? Podľa tvojej logiky teda pápež kritizovaním ostatných, sa sám dopúšťa hriechov? :) Povedz napr. obetiam sexuálneho zneužívania, ktoré sa ozývajú a kritizujú cirkev, že to robia, aby si "poliečili vlastné svedomie." CHORÝ NÁZOR

Ale ved to je v poriadku, mne vadia tie veci v cirkvi rovnako ako tebe. Lenze vidim aj to, co dobre robi cirkev a sam sa snazim konat dobro a nie stale roztrubovat na vsetky strany tie pochybenia, ktore su dokonca casto vdacne zvelicovane novinarmi.

Prave pred par dnami som sem niekde daval link na clanok, ktory bol o tom, ze sa nejaka organizacie nakoniec ospravedlnovala US cirkvi za krive a vykonstruovane obvinenia.

Ak zistim, ze nejaky konkretny knaz zneuziva deti alebo kradne majetok, tak prve co urobim, ze pojdem na policiu podat trestne oznamenie. O tom nemusis pochybovat. Staci to to takto?
mattto
13.03.13,20:56
Ale ved to je v poriadku, mne vadia tie veci v cirkvi rovnako ako tebe. Lenze vidim aj to, co dobre robi cirkev a sam sa snazim konat dobro a nie stale roztrubovat na vsetky strany tie pochybenia, ktore su dokonca casto vdacne zvelicovane novinarmi.

Prave pred par dnami som sem niekde daval link na clanok, ktory bol o tom, ze sa nejaka organizacie nakoniec ospravedlnovala US cirkvi za krive a vykonstruovane obvinenia.

Ak zistim, ze nejaky konkretny knaz zneuziva deti alebo kradne majetok, tak prve co urobim, ze pojdem na policiu podat trestne oznamenie. O tom nemusis pochybovat. Staci to to takto?

Ja tu vôbec nie som, aby som bral cirkev na pranier :) Len mi je smiešne, keď niekto ospevuje a zastáva sa najväčšej zločineckej organizácie všetkých čias
misomiso
13.03.13,20:58
Ja tu vôbec nie som, aby som bral cirkev na pranier :) Len mi je smiešne, keď niekto ospevuje a zastáva sa najväčšej zločineckej organizácie všetkých čias

No je to smutne, ze to takto vidis, evidentne si neprenikol velmi do podstaty, ale to tu ja nezmenim, kazdy si utvara svoje nazory sam.
mattto
13.03.13,21:25
No je to smutne, ze to takto vidis, evidentne si neprenikol velmi do podstaty, ale to tu ja nezmenim, kazdy si utvara svoje nazory sam.

čo je podstatou cirkvi?
Stanislav 1975
13.03.13,21:36
mimotemy


Verejná otázka pre kukučku ...

add. 1 - klik na vyriešené
add. 2 - neužitočné (1)

Môžem sa opýtať na tie dôvody ???
- že som tých zbrojnošov dal ???
- že sa menovaná urazila ohľadom nejakého pána premiéra F. , na ktorého každý normálny jedinec na Slovensku nadáva ???
- že mám pravdu ???
- že .....????
buchy, takže mi to tak vyplýva že ja som das nenormalnischen ?:D
buchač
13.03.13,21:44
buchy, takže mi to tak vyplýva že ja som das nenormalnischen ?:D
...odpoviem Ti inde .....prečítaj si ...;)
kukučka
13.03.13,21:48
už som ti to písala - si vulgárny
a ešte doplním: často namiesto argumentov používaš posmešky a tým odrádzaš ľudí pokračovať v témach
niko.presov
13.03.13,21:55
Zelam Papezovi pevne zdravie, jasnu mysel a vela, vela sil v boji so "zlom", v kazdom smere.
niko.presov
13.03.13,21:59
Myslim, ze v ramci slusnosti by sa malo par prispevkov odstranit, nemyslite?
kukučka
13.03.13,22:04
Zase prekrúcaš, použil si čechizmus, do prilieb sa nedymí...ale je zbytočné pokračovať, usvedčil si sa sám. :mee:
avalik
13.03.13,22:04
ty si tu cenzor? ... do temy si neprispela ale zatvarat a neuzitocne davat vies ... ak mas alergiu na niektoreho poradaka daj si ho do ignore listu
kukučka
13.03.13,22:06
A teraz by ma už len zaujímalo, či si ten príspevok vymazal sám, alebo to bol zásah moderátora?
buchač
13.03.13,22:12
A teraz by ma už len zaujímalo, či si ten príspevok vymazal sám, alebo to bol zásah moderátora?
Sám .........ešte mám zdravý rozum a nemienim sa vypravdovávať ...

Cogito, ergo sum....
niko.presov
13.03.13,22:15
Prepacte, nevadi vam dvom, ze tato tema bola zalozena na to, aby sa tu pisalo o volbe Papeza? Nemate inu moznost vymeny tych nezmyslov?
alabut
13.03.13,22:15
Nech ho slak trafi do roka. :-)
alabut
13.03.13,22:47
Pri citani tejto temy mam dojem, ze keby Kristus opat navstivil Zem, tak tlupa krestanov ho znova ukrizuje, ani zidov netreba. :-)
Letko
14.03.13,05:12
dokazuje to, že hlava drogového kartelu, ktorá bola zastrelená v prestrelke s armádou, bola nábožensky založená, podporovala cirkev v Mexiku, ktorá od neho s veľkou radosťou prijímala peniaze, lebo cirkvi krvavé peniaze, žiadne peniaze, nevadia. A ešte mu dali vyrobiť peknú pamätnú tabuľu. Mať na kostole pamätnú tabuľu napr. takého Mengeleho, Hitlera, Pol Pota? Prečo nie? Pre cirkev žiaden problém :D

Načo sa obúvaš do cirkvi? Kto verí, toho nepresvedčíš. A čo tak osoby v našom žargóne zvané "ľudze na čechoch", politici, úžerníci, kupliari, mafiáni... ktorí okrem iných majú u nás v rukách "krvavé" peniaze?
Letko
14.03.13,05:21
Alabut, nie je kresťan ako kresťan.
Andre1983
14.03.13,05:47
Neverím, že k tejto banálnej téme je 7 strán príspevkov. Keby vyšla správa, že od zajtra sme súčasťou Ruska, asi ani vtedy by tu toľko príspevkov nebolo ...
Letko
14.03.13,05:53
Andre, pre kresťanov to nie je banálna téma.
Andre1983
14.03.13,06:08
Letko, ja viem, ale pre ľudí je to nepodstatné, chleba lacnejší nebude a či tam sedí Janko, alebo Paľko, nič to nemení na fakte, že je to len hlava štátu, nič viac, nič menej ... akurát má miesto kravaty pod krkom čapicu na hlave :-))
Tweety
14.03.13,07:12
Moje prvé slovaá boli, že je tomu tak
Tweety
14.03.13,07:12
Veľká podoba na Jána Pavla II.
katka 23
14.03.13,07:57
Vďaka Ti Bože Otče Všemohúci, že si nám daroval nového pápeža Františka , vďaka Ti za jeho pokoru, otvorenosť a lásku, vďaka Ti za to že Ty si mu dal silu aby prijal túto ťažkú úlohu viesť Cirkev, daj mu silu Ducha Svätého aby viedol tento svet správnym smerom.
Živ Bože Otca Svätého námestníka Kristovho.
Mňa veľmi oslovilo gesto Svätého Otca, keď nás vyzval aby sme mu najprv my udelili požehnanie až potom požehnal on nás , teším sa že máme takého pápeža.
Tweety
14.03.13,08:07
súhlas, len jedno upresnenie pápešž prijal meno František bez číslice
Letko
14.03.13,08:08
Andre, nemôžem s tebou tak celkom súhlasiť. Jedine, že konkretizuješ okruh ľudí, o ktorých píšeš.
katka 23
14.03.13,08:17
neviem TV LUX povedala I., ak to tak nie je ospravedlňujem sa , ale myslím si že je prvý pápež ktorý prijal meno František, ak nie opravte ma
misomiso
14.03.13,09:02
Bezvyznamna tema? Tak potom sa nevyznate ani do politiky, ked tvrdite, ze osoba Svateho otca nema ziaden vplyv na nas kazdodenny zivot. Ma obrovsky, aj na zivot toho posledneho rolnika niekde v Afrike, a urcite aj na cenu chleba v Lidli. Na svete vsetko so vsetkym suvisi. Keby neprisiel Jan Pavol II, pravdepodobne by sme stale skladali skusky z Marxizmu Laninizmu a stali v radoch na babany.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/295991-papez-odjel-autobusem-jmeno-ma-podle-ochrance-chudych-frantiska-z-assisi.html

Pre tych, ktori vycitaju Cirkvi chamtovit a okazalost...
osky
14.03.13,09:46
vlastne svedomie neoklames-nikdy!
osky
14.03.13,09:51
Ja tu vôbec nie som, aby som bral cirkev na pranier :) Len mi je smiešne, keď niekto ospevuje a zastáva sa najväčšej zločineckej organizácie všetkých čias

to snad nemyslis vazne ???
ty nepozeras telku-hitler,komunizmus,probley so severnou koreou,syria,irak,pakistan...Gorila,koncentracne tabory....drogy,prostitucia a mafia...vrazdy...
mas na vyber tisice hroznych veci a ty za tu najohavnejsiu oznacis Cirkev...
kto chce kam,pomozme mu tam-ale ja by som skor takto:nech ti Pan Boh odpusti a kiez by sa ti uz konecne dal poznat...
osky
14.03.13,09:54
ja fandim novemu papezovi.dnes som bola rano v Stefanskom Dome vo Viedni.chodil tam pan s dakeho radio a hned ako prvu ,co cert nechcel :-)...pristavil mna.
prave som bola v rozjimani,chcela som ist na spoved.ale smiesna jeho otazka:
co ocakavate od neho-AKE ZMENY?

nuz ake zmeny-pravdepodobne ziadne.
odpovedala som-10 bozich prikazani bolo a bude.tie platia vzdy,nech by bol ktokolvek papezom.kazdy caka zmeny...co ma zmenit?to co nam bolo dane Kristom?....
Dáša_
14.03.13,10:13
ja fandim novemu papezovi.dnes som bola rano v Stefanskom Dome vo Viedni.chodil tam pan s dakeho radio a hned ako prvu ,co cert nechcel :-)...pristavil mna.
prave som bola v rozjimani,chcela som ist na spoved.ale smiesna jeho otazka:
co ocakavate od neho-AKE ZMENY?

nuz ake zmeny-pravdepodobne ziadne.
odpovedala som-10 bozich prikazani bolo a bude.tie platia vzdy,nech by bol ktokolvek papezom.kazdy caka zmeny...co ma zmenit?to co nam bolo dane Kristom?....


http://www.youtube.com/watch?v=RwS9umpEkvs&feature=share

mas pravdu, viera tych, co veria v srdci sa nezmeni. To ostatne je len vonkajsie. Aj keď je super, keď možeš mať z viery aj radostný pocit. A nie neustále strašenie a čierny tmáry :)
Tweety
14.03.13,10:14
Excise Duty
14.03.13,10:23
Vďaka Ti Bože Otče Všemohúci, že si nám daroval nového pápeža Františka I., vďaka Ti za jeho pokoru, otvorenosť a lásku, vďaka Ti za to že Ty si mu dal silu aby prijal túto ťažkú úlohu viesť Cirkev, daj mu silu Ducha Svätého aby viedol tento svet správnym smerom.
Živ Bože Otca Svätého námestníka Kristovho.
Mňa veľmi oslovilo gesto Svätého Otca, keď nás vyzval aby sme mu najprv my udelili požehnanie až potom požehnal on nás , teším sa že máme takého pápeža.
Katka, Františka I. budeme mať až vtedy, keď bude v budúcnosti pápež František II. Takže zatiaľ je to pápež, ktorý si zvolil meno František.
http://www.vaticanstate.va/content/vaticanstate/en.html
misomiso
14.03.13,10:29
ja fandim novemu papezovi.dnes som bola rano v Stefanskom Dome vo Viedni.chodil tam pan s dakeho radio a hned ako prvu ,co cert nechcel :-)...pristavil mna.
prave som bola v rozjimani,chcela som ist na spoved.ale smiesna jeho otazka:
co ocakavate od neho-AKE ZMENY?

nuz ake zmeny-pravdepodobne ziadne.
odpovedala som-10 bozich prikazani bolo a bude.tie platia vzdy,nech by bol ktokolvek papezom.kazdy caka zmeny...co ma zmenit?to co nam bolo dane Kristom?....

Osky, to co bolo dane Kristom treba aj vediet interpretovat. Napriklad v case Krista nebol internet ani burzy ani ekologicke hrozby, takze k tymto veciam logicky nemame vela detailnych usmerneni. Su tak urcite linie a principy, no tie treba vediet uviest do praxe.

Mna dost zmnepokijuje toto:

http://www.sme.sk/c/6732769/katolicky-svet-sa-otvara-slovenski-biskupi-idu-opacne.html

To je naozaj pruser. Knazi su na to, aby sirili bozie slovo a nauku. Ked dnes jestvuju sirsie moznosti sirenia slova, ako len z kazatelnic pre 150 ludi,l tak by mala Cirkev skakat od radosti a tieto kanaly nalazite vyuzivat. Nia cenzurovat a zakazovat sa vyjadrovat vlastnym knazom. Toto je uplne katastrofa. Dost mi to pripomina obdobie, ked v ZSSR nastupila s Gorbacovom Perestrojka, no nasi strannicki funkcionari sa este tri roky tvarili, ze nic nepocuju a nevidia. Este aj o Perestroje bolo zakazane otvorene diskutovat. Pamatam sa ze to vysvetlovali frazou "Nie vsetky principy su medzinarodne prenositelne, nebudeme vsetko slepo prijmat ani zo ZSSR"

Toto vyzera uplne rovnako. Nastupil zrejme konecne skromnejsi, spravodlivejsi a modernejsi papez, tak je tu okamzita snaha zabetonovat stare moresy, aspon na Slovensku - bohuzial...
Dáša_
14.03.13,10:33
Mna dost zmnepokijuje toto:

http://www.sme.sk/c/6732769/katolicky-svet-sa-otvara-slovenski-biskupi-idu-opacne.html

To je naozaj pruser. Knazi su na to, aby sirili bozie slovo a nauku. Ked dnes jestvuju sirsie moznosti sirenia slova, ako len z kazatelnic pre 150 ludi,l tak by mala Cirkev skakat od radosti a tieto kanaly nalazite vyuzivat. Nia cenzurovat a zakazovat sa vyjadrovat vlastnym knazom. Toto je uplne katastrofa. Dost mi to pripomina obdobie, ked v ZSSR nastupila s Gorbacovom Perestrojka, no nasi strannicki funkcionari sa este tri roky tvarili, ze nic nepocuju a nevidia. Este aj o Perestroje bolo zakazane otvorene diskutovat. Pamatam sa ze to vysvetlovali frazou "Nie vsetky principy su medzinarodne prenositelne, nebudeme vsetko slepo prijmat ani zo ZSSR"

Toto vyzera uplne rovnako. Nastupil zrejme konecne skromnejsi, spravodlivejsi a modernejsi papez, tak je tu okamzita snaha zabetonovat stare moresy, aspon na Slovensku - bohuzial...

ja mam pocit, ze ten zakaz stihli dat este pred volbou :) Tu este len spracuvaju :)
Letko
14.03.13,10:35
Kukučka a Wagner - prečo klikáte na "vyriešené"? Veď pápež ešte nezomrel.
misomiso
14.03.13,10:47
ja mam pocit, ze ten zakaz stihli dat este pred volbou :) Tu este len spracuvaju :)

No iste uz pocas volby mali poniektori v gatiach. Papez, ktory sa nechal uviest do omylu a podpisal im napr, odvolanle Bezaka je odrazu prec, preto ta strata komfortu a obavy.
Tweety
14.03.13,10:54
No iste uz pocas volby mali poniektori v gatiach. Papez, ktory sa nechal uviest do omylu a podpisal im napr, odvolanle Bezaka je odrazu prec, preto ta strata komfortu a obavy.
Môj osobný názor je, že pri odvolaní Bezáka pápeža obišli alebo mu podsunuli nie celkom korektné informácie.
buchač
14.03.13,10:54
...hm .................??????
Letko
14.03.13,11:02
Ako keby som povedal: Narodil sa mi syn, tak sa teším ja aj s celou rodinou,... Vyriešené to nemôže byť, lebo tešiť sa budem aj o 20 rokov.
alabut
14.03.13,12:30
CO vam treba? Krista, ci papeza? :-)
alabut
14.03.13,12:32
Len Vatikan s Rimom ... 12,5 mld €, co tu spriadas o chudobe? :-)
alabut
14.03.13,12:33
Severna Korea je doma, co tam hladaju krestanske kurvy? :-)
alabut
14.03.13,12:34
Ani tebe netreba boha a Krista, vystacis si s papezom. :-)
alabut
14.03.13,12:35
ASpon raz sa za teba nemusim hambit. :-)
alabut
14.03.13,12:37
Len sa z tej novej opice nepototo, Jezisko je furt ten isty, ci nie? :-)
Tweety
14.03.13,12:39
Len sa z tej novej opice nepototo, Jezisko je furt ten isty, ci nie? :-)
Alabutko, nebuď taký protivný a neurážaj. A myslíš si, že tým, že budeš dávať neužitočné, si vykompenzuješ niečo?
alabut
14.03.13,12:55
Tetuska, su aj krajsie veci na svete, len si precitaj biblosku. :-)
Tweety
14.03.13,12:58
Tetuska, su aj krajsie veci na svete, len si precitaj biblosku. :-)
Nie som ti žiadna tetuška. A knihu kníh poznám, tak nepoučuj.
alabut
14.03.13,13:03
Ja znam, ze poznas tetuska, taka cierna, vela mudrych stran, ale skus si ju aj precitat. Najma hlavu Novy zakonnik bez apostolov. Ak su ti milsi, mozes zacat prave tam. S chapanim ta nejdem zatazovat. :-).
osky
14.03.13,14:18
alabut,uz si sa raz pre podobne narazky odmlcal-na dost dlho.
nemyslis,ze tato tema je skor pre tych ktori sa z toho nabozenstva tesia?
naco prispievas?kto je na to zvedavy?tvoj nazor uz pozname a drze ,hresive komentare nezmenia nas nazor.
jasne nie si sam co takto tu utocia.tyka sa to aj tych ostatnych co tu urazaju....

chapem ze Cirkev napachala aj vele zleho,ale preboha,preco nenechate ludi sa aspon nadychnut?
preco hned sa vsetko berie negativne?estelen zvolili papeza a uz ma milion odporcov-kolko toho stihol odvcera povedat?kolko stihol vyslovit a urobit?
ale uz je zly,pajac lenivy a neviem aky....fuj.
ja idem na PORADU -hladat rady,relax s ludmi ktori si radi podrkocu-a nie aby ma kleplo hned po 1.prispevku takeho cloveka ako si ty-prepac....
tak s tym uz prestan a aj vsetci ostatni.toto nie je o politike.
tu si vymiename nadej na vecny zivot,nadej na spasu a nadej na kristovu spravodlivost.a aj nadej na lepsie casy v Cirkvi-ano aj tu.

nechajte nas,tych,ktori ozaj verime a chceme ,nechajte nas modlit sa a prosit-mozno aj za vas,aby ste sa obratili...
Darina1234
14.03.13,14:23
avalik
14.03.13,14:36
alabut,uz si sa raz pre podobne narazky odmlcal-na dost dlho.
nemyslis,ze tato tema je skor pre tych ktori sa z toho nabozenstva tesia?
naco prispievas?kto je na to zvedavy?tvoj nazor uz pozname a drze ,hresive komentare nezmenia nas nazor.
jasne nie si sam co takto tu utocia.tyka sa to aj tych ostatnych co tu urazaju....

chapem ze Cirkev napachala aj vele zleho,ale preboha,preco nenechate ludi sa aspon nadychnut?
preco hned sa vsetko berie negativne?estelen zvolili papeza a uz ma milion odporcov-kolko toho stihol odvcera povedat?kolko stihol vyslovit a urobit?
ale uz je zly,pajac lenivy a neviem aky....fuj.
ja idem na PORADU -hladat rady,relax s ludmi ktori si radi podrkocu-a nie aby ma kleplo hned po 1.prispevku takeho cloveka ako si ty-prepac....
tak s tym uz prestan a aj vsetci ostatni.toto nie je o politike.
tu si vymiename nadej na vecny zivot,nadej na spasu a nadej na kristovu spravodlivost.a aj nadej na lepsie casy v Cirkvi-ano aj tu.

nechajte nas,tych,ktori ozaj verime a chceme ,nechajte nas modlit sa a prosit-mozno aj za vas,aby ste sa obratili...

osky, suhlasim so vsetkym co si napisla ... len prosim ta, mna konkretne zo svojich modlitieb vynechaj a obracanie nechaj na mna. dakujem. ;)
osky
14.03.13,14:45
:-)
kukučka
14.03.13,16:42
Kukučka a Wagner - prečo klikáte na "vyriešené"? Veď pápež ešte nezomrel.

Čítal si aj ten, na ktorý som reagovala? Je zmazaný. Založil si tému a išiel si spať? Tebe sa príspevky zdajú dôstojné? Mne sa nezdá ani ten tvoj.
buchač
14.03.13,17:16
...reagovala si síce na jednotlivca ( na mňa ) , no svojím konaním chceš snáď dávať najavo nejakú tú nadradenosť ???
alabut
14.03.13,17:22
:-)
alabut
14.03.13,17:36
Po vojne viacero nemeckych pohlavarov odislo prave do Argentiny s plnymi kuframi. Okradnuta a zdecimovana Europa dala zaklad pre nemecke plantaze a firmicky. Ked kuknem na noveho adolona, cisty reich. Ratzinger ma dobreho nastupcu. Za jeho potencialnou chudobou sa skryva bohata cirkevna slachta, uzivajuca si zivota. Vobec sa necudujem vojenskemu pucu a mlcaniu cirkvi pri decimacii robotov pre plantaze a honicov krav. Europa to zazila a mozno staistika tych cias zavelila ... je nas 80% ako v Argentine. Krajina, kde je najviac krav na meter stvorcovy a isla skapat pod naboznym velenim od hladu. Ja som tuto zversku temu nezalozil, ani neviem, co ma spolocne s kulturou. Kulturu mali vatikansky pohlavari moznost prezentovat dve tisicrocia. Ako rastie pocet katolikov vo svete, tak rastie aj nezamestnanost, bieda, ekologicka a ekonomicka kriza vo svete. Habesan papas a mamas. :-)
wagner
14.03.13,17:43
Kukučka a Wagner - prečo klikáte na "vyriešené"? Veď pápež ešte nezomrel.

Prosím Ťa, Ty toto ešte považuješ za tému hodnú existencie? Ja teda nie. Podľa mňa téma stratila význam, pretože pápež je zvolený, okomentovaný, niektorými poraďákmi poosieraný a na čo ešte čakáš?:confused: Máš málo tých tiež príspevkov? Alebo sa od radosti nad takými príspevkami o.......š? Nechápem, nekomentujem,ešte sa aj čuduješ keď prejavíme názor na to, že tému treba uzavrieť. :eek:
avalik
14.03.13,17:44
alabut, ty sa nechechtaj :) ... nevsimaj si tuto temu ... a radsej prihod nejake prispevky do tem o receptoch ... tam ta rada citam ;)
Letko
14.03.13,19:17
Diabol si hľadá cestičky...
misomiso
14.03.13,19:59
Namyslim si, ze by nas tak malo vyhadzovat z konceptu ak niekto prejavi iny nazor, hoci aj extremny alebo vulgarny. Ved vieme dobre, ze ni kazdemu je dopriate pochpit, nie kazdy mal to stastie, ze mal nalezitu vychovu, takze budme zhovievavi aj k spine.
alabut
16.03.13,05:29
Kristus zil so spinami a bola k nemu zidovska slachta zhovievava?