dano89
13.03.13,19:15
Dobrý deň, chcel by som si uplatniť nárok na vrátenie dane z Nemecka. Som študentom na VŠ. Na daňovom úrade mi absolútne nič neporadili, ako mám postupovať, iba že si mám vyplniť daňové priznanie typu A. Chcem sa spýtať, či mi niekto nevie poradiť, čo všetko musím spraviť, aby mi bola daň vrátená. Aké slovenské tlačivá a aké nemecké mám vyplniť. Aký je termín, do ktorého by som to mal stihnúť(viem že na Slovensku do 2.apríla, v Nemecku neviem či majú tiež nejaký termín), kam to poslať a pod. Taktiež by som si chcel vrátiť daň zo stavebného sporenia na slovensku. Tam asi potrebujem tlačivo typu B, ale tiež si nie som istý. Za vaše rady veľmi pekne ďakujem.
Anik
13.03.13,18:44
odpoviem Ti aspoň nato čo viem
na SVK musíš naozaj podať DP typ A - pretože máš príjem z Nemecka predpokladám zo závislej činnosti a vrátenie zo stavb. sporenia a z rôznych úrokov v bankách už nie je od roku 2011. To teda znamená, že na SVK Ti žiadne dane nevrátia.
Pri zdanení môžeš na príjem z Nemecka použiť metódu vyňatia, daň na SVK platiť nebudeš, ale ani Ti ju za Nemecko nervrátia. To musíš podať v Nemecku, ale tu Ti už neviem a zavádzať Ťa nebudem
Pazúrik
29.05.13,17:30
Ako si to vyriešil?A čo si zistil o vrateni dani z nemecka?