emily 2
06.03.06,14:49
Chcela by som vás poprosiť o radu v týchto prípadoch:

1. Dohodár nepodpísal vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo záv. činnosti
pri nástupe , ale až na druhý mesiac. Robil 05-08 .Tak za jeden mesiac - (05 ) sme mu zrazili daň. Ročné zúčtovanie mu nerobíme . Je to v poriadku ?

2. Druhý dohodár ( 08-12 ) nepodpísal vyhlásenie a daň sme mu zrážali . Teraz, keby chcel ročné zúčtovanie musí doložiť potvrdenie od zamestnávateľa 01 -07 ? Od 08 bol nezamestnaný - to neviem či musí nejako dokladovať. Mal by mu tam vzniknúť preplatok ,keď si uplatní celú odpočítateľnú položku .

Ja som vlastne jediný zamestnanec a idem podávať DP a ak nebudem robiť týmto dohodárom ročné zúčtovanie v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2005 napíšem do riadku dátum vykonania roč. zúčtovania : 00 00 2006 ??

Dúfam, že sa to dá pochopiť čo som tu popísala.
Vopred ďakujem za odpoved.

Emily.
slovex
06.03.06,14:30
Chcela by som vás poprosiť o radu v týchto prípadoch:

1. Dohodár nepodpísal vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo záv. činnosti
pri nástupe , ale až na druhý mesiac. Robil 05-08 .Tak za jeden mesiac - (05 ) sme mu zrazili daň. Ročné zúčtovanie mu nerobíme . Je to v poriadku ?

2. Druhý dohodár ( 08-12 ) nepodpísal vyhlásenie a daň sme mu zrážali . Teraz, keby chcel ročné zúčtovanie musí doložiť potvrdenie od zamestnávateľa 01 -07 ? Od 08 bol nezamestnaný - to neviem či musí nejako dokladovať. Mal by mu tam vzniknúť preplatok ,keď si uplatní celú odpočítateľnú položku .

Ja som vlastne jediný zamestnanec a idem podávať DP a ak nebudem robiť týmto dohodárom ročné zúčtovanie v hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2005 napíšem do riadku dátum vykonania roč. zúčtovania : 00 00 2006 ??


Dúfam, že sa to dá pochopiť čo som tu popísala.
Vopred ďakujem za odpoved.

Emily.
1.áno je podá si daňové priznanie a zrazenú daň za 05/2005 mu vrátia
2.áno musí zdokladovať príjem 1-7/2005, ak bol nezamestnaný nemusí doniesť žiaden doklad, je to na jeho zodpovednosť, ale ja si vždy pre istotu pýtam čestné prehlásenie. Ak ste mu zrážali daň bolo to OK.
3.tejto otázke dobre nerozumiem, ale vzhľadom na to, že nebudete robiť ročné zúčtovanie, nepíšete žiadny dátum
emily 2
06.03.06,15:46
ďakujem , ten dátum vynechám .

emily