bcjan
13.03.13,21:37
Ahojte,

prosím o pomoc

Ako si mám znížiť daňový základ:

aktuálne mi to vychádza DZ je 10166,08 €, daň vychádza okolo 1239,05 €. :eek:

Čo s tým? Počul som niečo o príkazných zmluvách alebo čo by sme mi poradili.
Paula
13.03.13,20:42
To je naozaj hrôza, ak sa niekomu aj darí :cool:.
bodliak
13.03.13,20:45
Ahojte,
... alebo čo by sme mi poradili.

Normálka, zaplatiť do 31.3.
bcjan
13.03.13,20:52
ďakujem Ste fakt milý :-)

ja nehovorí, že sa nedarí, ale tisícka mi príde dosť ale horšie je to že sa mi tým zdvihnú mesačné odvody ....

Minulý rok sa daril ale fakt neviem ako to bude tento rok .... ja nemám nič isté!!!!
Mila123
13.03.13,20:54
ďakujem Ste fakt milý :-)

ja nehovorí, že sa nedarí, ale tisícka mi príde dosť ale horšie je to že sa mi tým zdvihnú mesačné odvody ....

Minulý rok sa daril ale fakt neviem ako to bude tento rok .... ja nemám nič isté!!!!
a kto má niečo isté???
takého výhovorky neobstoja......
Stefan2005
13.03.13,20:54
... človek veľakrát má pocit, že mať kladný základ dane a platiť daň je akýsi biľag, neduh, ktorého sa za každú cenu treba zbaviť...
to zamestnanci za minimálnu mzdu platia bez reptanie dane a odvody, a čoby dali zato, aby mohli mať spomínaný základ dane...
Dáša_
13.03.13,20:58
len poznámka na okraj, tí čo dostávajú minimálnu mzdy zvyčajne dane neplatia
Stefan2005
13.03.13,21:01
.... ale docela radi by ich platili...
bcjan
13.03.13,21:05
plne s Vami súhlasím .... Áno obyčajný zamestnanec si nemôže optimalizovať daňový základ a tým pádom čistý príjem .... to štát s týmito daňovými ISTOTAMI ráta ... ale už so slova DAŇOVÝ PORADCA mi vychádza že je to pán pani slečna :-) ktorá mi s mojím DZ pomôže, ALEBO SA MÝLIM? ALe to už je politická téma či nie?

myslel som že mi tu niekto fakt pomôže ale asi som tu na zlom mieste radšej si toho môjho DAŇOVÉHO PORADCU vyberiem a zaplatím snáď sa mi to oplatí.
Stefan2005
13.03.13,21:08
...Čo s tým? Počul som niečo o príkazných zmluvách alebo čo by sme mi poradili.

... snaď si nemyslel, že na základe vyššie uvedeného ti dokáže niekto zoptimalizovať (spätne a na diaľku!) základ dane.
okrem toho je tu aj nejaký § v etikete Porady.
bcjan
13.03.13,21:08
možno by stačilo zmeniť adresu trvalého pobytu niekde do daňového raja ....
bcjan
13.03.13,21:11
Naivne som si myslel, že áno. AK by to niekto dokázal, nech sa mi ozve súkromnou poštou
KEJKA
13.03.13,21:32
plne s Vami súhlasím .... Áno obyčajný zamestnanec si nemôže optimalizovať daňový základ a tým pádom čistý príjem .... to štát s týmito daňovými ISTOTAMI ráta ... ale už so slova DAŇOVÝ PORADCA mi vychádza že je to pán pani slečna :-) ktorá mi s mojím DZ pomôže, ALEBO SA MÝLIM? ALe to už je politická téma či nie?

myslel som že mi tu niekto fakt pomôže ale asi som tu na zlom mieste radšej si toho môjho DAŇOVÉHO PORADCU vyberiem a zaplatím snáď sa mi to oplatí.nemôžeš hľadať a čakať pomoc uprostred marca. takéto otázky sa riešia najneskôr v oktobri ..................