katus1911
13.03.13,21:54
Ahojte. Potrebovala by som radu. Spracovávam inventúru materiálu na sklade (minulý rok sme účtovali spôsobom B) a máme veľké manko ktoré vzniklo tým že sa niektorý materiál vo vysokej nákupnej cene nevydal k faktúram ku ktorým sa mal vydať. Tak som teraz tieto vyššie položky dohodila do nejakých výdajok a ostatné dám do spotreby ako materiál použitý pri výrobe. Ale čo s prebytkom? Proste šéf nechce platiť z toho daň. A neviem či môžem mať v príjemke - prebytok pri inventúre položky v nulovej hodnote.Pretože sa vytvorili nejaké karty aby sme ich mohli následne vydať k potrebným faktúram tak mali nulovú nákupnú cenu a sme v nich v mínuse v pc ale v skutočnosti to máme. Poradí mi niekto prosím ak ma vôbec niekto pochopil :( Ďakujem
KEJKA
13.03.13,21:28
nepochopila som
zaváňa mi to príliš špekulatívne
niečo môžeš doriešiť zámenami - nulové množstva sa vydávali? nechápem.
urobte si v prvom rade poriadok na sklade.
to čo ste vydali minulý rok - nebola inventúra?, patrí do nákladov minulého roka,...............
katus1911
14.03.13,05:39
proste sa vydávalo do mínusu v pc pretože v pc to nebolo ale v skutočnosti áno tak nastali tie mínusi. minulý rok tu bol celý taký divné lebo vôbec cca od mája si začali viesť sklady a nabehli na omegu predtrým sa robilo len tak keďže len nakúpili a obratom predali ale tento rok začali s výrobou...takže už museli mať aj nejakú skladovú evidenciu
KEJKA
14.03.13,19:58
proste sa vydávalo do mínusu v pc pretože v pc to nebolo ale v skutočnosti áno tak nastali tie mínusi. minulý rok tu bol celý taký divné lebo vôbec cca od mája si začali viesť sklady a nabehli na omegu predtrým sa robilo len tak keďže len nakúpili a obratom predali ale tento rok začali s výrobou...takže už museli mať aj nejakú skladovú evidenciu
nepreukazná evidencia, binec a to sa vyjadrujem slušne.