Gabika Švancarová
13.03.13,22:03
ahojte poradáci, vyplňam daňové priznanie PO prvý krát a mám s tým trochu problém. sro vznikla v r.2012. mala asi 6 PD. celkové náklady boli cca 1500 € (všetko je zaúčtované priamo v nákladoch) + mám zaúčtované ZI. Mám povinnosť vyplniť niektoré riadky daňového priznania? Súvahu aj výsledovku mám vyplnené, ale s tým daňovým som si nie celkom istá :(
poradí mi niekto?
DanielaSL
13.03.13,21:13
Myslíš konkrétne riadky? Lebo trochu málo informácií na to, aby ti vedel niekto dobre zodpovedať na otázku.
Gabika Švancarová
13.03.13,21:22
Hej hej myslela som riadky.No mám v tom totálny hokej. Mala som zaplatený jeden kurz, ale pre nízky počet účastníkov to zrušili, resp.presunuli na apríl a ja teraz neviem čo s tým.
KEJKA
13.03.13,21:26
musíš vedieť účtovný HV, zrážkovú daň ak bola, kreditné úroky, ak boli, pripočitateľné položky ak nejaké boli...............

použi eDane, tam ti stačí vyplniť výnosy a náklady, a potom dvojklikom ťa to navedie, čo a kam patrí.
samozrejme vyššie uvedené položky musíš vedieť sama.
Gabika Švancarová
13.03.13,21:31
dakujem za tip. nič z toho nebolo. čaká sa na nejaké zmluvy a vlastne svoju činnosť ešte nezačali. takže jediné čo som účtovala bolo 6 pokladničných dokladov - všetko je zaúčtované v nákladoch. nie je ešte založený ani podnikateľký účet, žiadne faktúry ani došlé, ani vystavené ani zamestnanci, nič...iba náklady v sume cca 1500€
KEJKA
13.03.13,21:34
potom platí druhá časť mojej odpovede.
Gabika Švancarová
13.03.13,21:40
dakujem. skúšala som to cez edane, len som si to chcela odsúhlasiť. zatiaľ som robila iba jednoduché, podvojné mi nerobí problémy, len som nikdy nevyplňala daňové pre PO