tinkas
14.03.13,07:24
ahojte poradáci...pracujem v účtovníckej firme na živnosť a majiteľka mi dáva zo 100% príjmu len 30%, napr. za mzdu pre jedného dohodára mi vypláca 1,5e so všetkým (prehlad, hlásenie, ročné zúčtovanie...)

Mne sa to zdá dosť nefér len 30% čo vychádza na 1,5e...viete mi poradiť, kto je v tomto obore dlhšie, či je to dost alebo nie? som zo severu Slovenska

Ďakujem
veronikasad
14.03.13,06:27
si zamestnancom firmy účtovnej firmy ?
tinkas
14.03.13,06:31
nie...robím na živnosť
Mila123
14.03.13,06:32
a všetky náklady znáša majiteľka.....

ako pracujú ostatné účtovníčky v tej firme?
tinkas
14.03.13,06:35
ano všetky náklady znásá účtovníčka...no ja som tam zatial sama...
Tweety
14.03.13,06:37
ano všetky náklady znásá účtovníčka...no ja som tam zatial sama...
No, nie je to práve kóšer postup. Zaváňa to závislou prácou.
veronikasad
14.03.13,06:41
nie...robím na živnosť
Prečo robíš na živnosť v účtovnej firme a nezháňaš si klientov sama ? Vtedy ti "zostane vo vrecku" celá dohodnutá suma od klienta. A či to vrecko nebude deravé (keď z neho uhradíš všetky náklady na prevádzku), zistíš až potom. Možno ti v ňom nezostane ani toľko ako teraz.

Inak súhlasím, ide o závislú prácu, ktorá by nemala byť vykonávaná na živnosť.
tinkas
14.03.13,06:46
mám aj vlastných klientov..naskytla sa mi však moznosť robiť aj takto tak som sa chcela len informovať ohladne ceny.
veronikasad
14.03.13,06:49
mám aj vlastných klientov..naskytla sa mi však moznosť robiť aj takto tak som sa chcela len informovať ohladne ceny.
Napísala som ti svoj názor. A možno aj dôvod, prečo si beriem len toľko práce, koľko zvládam sama.

Naozaj až keď budeš platiť vlastnú kanceláriu (nájom a ostatné výdavky) pochopíš, čo som tou odpoveďou chcela povedať.

PS : si v podstate v pozícii zamestnanca, prepočítaj si, či výška hodinovej mzdy zodpovedá stupňu náročnosti práce účtovníka v zmysle ZP. Ak nie - požaduje viac. Faktúry klientov účtovníckej firmy si nevšímaj.
Mila123
14.03.13,06:49
aj u nás je to tak podobné......
máš možnosť niečo šéfke ponúknuť, niečo čo šéfka nevie urobiť, resp. vieš lepšie? kvalitnejšie?
tinkas
14.03.13,07:01
dakujem za nazory..