mafiosna
14.03.13,09:23
Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu.

Moj stryko je z dovodu dusevnej choroby dlhodobo v zariadeni socialnych sluzieb. Po smrti jeho rodicov dostal samozrejme svoj podiel dedicstva na ucet.

Teraz je vazne chory, je predpoklad, ze zomrie, preto nas ZSS vyzvalo na vyjadrenie, ci uhradime pohreb s tym, ze on nema ziadne finacne prostriedky.

Je pravne v poriadku, ze minuli jeho dedicstvo (cca 2000 eur) napriek tomu, ze dostaval dochodok a teda mali peniaze na starostlivost? A nikomu z rodiny o nicom nedali vediet?

Velmi pekne vam dakujem za radu.
Mila123
14.03.13,08:34
strýko je svojprávny?
mafiosna
14.03.13,08:40
(dolezity fakt, dakujem za dotaz) je nesvojpravny a zodpovedny je za neho ustav. z coho mi teda logicky vyplyva, ze mali pravo tie peniaze minut. ale aj tak mi pride prinajmensom neeticke, ze mu neodlozili na pohreb, kedze jeho stav je dlhodobo zly a disponuju vsetkymi jeho financnymi prostriedkami.
arizona
14.03.13,12:20
Ked sa na vas obratili,lebo chcu inkasovat nejake peniaze,podla mna vy mate tiez pravo od nich ziadat nahliadnut aj spatne do financii vasho stryka a aj presneho zuctovania, ako s peniazmi hospodarili.

Treba si dokladne precitat aj zmluvu,kde by malo byt presne napisane,kto ma urcenu zodpovednost a opatrovnictvo za stryka a jeho majetok. Ak vam bude zmluva nejasna, radsej navstivte pravnika, ktory vam poradi konkretne...