lianett
14.03.13,10:20
Podnikateľ FO vyčíslil za minulý rok daňovú stratu vo výške 4.000 EUR, chcel by si ju dať teraz do DP ako odpočet straty v daňovom priznaní za rok 2012. Nemám skúsenosti ešte s odpočtom straty, ale myslím, že podľa § 30, ods.1 ak som paragraf správne pochopila, si ju môže odpočítať aj naraz /t.j. nemusí si ju nutne rozdeliť na niekoľko rokov/. Ja si pamätám ešte obdobie okolo r.2002, 2003 a vtedy to bolo možné len vo výške 1/5 a suma sa musela následne v ďaľšom roku preinvestovať, ale to už bolo dávno...Takže teraz ak vychádzam z tohoto paragrafu platného aj pre tento rok, možno ju odpočítať /samozrejme, ak je oprávnená/ aj v plnej výške /alebo si ju môže ľubovoľnej rozdeliť, myslím tým nie rovnomerne.../ a bez nutnosti nejakej ďalšej investície? Alebo je niečo inak? Mohla som niečo prehliadnuť. Sú tam ešte v zákone nejaké ďalšie podmienky /okrem § 30, ods.2,3,4 tie sa ne neho nevzťahujú/, ktoré mi mohli uniknúť?

Vďaka
KEJKA
14.03.13,19:49
nie, neuniklo nič.
Môžeš s tou stratou naložiť podľa uváženia - umoriť aj celú, alebo časť, ako chce podnikateľ.
zlatka.b
15.03.13,10:06
prosím o radu - strata vykázaná v roku 2009 bola čiastočne odpočítaná v roku 2010, v roku 2011 bola vykázaná znovu strata, takže sa prerušilo odpočítavanie straty z roku 2009, Tento rok je vykázaný daňový zisk - môžno odpočítať daňovú stratu z roku 2011 aj zvyšok z roku 2009 ?
KEJKA
15.03.13,10:24
prosím o radu - strata vykázaná v roku 2009 bola čiastočne odpočítaná v roku 2010, v roku 2011 bola vykázaná znovu strata, takže sa prerušilo odpočítavanie straty z roku 2009, Tento rok je vykázaný daňový zisk - môžno odpočítať daňovú stratu z roku 2011 aj zvyšok z roku 2009 ?áno
Tweety
15.03.13,10:46
prosím o radu - strata vykázaná v roku 2009 bola čiastočne odpočítaná v roku 2010, v roku 2011 bola vykázaná znovu strata, takže sa prerušilo odpočítavanie straty z roku 2009, Tento rok je vykázaný daňový zisk - môžno odpočítať daňovú stratu z roku 2011 aj zvyšok z roku 2009 ?
Môžeš, samozrejme max. do výšky ZD.
lianett
15.03.13,11:17
Ďakujem
Mirka.V
23.03.13,21:10
keď umorujem daň.stratu v DP - tabuľka D.

3. - tomuto riadku nerozumiem. čo hovorí?

Ďakujem pekne