Pendulum
14.03.13,10:52
Ahojte, chcem sa spýtať ako je to vlastne s hodnovernosťou faktúry z hľadiska DPH:

1. ak FA príde poštou - je originál


2. ak FA príde e-mailom - nie je el. podpísaná - musí sa vyžiadať originál

(a čo ak FA obsahuje naskenovaný podpis s pečiatkou - tieto náležitosti nie sú z hľadiska DPH povinné ale na druhej strane môžu zapríčiniť to, že sa spochybní originál dokladu, čiže čo v takomto prípade, je takáto FA hodnoverná alebo nie? viď Orange, atď...)

- je el. podpísaná - nemusí sa vyžiadať originál
Pendulum
15.03.13,11:07
nikto neporadi?
Tweety
15.03.13,11:10
Ahojte, chcem sa spýtať ako je to vlastne s hodnovernosťou faktúry z hľadiska DPH:

1. ak FA príde poštou - je originál


2. ak FA príde e-mailom - nie je el. podpísaná - musí sa vyžiadať originál

(a čo ak FA obsahuje naskenovaný podpis s pečiatkou - tieto náležitosti nie sú z hľadiska DPH povinné ale na druhej strane môžu zapríčiniť to, že sa spochybní originál dokladu, čiže čo v takomto prípade, je takáto FA hodnoverná alebo nie? viď Orange, atď...)

- je el. podpísaná - nemusí sa vyžiadať originál
A pozeral si do Zákona o dph? Od §71
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2013-a.html#71
Pendulum
15.03.13,11:51
A pozeral si do Zákona o dph? Od §71
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2013-a.html#71

áno ale tam je to napísané dosť diskutabilne....
srska
15.03.13,11:56
áno ale tam je to napísané dosť diskutabilne....ad 2) ak je dohoda o el. doručovaní medzi zmluvnými stranami, aj faktúra zaslaná mailom je ok
srska
15.03.13,12:10
áno ale tam je to napísané dosť diskutabilne....ešte k 2. bodu - napr. pdf súbor - faktúra - sa dá zabezpečiť proti zmenám aj bez podpisu.
srska
15.03.13,12:22
a keď faktúru posielaš niekomu len iformatívne, trtni na ňu štempeľ napr. "information only" :D
Pendulum
15.03.13,12:41
ad 2) ak je dohoda o el. doručovaní medzi zmluvnými stranami, aj faktúra zaslaná mailom je ok

to áno, mne ide skôr o FA, ktoré prichádzajú k nám, chodia mi rôzne:

poštou - je to ok
e-mailom:
1. el. podpísané (dohoda o el. zasielaní)
2. el. nepodpísané pričom máme spísanú dohodu, že v prípade potreby nám sú ochotní
poskytnúť originál
??? 3. el. nepodpísané kde dohodu nemáme - tu pokiaľ FA po vytlačení vyzerá dôveryhodne tak originál nežiadam ale keď má napríklad naskenovanú pečiatku aj podpis po tlači to vidno a práve tu neviem či je takáto FA v poriadku, kedže už ako originál nevyzerá, nato mi dodávatelia tvrdia, že je to OK (ako príklad mi uvádzajú Orange) tak preto sa pýtam, či aj vy s tým máte podobné skúsenosti a ako to riešite....