lienka3
06.03.06,15:13
Chcela by som začať podnikať v tejto oblasti.
Otec /na dôchodku/robí archivára a problematike rozumie s čím by my pomohol a určite by ma aj veľa naučil. Len neviem čo je potrebné na získanie živnostenského oprávnenia / či je nutné vzdelanie, kurz, certifikát a pod.. Vie my niekto poradiť?
uzivatel2
06.03.06,20:12
Chcela by som začať podnikať v tejto oblasti.
Otec /na dôchodku/robí archivára a problematike rozumie s čím by my pomohol a určite by ma aj veľa naučil. Len neviem čo je potrebné na získanie živnostenského oprávnenia / či je nutné vzdelanie, kurz, certifikát a pod.. Vie my niekto poradiť?
Chceš spracovávať registratúrne plány alebo viesť archív?
K vedeniu archívu si potrebuješ vybaviť živnostenské oprávnenie na vykonávanie ohlasovacej živnosti "Správa registratúrnych záznamov", potrebuješ stredné odborné vzdelanie a doložiť trojročnú prax.
lienka3
07.03.06,10:13
Asi pôjde o spracovanie registratúrných plánov . Otec má zopár správcovských spoločnosti a aj nejaké firmy, ktoré nevedia ani spracovať
registr.plán a určite by to bola aj nejaká pomoc pri archivácií v ích priestoroch. Ja mám aj živnosť , ale vzdelanie mám gymnázium, certifikát jednoduché účtovníctvo, certifikát sekretárka , a prax ako dispečer v umeleckej sfére/ filmy,inscenácie a pod./ Našla som si aj nejaké kurzy ,ale
certifikáty sú dosť drahé. Tak neviem či to má vôbec zmysel, ale nedarí sa mi tak ako by som chcela a tak sa snažím nájsť niečo po čom je dopyt. Dík za odpoveď