hrdlovicova
14.03.13,10:57
Dobrý deň,
nevie mi niekto poradiť ako ste vyriešili novelu zákona o hazardných hrách, kde od 1.4.2013 musí mat prevádzkovateľ hazardu stály dozor v pracovnom pomere, a tento zamestnanec súčasne pracuje aj u majiteľa baru ako barman-čašník, prípadne výčapník, obidve firmy podnikajú v jednej miestnosti. Na inšpektoráte práce mi dali informáciu, že musí mať súčasne dva pracovné pomery, aj keď dostane len jednu mzdu.
viktoria
26.03.13,13:24
Podarilo sa Vám zistiť niečo bližšie? Tiež mám rovnaký prípad.
felama67
26.03.13,14:57
Ja tiež neviem čo s tým, nechápem ako sa to má spraviť. My máme tak, že máme dvoch čašníkov na polovičný úväzok ako barmanov - čašníkov a zbytok
otváracej doby je tam majiteľ - fyzická osoba - živnostník. Prosím poraďte niekto, zo zákona mi to nevyplýva jednoznačne.
fiona779
20.05.13,15:09
Dobrý deň, ja mám ten istý problém tiež v jednom bare máme v podstate dvoch zamestnávateľov. Istá firma (druhý zamestnávateľ)nám posiela mzdu na účet za určité odpracované hodiny. My však máme dohodnuté platové podmienky s prvým zamestnávateľom Avšak môjmu prvému zamestnávateľovi posielajú z druhej firmy stravné lístky. On mi však tvrdí, že mi ich nedá pretože on musí poukazovať im naspäť tú mzdu ktorú nám poslali na účet. Je to všetko v poriadku? Naozaj náš prvý zamestnávateľ im uhrádza naspäť mzdu ktorú nám oni poslali?Aj celú sumu stravných lístkov?